Modne drzwi – trendy 2023 roku

UwAAAABJRU5ErkJggg==
Modeko.Studio

Szukasz pomysłu na odświeżenie wyglądu mieszkania, ale nie chcesz zmieniać zbyt wiele? Dzięki wymianie starych drzwi, tchniecie do mieszkania świeżego ducha. Znając trendy 2023 roku, wasze wnętrza wyglądać będą modnie i stylowo. Warto zwrócić uwagę szczególnie na geometryczne formy oraz na faktury drzwi. O wszystkich elementach tworzących modne i stylowe drzwi, opowiemy w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kolorowe trendy 2023 roku, czyli modne kolory drzwi

Zgodnie z wyborem Instytutu Pantone, najmodniejszym kolorem roku 2023 będzie kolor Viva Magenta. Obok niego, powodzeniem cieszyć będą się rozmaite odmiany magenty. Nawiązując do tego koloru, i dopasowując kolor drzwi do aranżacji wnętrz domu, jednym z najmodniejszych kolorów drzwi w roku 2023 będzie biel. To właśnie białe drzwi świetnie korespondować będą z nowoczesnymi wnętrzami, których ściany urzekać będą pięknymi magentowymi tonami. Obok białych drzwi, oczywistym wyborem staną się również drzwi w kolorze roku, a zatem w magentowych odcieniach. Pamiętać jednak warto, iż jest to bardzo odważny kolor, który nie pasuje do wszystkich wnętrz. Warto więc dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego koloru drzwi.

Wykończenia drzwi w najmodniejszych odsłonach

Kolor drzwi to nie tylko efekt wyboru propozycji koloru roku, jaką zaproponował Instytut Pantone. Istotną rolę, a być może w przypadku drzwi – główną, odgrywają kierunki aranżacyjne, które są modne w danym sezonie. W 2023 roku najmodniejsze w dalszym ciągu będą styl skandynawski, eklektyczny i minimalistyczny, a także wracający do łask styl vintage. Dlaczego to tak ważne? Bo wszystkie te style wykorzystują motywy natury. Właśnie dlatego, wybierając drzwi, warto zwrócić uwagę na modne wykończenia skrzydeł. Są to przede wszystkim pasujące do tych stylów skrzydła o strukturze dębu, czy sosny. Pod kątem kolorów, są to ciemny kolor wenge, wiąz antracytowy oraz orzech amerykański. Tego rodzaju drzwi posiadają bardzo interesujące, nieregularne sęki. Ich modną przeciwwagą mogą być drzwi w odważnych kolorach, chociażby w żółtym, czerwonym, a także szarym i czarnym. Tego rodzaju drzwi będą pięknym dopełnienie wnętrz w różnych stylach i aranżacjach.

Apartament projektu Patrycji Suszek Raczkowskiej Poco Design 09
Poco Design

Modne drzwi z połyskiem

Nowym trendem, jaki pojawił się w 2023 roku są drzwi o wysokim połysku. Ten rodzaj wykończeń pojawił się obok popularnych do tej pory drzwi matowych. Drzwi z połyskiem z dużym powodzeniem wypierać będą w 2023 roku matowe skrzydła, a ich wygląd wpływa na aranżację wnętrza, podkreślając jej wyjątkowy charakter.

Drzwi z połyskiem są świetnym wyborem zwłaszcza do niewielkich wnętrz. Tego rodzaju drzwi dają efekt odbicia lustrzanego, dzięki czemu wnętrze wygląda na większe. Warto wybierać nie tylko jasne drzwi z połyskiem, ale i ciemne, dzięki czemu stają się one bardzo wyrazistym elementem wnętrza.

Moda na tradycję

Rok 2023 to również ukłon w stronę tradycji. Dużym powodzeniem i zainteresowaniem, nie tylko wśród tradycjonalistów, cieszyć będą się drzwi klasyczne. Są to drzwi, które pasują przede wszystkim do wnętrz o klasycznej aranżacji, piękne i eleganckie. Dzięki nim,  wnętrze wygląda pełniej i przytulniej.

Są to przede wszystkim drzwi o klasycznych skrzydłach lub w ramkach z płyty MDF, z wykończeniami z okleiny drewnopodobnej. Tego typu drzwi nie stronią od fantazyjnych zdobień, czy dekoracyjnych detali, choć popularne są także drzwi z przeszkleniami.

Obok wskazanych drzwi, na uwagę zasługują ponadto drzwi gładkie, które szczególnie pożądane są w przypadku aranżacji minimalistycznych. Są to drzwi bez frezowań i zdobień, które świetnie podkreślają surowy klimat pomieszczeń, a równocześnie wyglądają one pięknie i lekko.

Nowy trend 2023 roku – drzwi ukryte w ścianach

Nowym trendem, cieszącym się dużą popularnością stały się drzwi, które sprawiają wrażenie ukrytych w ścianie. Są to drzwi bezprzylgowe, które posiadają ukrytą ościeżnicę, zlicowaną ze ścianą. Istnieje wiele rozmaitych opcji drzwi w tej stylistyce, które świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Dają sporo możliwości maskowania wejścia, na co stawia bardzo wielu producentów drzwi. Tego typu rozwiązania to właśnie najnowszy trend, któremu warto przyjrzeć się uważnie. Dzięki niemu, wybrany model drzwi wygląda niemal niewidocznie, bardzo estetycznie, zaś same drzwi wtapiają się w płaszczyznę ściany, w którą zostały zamontowane.

Z dalekich podrozy. Dom w Bialymstoku z wnetrzami projektu Mum Studio 14
Mum Studio

Czy ten artykuł był ciekawy?

Oceń!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Z widokiem na las – realizacja studia Miśkiewicz Design
Z widokiem na las

Z widokiem na las – realizacja studia Miśkiewicz Design

Miejsce na wymarzony dom wybrali pod miastem

Zobacz również