Kwiaty do sypialni – trend nie tylko aranżacyjny

Kwiaty do sypialn

Obecność roślin we wnętrzach, to nie tylko pomysł na ciekawą aranżację pomieszczenia, ale i metoda na dobre samopoczucie. Dobrze dobrane kwiaty są sposobem na upiększenie otoczenia oraz na zapewnienie sobie zdrowia i komfortu, także tego psychicznego. Jeśli marzycie o przytulnym pokoju, koniecznie zadbajcie, by znalazły się w nim rośliny. W tym artykule podpowiemy wam, jakie są najlepsze kwiaty do sypialni i dlaczego warto wybrać właśnie je.

Kwiaty do sypialni a walka ze smogiem

Sypialnia to pomieszczenie, które z samej swojej natury powinno przynieść wypoczynek. Jako że jednym z większych problemów w ostatnich latach, z jakimi borykać muszą się ludzie jest smog, warto, by w sypialni znalazły się rośliny, które pozwolą na wspaniały wypoczynek, a jednocześnie wspomogą domowników w walce nim. Okazuje się bowiem, że rośliny doniczkowe nie tylko pięknie się prezentują, ale i oczyszczają powietrze. Warto wybrać zatem taki kwiat, który oczyszcza powietrze. Wybór jest naprawdę duży, łatwo zatem będzie znaleźć taką roślinę, która pasować będzie do wystroju. Wśród najpopularniejszych kwiatów oczyszczających powietrze są m.in. bluszcz, zielistka, anturium, czy aloes.

Zobacz – Chcesz mieć wygodną sypialnię? Wybierz szafy do sypialni na miarę twoich potrzeb

Aranżacja sypialni, a wygląd kwiatów
kwiaty do sypialni

fot. Spencer on Unsplash

Istotnym czynnikiem odgrywającym rolę przy wyborze kwiatów do sypialni jest nie tylko ich funkcja oczyszczania powietrza, ale w większości przypadków, wygląd. Wybierając konkretne rośliny do sypialni najczęściej kierujemy się ich kształtem, wielkością, czy kolorem. To bardzo istotny element pozwalający na odpowiednią aranżację wnętrza. Warto wprowadzić nieco zieleni właśnie do sypialni, niezależnie od stylu w jakim ją urządzamy, bo jest to ciekawy i zawsze dobrze wyglądający element dekoracyjny, który dodatkowo doda uroku i stworzy klimat pomieszczenia.

Które kwiaty do sypialni?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, lista kwiatów, które mogą znaleźć się w sypialni jest naprawdę długa. Możemy wybrać te, które oczyszczać będą powietrze, czy te, które pięknie dopełnią charakter wnętrza. Obecnie najchętniej wybiera się kwiaty łączące jedną i drugą funkcję.

Idealnym przykładem takiego właśnie kwiatu do sypialni jest storczyk. Z jednej strony zachwyca on swoimi pięknymi kwiatami, z drugiej delikatnie oczyszcza powietrze. Jest to jednak roślina, która jest dość wymagająca, zwłaszcza dla początkujących hodowców roślin, dlatego jeśli zdarza się wam zapomnieć o podlewaniu kwiatów, lepiej wybrać do sypialni inny gatunek. Dobrze jest w takim wypadku sięgnąć chociażby po aloes drzewiasty. Jest to nie tylko kwiat dobrze wyglądający w sypialniach urządzonych w różnych stylach, ale i  roślina o leczniczych właściwościach, którą dobrze mieć w domu z uwagi na fakt, iż roślina ta delikatnie filtruje powietrze, poprawiając przez to jego jakość.

Zobacz również – Jak urządzić sypialnię w niewielkim wnętrzu?

Tych roślin lepiej unikaj
kwiaty w sypialni
fot. Arte Dizain Sopot – Apartament w Gdyni

Co prawda rośliny doniczkowe to świetny pomysł w sypialni, jednak nie wszystkie powinny się w niej znaleźć. Unikać należy przede wszystkim tych roślin, które mogą wywołać niekorzystne efekty dla zdrowia. To szczególnie istotne w przypadku osób, które mieszkają z małymi dziećmi, czy alergikami. Niektóre rośliny mogą bowiem stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia dzieci, czy dorosłych. Z tego powodu unikać należy w sypialni kwiatków takich jak lilia, hiacynt, czy hortensja. Dobrze jest też zrezygnować z bluszczu pospolitego, gwiazdy betlejemskiej, czy filodendronu, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeśli zostałyby zjedzone przez ciekawe świata i nowych wrażeń, dzieci.

Zdjęcie główne – Perfect Space – Cicha Dolina

Czy ten artykuł był ciekawy?

Oceń!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Total
0
Shares
Prev
Ocieplenie domu – zestawienie materiałów budowlanych
Ocieplenie domu

Ocieplenie domu – zestawienie materiałów budowlanych

Budując dom, inwestorzy spotykają się z wieloma materiałami budowlanymi, które

Next
Jakie są walory wykorzystania nowoczesnego szkła w budownictwie?
walory wykorzystania nowoczesnego szkła

Jakie są walory wykorzystania nowoczesnego szkła w budownictwie?

Szkło jest jednym z ulubionych tworzyw budowlanych współczesnych architektów

Zobacz również