Spis treści
- Kolor morski i kolor ciemny morski z czym łączyć? Jakie kolory pasują do morskiego?
- Gdzie warto zastosować jasny morski kolor ścian?
- Pokój kolor morski – barwa morska w sypialni
- Pokój dziecięcy w morskim kolorze
- Stylowy salon – kolor morski w pokoju
- Kolor morski niebieski w aranżacji wnętrz
- Kuchnia w kolorze morskim
- Łazienka w kolorze morskim
- Kolor morski a turkusowy
2019 rok to zdecydowanie był sezon dla osób kochających marynistyczne klimaty, w tym kolor morski we wnętrzach. Jednak w dalszym ciągu warto wykorzystać ten trend, bowiem morski jest wręcz uniwersalnym kolorem, dzięki czemu pasuje do najróżniejszych wnętrz. Planując remont, musicie wiedzieć też, że ten właśnie kolor nie wyjdzie szybko z mody, a przez to wnętrze w którym króluje morski, będzie aktualne pod względem trendów co najmniej przez kilka sezonów.
Kolor morski i kolor ciemny morski z czym łączyć? Jakie kolory pasują do morskiego?
Morska zieleń kolor jest wdzięczny pod kątem łączenia go z innymi kolorami. Najlepszym pomysłem jest zestawienie morskiego z jasnymi barwami. Świetnie wygląda obok neutralnych oraz spokojnych kolorów, tworząc bardzo dobre kompozycje we wnętrzach. Modne i ponadczasowe są połączenia z zielenią oraz błękitem, tym samym kolor morski można wykorzystać w wielu wnętrzach, w co najmniej kilku stylach. Urządzając jednak wnętrze, koniecznie uważać trzeba, aby morski nie zdominował go, jest bowiem silną barwą. Innym dobrym i modnym zestawieniem są biel i morski, a także różne odcienie szarości z morskim. Z odważniejszych zestawień, ciekawie komponują się połączenia z różem, a także z ochrą.
Jaki kolor pasuje do morskiego niebieskiego? I w końcu morski kolor z czym łączyć, by wnętrze wyglądało efektownie? Morski niebieski jest sam w sobie pięknym odcieniem, który pasuje do wielu innych kolorów. Połączenie: odcienie koloru morskiego niebieskiego z bielą to klasyczna i elegancka kombinacja. Biały kolor dodaje świeżości i rozjaśnia przestrzeń, tworząc równowagę z intensywnością morskiego niebieskiego. Dobrym pomysłem jest też połączenie beżowy – morski błękit kolor. Z morskim niebieskim można śmiało połączy kolor morski turkusowy, a także z szary, morski ciemny kolor, jasnocytrynowy oraz kremowy.
Zobacz – Sposób na nowoczesne aranżacje pomieszczeń poprzez dobieranie barw
Gdzie warto zastosować jasny morski kolor ścian?
Kolor morski jasny można zastosować zarówno jako element dobry na wykończeniach, jak i w pięknych dodatkach. Dla osób, które zdecydują się na zastosowanie go na ścianie, dobrym pomysłem będzie rozjaśnienie wnętrza za pomocą jasnych dodatków. Od tego jak zostanie zaaranżowane wnętrze, zależeć będzie końcowy efekt –kolor ścian morski może zarówno sprawić, że pomieszczenie będzie energetyczne, jak i zdecydowanie wyciszyć je. Tajemnica tkwi tu przede wszystkim w użyciu z odpowiednią uwagą i sprytem morskiego koloru.
Jasny morski kolor ścian to wspaniała opcja, jeśli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza świeżość i przyjemne odczucie letniego wakacyjnego klimatu. Ten delikatny odcień morskiego koloru sprawia, że przestrzeń staje się jasna, lekka i pełna harmonii. Doskonale komponuje się on z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy wiklina, tworząc przyjemny, plażowy nastrój. Możesz również połączyć go z bielą lub pastelowymi odcieniami, aby uzyskać delikatną, elegancką paletę barw. Morski kolor w sypialni sprawdzi się doskonale, gdzie stworzy atmosferę spokoju i relaksu. W połączeniu z białymi meblami i dodatkami w odcieniach muszli czy piasku, jasny morski kolor ścian nada pomieszczeniu przyjemny charakter letniego kurortu. Inne wnętrze, to łazienka kolor morski ścian stworzy przyjemne otoczenie ożywionej świeżością atmosfery. Możesz go zestawić z białymi kafelkami i akcesoriami w kolorze chromu, aby uzyskać czysty, nowoczesny wygląd.
