Modna aranżacja wnętrza – kuchnia z barkiem

Modna aranżacja wnętrza – kuchnia z barkiem

Kuchnia z barkiem to z pewnością dobry pomysł dla osób, które nie boją się eksperymentować z urządzaniem wnętrza. Jeśli marzy wam się, by odmienić wygląd kuchni, czy salonu, śmiało wybierzcie ten element wyposażenia wnętrza i cieszcie się pięknym i stylowym wnętrzem. Dlaczego mowa o salonie i o kuchni? Bo dzięki odpowiedniej aranżacji, barek stanowić może ciekawy element łączący obydwa wnętrza. Ale o tym postaramy się wam opowiedzieć w artykule. Zobaczcie sami, jak wyjątkowo wyglądać może wasza kuchnia z barkiem.

Kuchnia z barkiem, otwarta na salon

Wybierając opcję otwartej na salon kuchni, warto wyznaczyć granicę pomiędzy obydwoma pomieszczeniami przy pomocy barku. Kuchnia z barkiem to sposób na to, by zaakcentować odrębność obu wnętrz, a jednocześnie zaznaczyć ich wzajemną relację. Barek jest też wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które poszukując rozwiązań dla otwartych wnętrz, pragną zasłonić choć w minimalnym stopniu roboczą strefę w kuchni. Z tego względu warto wybrać taką opcję aranżacyjną, ciesząc się z jednej strony przestrzenią i dostępem do strefy dziennej, a jednocześnie delikatnie odgradzając kuchnię od pozostałych przestrzeni.

Zobacz - Sezon na tapety do kuchni – najmodniejsze pomysły

Barek – urozmaicenie, które pokochasz

kuchnia z barkiem

fot. Studio Potorska - Fort Forest

Wprowadzenie do kuchni barku, to sposób na ożywienie całego wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranemu stylistycznie meblowi oraz rozmaitym dodatkom kuchnia nabierze niepowtarzalnego wyglądu. Już sam barek może podkreślać styl, w jakim urządzona jest kuchnia, jeśli dodać do tego drobiazgi dekoracyjne, czy znacznie większe elementy typu hokery, wystrój może nabrać znacznie radośniejszego i niebanalnego wyglądu. Świetnie wypadają pod tym względem zwłaszcza kolorowe hokery, które dodają wnętrzu ciekawego i bardzo wesołego wyglądu. A taki wygląd powinni docenić wszyscy ci, którzy szukają urozmaicenia do swoich kuchni.

Barek przy wyspie lub półwyspie kuchennym

barek w salonie

fot. SNCE Studio - I_004 INTERIORS

Choć barek często stanowi odrębny element odgradzający wnętrze, bardzo często swoje miejsce znajduje on na wyspie kuchennej lub przy półwyspie. Takie rozwiązanie to sposób na zasłonięcie przestrzeni kuchennej, podobnie jak w przypadku opisywanym już wcześniej, gdy barek stanowi samodzielny element oddzielający wnętrza. Kuchnia z barkiem przy kuchennej wyspie to doskonałe miejsce na spożycie szybkiego śniadania, czy późnej kolacji. Jest to także miejsce idealne do obejrzenia ulubionego serialu w telewizji, przy filiżance mocnej kawy. Wszystko zależnie od upodobań gospodarzy.

Hoker idealny

Jak już zostało wspomniane, w kuchni z barkiem istotną rolę odgrywa nie tylko sam barek, ale i hokery stojące przy barku. Duże możliwości co do doboru odpowiedniego hokera sprawiają, że możemy schować je pod samym barkiem, czy też pięknie wyeksponować we wnętrzu. Ważne jest, aby hoker pasował do kuchni, czy salonu w którym się znajdzie, by był on stylistycznie spójny z konkretnym wnętrzem.

Pomysł na barek kuchenny

Decydując się na wnętrze, w którym stanie barek kuchenny, możecie albo wybrać taki, który będzie stapiał się na tle kuchennych mebli, albo tez będzie się przy nich wyróżniał. Słowem, możecie kupić albo barek wyższy od kuchennych szafek, albo równy z nimi. Jaki wybrać? Zależy od tego, na czym wam zależy – jeśli barek ma przedłużać obszar roboczy blatu, dobrze, by był równy kuchennym szafkom. Jeśli nie zależy wam na takim efekcie, spokojnie może być wyższy od pozostałych mebli.

Rozwiązanie dla praktycznych

Kuchnia z barkiem, to nie tylko element służący estetyce. To także, a może i przede wszystkim, rozwiązanie dla osób praktycznych. Jeśli wybierzecie barek z półkami, zyskacie nie tylko dodatkowy blat roboczy, czy miejsce na zjedzenie posiłku, ale i zyskacie miejsce na magazynowanie drobiazgów, które tak potrzebne są w każdej kuchni. Jeśli dodatkowo wasz barek będzie typowym barkiem mobilnym, zyskacie mebel, który posłuży wam na wielu rodzinnych, czy towarzyskich spotkaniach.

Zdjęcie główne - Perfect Space - Weekendowa miejscówka

Modna aranżacja wnętrza – kuchnia z barkiem
Ocena: 5.0 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus