Jak urządzić męski pokój? Praktyczne wskazówki

Jak urządzić męski pokój? Praktyczne wskazówki

Jak urządzić pokój, by każdy kto do niego wejdzie pomyślał: tu mieszka facet z krwi i kości. Czy w ogóle istnieje coś takiego jak męski pokój, a jeśli tak co powinno cechować tego rodzaju wnętrze? Jeśli zastanawiacie się nad tego typu kwestiami, to znaczy że trafiliście na odpowiedni artykuł. Chętnie odpowiemy w nim na wszelkie targające wami wątpliwości.

Prosto i w dobrym stylu

męskie wnętrza

fot. Arte Dizain Sopot - Mieszkanie w Gdyni

Nie bez powodu często mówi się, że mężczyźni są prości i prostolinijni. I choć natura ich jest skomplikowana, jak w przypadku każdej jednostki ludzkiej, większość mężczyzn zawsze otaczać będzie się rzeczami prostymi. Taki też powinien być męski pokój. Prosty i funkcjonalny. Jeśli więc szukacie odpowiednich mebli oraz gadżetów do pokoju faceta, najlepszym rozwiązaniem będzie wstawienie tu jak najmniejszej ilości mebli, tak by nie zagracać pokoju. Ważne, by meble których użyjecie do urządzania wnętrza pasowały stylem i charakterem do osobowości mężczyzny, który zamieszka w tym wnętrzu. To ważne, bo przecież każdy z nas jest inny!

Kolorystyka w męskim pokoju

męski pokój

fot. 3XEL ARCHITEKCI - TRIANGLE FLAT

Najczęściej pokój męski aranżuje się w ciemnych kolorach. Czerń i ciemne barwy utożsamiane są najczęściej z twardym, męskim charakterem, stąd urządzając wnętrze w męskim stylu najlepiej udekorować je właśnie w ten sposób, otaczając się ciemnymi meblami i ciemnymi dodatkami. Dobrze jest też wybrać umeblowanie, które dawać będzie komfort użytkowania, pozwalając na wykonywanie ulubionych czynności, np. hobby, czytanie, czy słuchanie muzyki.

Jakie wybierać dodatki?

Każde wnętrze do pełnej aranżacji potrzebuje dodatków, które uzupełnią jego wygląd i podkreślą atuty oraz charakter. W przypadku męskiego pokoju dobrym pomysłem będą dodatki gadżeciarskie, czy designerskie, o określonej funkcjonalności. Tego typu dodatkami mogą być oryginalne lampy, czy inne oświetlenie, dekoracje ścienne typu zegar, czy zdjęcia z podróży lub bardziej oryginalnie – rower. To, jaki dodatek zostanie wybrany do pomieszczenia zależy od indywidualnych upodobań mężczyzny, który powinien mieć w tej kwestii głos decydujący!

Dla każdego coś innego

Urządzając męski pokój, koniecznie pamiętajcie też, by unikać schematów. Na to, jak zostanie urządzone wnętrze, wpływ ma wiele czynników, przede wszystkim zaś potrzeby. Dla jednego mężczyzny męski pokój zawierał będzie funkcjonalną męską garderobę, gdzie pomieści wszystkie swoje stroje służbowe i casualowe, dla innego priorytetem będzie zaspokojenie potrzeb związanych z rozrywką, czy hobby. To, co łączyć będzie obydwa wnętrza, to postawienie na funkcjonalność, o której wspomniane zostało już wcześniej.

Wysmakowana nowoczesność

Urządzając męskie wnętrze pamiętać należy jeszcze o jednym istotnym aspekcie. Dzisiejsze męskie pokoje i męskie wnętrza urządzone są przy pomocy nowoczesnych mebli i nowoczesnych gadżetów. To one sprawiają, że pokój nabiera męskiego charakteru i w pełni męskiego wyglądu.

pokój męski

fot. Studio Potorska - Wielkomiejski eklektyzm

Zdjęcie główne - Bartek Włodarczyk Architekt - Dom Zakopane 2

ZapiszZapisz
Jak urządzić męski pokój? Praktyczne wskazówki
Ocena: 5.0 Głosów: 7

Tagi

comments powered by Disqus