Pokój kolor morski – barwa morska w sypialni
fot. OPORSKA.COM – Pomorska 9
Kolor morski zielony idealnie prezentuje się w wielu wnętrzach. Jednym z chętniej wybieranych pomieszczeń, gdzie może zaprezentować się w całej okazałości, jest sypialnia w kolorze morskim. Można zastosować go na ścianie, czy suficie, bez obaw, że zdominuje całe wnętrze. Pod warunkiem, że nie znajdzie się na wszystkich ścianach sypialni, a na jednej, maksymalnie dwóch. Kolor morski w sypialni można wprowadzić np. wybierając tapetę w morskim kolorze, lub też malując ścianę farbą w odpowiedniej barwie. Taka sypialnia może zostać urządzona w klasycznym stylu, vintage, jak i w innych, eleganckich. Morska zielen sypialnia to bardzo wiele możliwości, jeśli o dobór odcienia chodzi. Pasuje tu ciemny morski kolor, kolor morska zieleń, morski niebieski kolor itp.
Pokój dziecięcy w morskim kolorze
fot. Studio Potorska – Wnętrze z Banksym
Modny i stylowy pokój dziecięcy? Można urządzić go oczywiście wykorzystując kolor jasny morski. Ciekawym rozwiązaniem może być w tym przypadku zastosowanie kontrastów – marynistyczny styl i morski kolor ściany z bielą w roli głównej, może dać bardzo ciekawy efekt wizualny. Pasować będzie zarówno do pokoju małego dziecka, jak i nastolatka, pod warunkiem doboru dobrze dogranych dodatków. To z pewnością modne i dość nietypowe rozwiązanie, które będzie wyróżniać pokój dziecięcy na tle innych. Jeśli zależy wam na oryginalności, taki projekt z pewnością będzie trafiony.
Zobacz również – Jaki kolor do sypialni dziecka wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych
Stylowy salon – kolor morski w pokoju
Morski kolor w salonie to duże wyzwanie aranżacyjne. Zielony morski kolor, jak i niebieski morski kolor to świetny pomysł na aranżację salonu. Bardzo modne w ostatnim czasie sofy i kanapy w morskim odcieniu mogą być źródłem inspiracji do urządzenia wnętrza. W salonie można postawić głównie na dodatki w tym kolorze, by morski nie zdominował wnętrza i nie przytłoczył go. Jeśli za bazę posłuży biel, szarość, krem, czy naturalny kolor drewna, stworzyć można w ten sposób bardzo ciekawe wnętrze. Szukać warto zwłaszcza wśród dodatków typu poszewki, koce, czy firanki. Mogą posłużyć tu również wazony w morskich odcieniach, świece, ramki ze zdjęciami, lampy, itp. wszystko to stworzy bardzo przytulny i klimatyczny wystrój salonu. Jeśli zależy wam jednak na większej dawce tego koloru, to rozwiązaniem jakie z pewnością warto wprowadzić są kolory ścian morski akcent doda takiemu wnętrzu wyrazu i harmonii. Kolor morski z czym łączyć w salonie? Czy dodatki w kolorze morskim to dobry pomysł? Zdecyduj, w jakim stopniu chcesz użyć koloru morskiego w swoim salonie. Czy będą to duże elementy, takie jak kanapa czy dywan, czy raczej małe akcenty, jak poduszki, obrazy czy dekoracyjne przedmioty? W zależności od preferencji, można użyć różnych proporcji koloru morskiego, aby uzyskać pożądany efekt. Pamiętaj, że kolor morski występuje w różnych odcieniach, od delikatnych pasteli po głębokie, intensywne barwy. Wybierz odcień, który najbardziej Ci się podoba i który będzie dobrze komponował się z pozostałymi elementami w salonie. Może być to zarówno kolor zielony morski, jak i kolor niebieski morski.
Kolor morski niebieski w aranżacji wnętrz
Kolor morski niebieski jest wyjątkowo pięknym odcieniem, który można zastosować w aranżacji wnętrz, aby nadać im atmosferę spokojną i odprężającą. Ten głęboki odcień niebieskiego przypomina barwę głębin morskich i nieba o zachodzie słońca, dlatego dodaje przestrzeni elegancji i harmonii.
Morski kolor na ścianie w aranżacji wnętrz może być świetnym sposobem na stworzenie przytulnego i relaksującego otoczenia. Można go zastosować na ścianach, meblach czy dodatkach dekoracyjnych, aby wprowadzić do pomieszczenia odrobinę świeżości i morskiego powiewu.
Kuchnia w kolorze morskim
Kuchnia w kolorze morskim może być niezwykle urokliwa i nadawać pomieszczeniu świeży, relaksujący charakter. Może być to zarówno kolor morski na ścianie, jak i zieleń morska kolor na frontach szafek. Możesz rozważyć zastosowanie mebli i frontów kuchennych, które mają morski zielony kolor czy błękity lub turkusy. Możesz zdecydować się na całe szafki w tych kolorach lub wykorzystać je jako akcentowe elementy, na przykład poprzez zastosowanie tylko na wyspę kuchenną lub dolne szafki. Kuchnia kolor morski musi mieć odpowiednio dopasowany blat naturalny, np. marmur lub beton, aby stworzyć kontrast z kolorowymi frontami. Inne opcje to blaty w kolorze białym lub piaskowym, które będą komplementować kolor morski. Jeśli nie zdecydujesz się na zielone szafki, warto dopasować do kuchni dodatki w kolorze morskim. Jeśli kuchnia otwarta jest na salon, zwróć uwagę, by kolor morski w salonie był dopasowany do tego, który zastosowany został w kuchni! Wówczas dzienny pokój w kolorze morskim będzie pięknie uzupełniać się z kolorem w kuchni tworząc niesamowity efekt wizualny.
Łazienka w kolorze morskim
Łazienka w kolorze morskim to doskonały pomysł, ponieważ ten odcień nawiązuje do świeżości i spokoju, które kojarzą się z morzem. Jedną z możliwości jest wybór płytek w odcieniach morskich, takich jak błękity, turkusy, zielenie lub biel. Możesz zastosować je na podłodze, ścianach lub w okolicy umywalki. Możesz również rozważyć zastosowanie kafelków w postaci mozaiki, aby stworzyć interesujące wzory lub akcentowe obszary. Kolor morski ciemny farba to także propozycja do łazienki, pod warunkiem, że farbę zastosujesz jako dopełnienie, wykorzystując farbę na morskie kolory scian. Warto pamiętać, że jeśli nie chcesz pokrywać całej łazienki kafelkami w kolorze morskim, możesz wybrać jeden kolor morski sciany, jako ściany akcentowej, na której zastosujesz taki kolor. To może być ściana za umywalką, prysznicem lub nad wanną. Doda to głębi i wyróżni się w pomieszczeniu, a kolor zieleń morska będzie efektownie podkreślał piękno wnętrza.
Kolor morski a turkusowy
Kolor morski i turkusowy są ze sobą blisko spokrewnione i często są używane wymiennie. Oba odcienie odnoszą się do kolorów inspirowanych pięknem morskich wód i raf koralowych. Dają też harmonijne połączenie: kolory morskie i turkusowe idealnie ze sobą współgrają, tworząc spójne, przyjemne dla oka połączenie. Te odcienie są podobne, ale turkusowy ma tendencję do bycia nieco jaśniejszym i bardziej intensywnym od morskiego niebieskiego. Odcienie morskiego i turkusowego zapewniają świeżość i energiczność, zwłaszcza, że kojarzą się z tropikalnymi rajskimi plażami i krystalicznie czystą wodą. Połączenie tych dwóch kolorów w aranżacji wnętrz dodaje świeżości, energii i wakacyjnego nastroju.
Zdjęcie główne – KODO – Osiedle Odkrywców_02