Wnętrzarski hit – nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem

biała kuchnia z drewnianym blatem

Jak urządzić kuchnię, by była ona nie tylko pięknie urządzona, ale i funkcjonalna? Takie pytanie nurtuje wiele osób, które planują remont w tym strategicznym miejscu dla mieszkańców domu. Ile osób, tyle koncepcji, zwłaszcza zaś jeśli o wygląd chodzi. Jeśli jednak poszukujecie podpowiedzi, co modne jest w tym sezonie, z pewnością jest to nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem. I właśnie ona jest przedmiotem naszego artykułu, z którego dowiecie się, dlaczego tak urządzona kuchnia nie będzie przebojem jednego sezonu.

Biała kuchnia z drewnianym blatem otwarta na salon

nowoczesna biała kuchnia

fot. KODO – Osiedle Odkrywców

Moda na otwarte wnętrza nie ustaje, podobnie jak i moda na białe kuchnie. Trend, by biel przełamać drewnianymi elementami to odpowiedź na dość sztywne i momentami nudne aranżacje, które w ostatnim czasie zdominowały wnętrzarskie trendy. Dlaczego dodanie drewnianego blatu do białej kuchni jest tak istotnym elementem w przypadku otwartych na salon wnętrz kuchennych? Przede wszystkim dlatego, że wnoszą one pewne ożywienie do kuchni, a jednocześnie ją ocieplają. To szalenie istotne zwłaszcza w przypadku, gdy kuchnia jest otwarta na salon, by widok z kuchni nie przywodził na myśl surowości i nie usztywniał atmosfery, która w domu powinna być swojska i luźna.

Powody dla których białe kuchnie z drewnianym blatem to dobry pomysł

Jak już zostało zauważone, drewno w kuchni ociepla wnętrze, nadając mu przyjaznego i przytulnego charakteru. Z kolei dzięki bieli niewielkie przestrzenie kuchenne wizualnie nabierają przestronności, co docenią przede wszystkim osoby mające do dyspozycji niewielką przestrzeń kuchenną. Wykorzystując całą zastaną przestrzeń do maksimum warto postawić na funkcjonalne rozwiązania – białe szafki w kuchni zamontować aż do sufitu lub też pokusić się o drewniane dodatki nie tylko na blacie kuchennym, ale i frontach niektórych szafek. Taka kuchnia wyglądać będzie stylowo i nieprzeciętnie, przez co nie znudzi się przez całe lata.

Biała kuchnia, drewniane blaty i kolorowe akcenty

nowoczesna kuchnia i kolorowe akcenty

fot. Perfect Space – Mieszkanie w kolorze

Jeszcze jednym świetnym pomysłem na stworzenie wnętrza doskonałego jest połączenie białych frontów kuchennych z drewnianymi blatami oraz kilkoma kolorowymi akcentami. Mogą być to akcenty stworzone przy pomocy rozmaitych dodatków kuchennych, lub też frontów szafek, jak w widocznym na zdjęciu przykładzie. Można też połączyć zarówno kolorowe fronty szafek, jak i dodatki, oczywiście nie zapominając o drewnianych blatach. Ważne jednak, aby dominującym w całym wnętrzu kolorem pozostała mimo wszystko biel, która nadaje wnętrzu charakteru i wyrazu.

Klasyczna kuchnia w nowoczesnym wydaniu

klasyczna kuchnia

fot. Perfect Space – Klasyka na nowo

Biała kuchnia z drewnianym blatem to nie tylko domena nowoczesnego stylu. Może być to również sposób na urządzenie kuchni w stylu klasycznym, jednak w bardzo nowoczesnym wydaniu. Wszyscy miłośnicy klasycznego piękna powinni spojrzeć w stronę białych kuchni z uwagą i podziwem, wprowadzając podobne rozwiązania w swoich wnętrzach. Wystarczy, że wasz wybór padnie na meble o klasycznym wyglądzie, dodaniu do nich drewnianych blatów oraz nowoczesnych urządzeń kuchennych, a całość prezentować będzie się pięknie. Nowocześnie i klasycznie. Nic dodać, nic ująć.

Zdjęcie główne – IN pracownia projektowania wnętrz – Drewno, Beton i Biel

Czy ten artykuł był ciekawy?

Oceń!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Total
0
Shares
Prev
Co należy uwzględnić podczas projektowania domu

Co należy uwzględnić podczas projektowania domu

Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu

Next
Kuchnia biało-czarna w czterech odsłonach – niesamowite aranżacje
Kuchnia biało-czarna

Kuchnia biało-czarna w czterech odsłonach – niesamowite aranżacje

Spis treści Nowocześnie i z klasąPrzewaga bieli w kuchni biało-czarnejBiel i

Zobacz również