Idealne firanki do kuchni – jak je wybrać?

Idealne firanki do kuchni – jak je wybrać?

Piękna, widna kuchnia z oknem to marzenie niejednej osoby. Ci, którzy mogą poszczycić się jej posiadaniem z ogromną przyjemnością mogą realizować się przy jej urządzaniu. Dziś podpowiemy wam, jak ozdobić kuchenne okno, czyli na co zwrócić uwagę, jeśli szukacie firanki do kuchni. Wbrew pozorom, temat jest bardzo szeroki, warto więc pochylić się nad nim i poznać najmodniejsze trendy w dziedzinie ozdób okiennych oraz wiedzieć, jak sprawić, by firana stała się przydatnym i efektownym elementem. Zapraszamy.

Funkcjonalność, kontra estetyka

Szukając firanki do kuchni, wiele osób zastanawia się, na jaki element postawić: estetykę, czy może funkcjonalność. Tymczasem praktyka pokazuje, że możliwe jest połączenie obydwu tych elementów, pod warunkiem odpowiedniego doboru firan. Wystarczy wybrać firanę, dla której pomiędzy wyglądem, a estetyką znajdziemy złoty środek, co zadowoli najbardziej wymagające osoby, nadając kuchni piękny i niepowtarzalny wygląd.

Zobacz - Wiecznie modne i niezastąpione – firany do salonu

Firanki do kuchni – przede wszystkim praktyczne

Wybór firanek do kuchni powinien być podyktowany nie tylko względami estetycznymi, ale i praktycznymi. Przy wyborze należy uwzględnić fakt, iż kuchnia to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Z uwagi na narażenie na częste i duże zabrudzenia, konieczny jest dobór firan, które będzie łatwo utrzymać w czystości. Kolejne względy, które warto brać pod uwagę, to funkcja firanki – jeśli ma ona zasłonić pomieszczenie przed spojrzeniami przypadkowych osób z ulicy, wybierzcie taką firankę, która dzięki np. swojemu gęstemu wzorowi zapewni wam taką właśnie możliwość. Jeśli zależy wam na połączeniu funkcji estetycznej z praktycznym zaciemnieniem, warto zastosować łączenie różnych materiałów i elementów, chociażby firanek i rolet, a nawet w przypadku osób mniej gotujących - firanek i zasłon.

Idealne firanki do kuchni – jak je wybrać?

fot. Czajkowski Kuźniak Architekci - WW1

Firanki do kuchni, a styl wnętrza

Sam materiał, z którego wykonana jest firanka, to oczywiście nie wszystko. Każdorazowo wybierając firankę do kuchni trzeba dopasować ją do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Aby wnętrze wyglądało atrakcyjnie i spójnie, dobrze jest dobrać nowoczesną firankę do nowoczesnej kuchni, czy firanki retro do kuchni w takim stylu. Dzięki temu można będzie cieszyć się w pełni wystrojem wnętrza.

Modne w tym sezonie

Szukając najmodniejszych materiałów na kuchenną firankę, warto pomyśleć o firankach woalowych. Woal to materiał, który kapitalnie sprawdza się w pokoju dziennym i sypialni, z powodzeniem można stosować go też w oknach kuchennych, gdzie doda pięknego i niepowtarzalnego uroku dekorowanemu wnętrzu. Tego rodzaju firanki dobrze odseparują pomieszczenie od niepożądanych spojrzeń z zewnątrz, a jednocześnie nie zaciemnią kuchni. Takie firanki prezentować będą się delikatnie i zwiewnie w oknie, stanowiąc piękny dodatek nie tylko do romantycznych wnętrz.

Innym sposobem na upiększenie okna, są zazdrostki. Tego rodzaju firana zwykle stosowana jest w niewielkich kuchniach, posiadających małe okna. Modne przed laty, powoli wracają do łask, chętnie wybierane zwłaszcza w kuchniach w stylu retro, czy eko. Taka dekoracja nie tylko świetnie prezentuje się w oknie, ale i odseparowuje pomieszczenie od tego, co na zewnątrz. Warto wziąć jednak pod uwagę, by była ona jak najbardziej gładka, zwłaszcza jeśli zawieszana będzie w małych kuchniach. Modnym rozwiązaniem są również lambrekiny, które montuje się maksymalnie do połowy długości okna. W przypadku okien kuchennych, najmodniejsze w tym sezonie są lambrekiny z prześwitujących materiałów, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalny styl, pozwalając równocześnie na odpowiednie doświetlenie wnętrza.

Zdjęcie główne - Devangari Design - MIESZKANIE 102M²

Idealne firanki do kuchni – jak je wybrać?
Ocena: 5.0 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus