Szara cegła, biała, a może czerwona? Moda na cegły dekoracyjne

Szara cegła, biała, a może czerwona? Moda na cegły dekoracyjne

Cegła w aranżacji wnętrz to element dekoracyjny, który pojawia się już od wielu lat, tworząc ciekawe i piękne adaptacje pomieszczeń. Jeszcze do niedawna na salonach królowała czerwona cegła, dziś jednak wypierają ją szara cegła oraz biała, które tworzą bardzo zróżnicowane dekoracje. Cegła świetnie sprawdza się w różnych wnętrzach, poczynając od salonów, na mniej typowych dla tego materiału, jak choćby sypialnia, czy łazienka. Można z jej pomocą aranżować wnętrza w różnych stylach i cieszyć się wyjątkowym domem, czy mieszkaniem. Zobaczcie z resztą sami.

Gdzie pasuje szara cegła, gdzie biała, a gdzie czerwona

czerwona cegła w łazience

fot. Kołodziej & Szmyt - KONESER

Czerwona cegła zwyczajowo stosowana jest w przypadku wnętrz o klasycznym i rustykalnym wyglądzie. Świetnie sprawdza się ona wszędzie tam, gdzie chcecie zachować wyważony i dość zachowawczy styl, stanowi ona bowiem znany i popularny element w wystroju wnętrz. Zasadniczo unika się jej w sypialni, czy łazience, choć i tam można z jej pomocą stworzyć bardzo interesujące aranżacje wnętrza. Szara cegła oraz cegła biała to z kolei cegły, które najchętniej widziane są w pomieszczeniach urządzanych w nowoczesnym stylu. Kapitalnie sprawdzają się one w loftach, gdzie zamierzeniem było stworzenie wnętrza o industrialnym klimacie.

Gdzie wykorzystać cegłę?

Cegła w salonie

cegła w salonie

fot. ZAWICKA-ID - Mieszkanie na wynajem

Jak już kilkukrotnie zostało zauważone, cegły sprawdzają się znakomicie w różnych wnętrzach. Najczęściej szara cegła, biała oraz czerwona stosowane są w salonie, gdzie wprowadza ona niebanalny klimat. Jako że z reguły cegła przytłacza powierzchnię, najlepiej sprawdza się ona w dużych pomieszczeniach. Jeśli dysponujecie małym salonem, lepiej zrezygnować z szarej cegły, czy czerwonej, wybierając cegłę bieloną. Jeśli zależy wam jednak, by mieć wspomnianą szarą cegłę, wybierzcie jasne odcienie szarości, które pomogą nieco optycznie rozszerzyć dane wnętrze.

Nie przegap: Oblicza cegły we wnętrzach

Cegła w kuchni

cegła w kuchni

fot. Perfect Space - Weekendowa miejscówka

Sposobem na stworzenie niebanalnego wystroju kuchni może być również zastosowanie w niej do aranżacji cegły. Dziś odchodzi się już od aranżowania wyłącznie ściany, czy kominka w salonie, a cegły znajdują zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Warto wykorzystać cegłę w kuchni, tak by umiała ona zakryć miejsca, które niekoniecznie służą za ozdobę – może więc np. zakrywać zlewozmywak lub stworzyć piękną dekorację wyspy kuchennej. Warto pamiętać jednak, aby zabezpieczyć odpowiednio cegły, które w kuchni są szczególnie narażone na rozmaite zabrudzenia.

Cegła w łazience

czerwona cegła

fot. Kołodziej & Szmyt - KONESER

Innym chętnie wykorzystywanym sposobem użycia szarej cegły oraz cegły białej, a nawet czarnej, jest zastosowanie jej w łazience. W tym zastosowaniu wykorzystuje się ją do dekorowania ścian, jest to bowiem materiał, który wygląda estetycznie oraz przy odpowiednim zabezpieczeniu odporny jest na zabrudzenia.

Co zamiast cegły?

Jeśli z różnych względów nie chcecie by na waszej ścianie pojawiła się prawdziwa szara cegła, czy też cegła w innym kolorze, możecie spróbować zastąpić ją materiałem przypominającym ją. Świetną alternatywą są płytki przypominające cegły. Ich atutem jest to, iż są one znacznie lżejsze od cegieł, a wyglądają niejednokrotnie równie efektownie.

Zdjęcie główne - OPORSKA.COM - Pomorska 16

ZapiszZapiszZapisz
Szara cegła, biała, a może czerwona? Moda na cegły dekoracyjne
Ocena: 5.0 Głosów: 5

Tagi

comments powered by Disqus