Praktyczne sposoby, jak oddzielić kuchnię od salonu

Praktyczne sposoby, jak oddzielić kuchnię od salonu

Łączenie wnętrz, to dziś jeden z najmodniejszych trendów. Część osób jednak marząc o zupełnie innej aranżacji, wbrew najpopularniejszym trendom stara się rozdzielać pokój od salonu, czy innego jeszcze pomieszczenia. Jeśli zastanawiacie się jak oddzielić kuchnię od salonu, by wyglądało to naturalnie i estetycznie, przeczytajcie koniecznie nasze wskazówki. Szybko poznacie kilka niezawodnych sposobów na to, by wizualnie oddzielić od siebie dwa różne wnętrza i cieszyć się z ich funkcjonalności.

Ścianka działowa

oddzielenie kuchni od salonu
fot. Devangari Design  - MIESZKANIE 74M²

Jednym z najchętniej stosowanych sposobów na to, by oddzielić od siebie dwa pomieszczenia jest postawienie między nimi ścianki działowej. Tego typu rozwiązanie jest rozwiązaniem stałym, które właśnie ze względu na to ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Część osób, które chcą by taki rozdział pomieszczeń był jedynie czasowym rozwiązaniem odrzuca ten sposób na rzecz innych pomysłów, od których można odejść w każdej chwili w prosty sposób. Niemniej jednak ścianka działowa to wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku większych wnętrz, które chcemy podzielić na mniejsze i przeznaczyć do spełniania różnorodnych funkcji. Jeśli zatem myślicie jak oddzielić kuchnię od salonu na stałe, takie rozwiązanie jest idealne, w przeciwnym wypadku lepiej posłużyć się innym pomysłem.

Przeczytaj również - Kuchnia biało-czarna w czterech odsłonach - niesamowite aranżacje

Wyspa odpowie jak oddzielić kuchnię od salonu

jak oddzielić salon od kuchni

fot. Ewelina Witkowska - Album

Stały i praktycznie bardzo często stosowany zabieg do oddzielania kuchni od salonu to umieszczenie pomiędzy tymi dwoma wnętrzami wyspy. Taki zabieg skutecznie oddzieli od siebie salon od kuchni, pozwalając na stworzenie dwóch oddzielnych części, z których można będzie korzystać swobodnie, jednocześnie mając delikatny podgląd na to, co dzieje się po drugiej stronie mebla. Co ważne, wyspa daje dodatkowe miejsce do pracy w kuchni, a jednocześnie daje możliwość prostego odgrodzenia się od drugiego pokoju. To również sposób na to, by wykonując proste czynności kuchenne nie tracić wglądu na to, co dzieje się w pozostałych pomieszczeniach.

Parawan, czyli jak sprytnie oddzielić kuchnię od salonu

Inną, bardzo rzadko stosowaną metodą jest postawienie parawanu. Jeśli myślicie, jak oddzielić kuchnię od salonu bez większych ingerencji oraz do szybkiego demontażu jest wspomniany właśnie parawan. Doskonale osłoni on część kuchenną, którą chcecie schować przed czyimś wzrokiem, zapewniając intymność podczas pracy w kuchni. Możecie też w każdej chwili łatwo go usunąć, czy przestawić, dzięki czemu jest to bardzo wygodny sposób na oddzielenie od siebie kuchni oraz salonu. Warte podkreślenia jest to, iż najczęściej parawan stosowany jest przez gospodarzy mieszkania, czy domu, którzy urządzają u siebie przyjęcie, a nie chcą, by dla gości widoczny był nieporządek, jaki może pojawić się w kuchni w związku z rozlicznymi kulinarnymi przygotowaniami.

Podział na strefy

jak oddzielić aneks kuchenny od salonu

fot. TILLA architects - Mieszkanie 45 m2

Prostym i bardzo popularnym sposobem jak oddzielić kuchnię od salonu jest wydzielenie oddzielnych stref podczas aranżowania wyglądu wnętrza. Dzięki temu prostemu zabiegowi widoczne są wyraźne podziały pomiędzy poszczególnymi strefami, tym samym bez najmniejszych problemów widać, gdzie kończy się, a gdzie zaczyna konkretna strefa i zarazem funkcjonalność w pokoju. Dobrze jest stworzyć osobne strefy wypoczynkowe, jadalne i robocze.

Drzwi przesuwne

Bardzo ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Dzięki takim drzwiom nie będziecie mieć problemu, jak oddzielić kuchnię od salonu. Nie dość że jest to jeden z najpraktyczniejszych sposobów na odgrodzenie od siebie wnętrza, to sprawia, że wnętrze nabiera innego wyglądu. Drzwi przesuwne to sprytny pomysł na stworzenie ciekawego rozwiązania aranżacyjnego, które zadowoli najbardziej wymagające osoby.

Zdjęcie główne - Patryk Kowalski - ul. Siedmiogrodzka

Zapisz
Praktyczne sposoby, jak oddzielić kuchnię od salonu
Ocena: 5.0 Głosów: 6

Tagi

comments powered by Disqus