Spis treści
Biel i czerń to barwy, których połączenie tworzy niesamowite aranżacje we wnętrzach. Z tego też powodu te kontrastowe kolory bardzo często służą jako kanwa do stworzenia niebanalnego wystroju czy to w pomieszczeniach w domu, czy biurze. W zależności od sposobu wykorzystania oraz miejsca w którym barwy te zostaną użyte do aranżowania pomieszczenia, stworzone zostają ciekawe i niepowtarzalne aranżacje, którymi mogą poszczycić się dekoratorzy i architekci wnętrz. Naszą uwagę przykuła kuchnia biało-czarna. A zasadniczo różne jej odsłony. Zobaczcie sami, jak wykorzystać czerń i biel, by stworzyć piękne wnętrze kuchenne.
Nowocześnie i z klasą
fot. Katarzyna Rudak – Architektura Wnętrz – Projekt wnętrza mieszkania w nowoczesnym stylu
Białe kuchenne szafki plus czarne blaty, backsplash oraz sprzęty kuchenne stworzyć mogą bardzo spójną przestrzeń kuchenną. Kontrastowe barwy nadają wnętrzu wyrazu, sprawiając, że kuchnia wygląda bardzo nowocześnie i schludnie jednocześnie. Taka aranżacja to marzenie każdego minimalisty marzącego o połączeniu funkcjonalności ze stylowym wyglądem. Dzięki temu ta prosto urządzona kuchnia zachwyca swoim wykończeniem, dając dowód na to, że proste rozwiązania, to najczęściej rozwiązania najlepsze. Uroku całości dodaje czarny okap, który stanowi w tej kuchni centralny punkt nadający jej równowagę.
Nie przegap – Kuchnia z pomysłem – modne trendy nie tylko na urządzanie
Przewaga bieli w kuchni biało-czarnej
fot. TILLA architects – Apartament na warszawskim Żoliborzu
Kuchnia biało-czarna to nie tylko taka, w której znajdziemy równowagę pomiędzy tymi dwoma barwami. To również kuchnie, w których przeważa jeden z tych kolorów, nie tłamsząc jednak drugiej barwy. Choć biel stanowi tu główny kolor, jednak spora ilość czerni (fronty, czarny regał, czy lampa kuchenna) stanowią przeciwwagę dla głównej barwy. Całość sprawia zaś wrażenie harmonijnego i spójnego. Tego typu aranżacja wnętrza świetnie wpasowuje się w nurt nowoczesnych aranżacji minimalistycznych.
Biel i czarne akcenty
fot. 1mm. studio – Linear workflow
Kolejna propozycja to kuchnia biało-czarna, w której czerń jest jedynie dodatkiem. Główna koncepcja dekoratora wnętrz polega na wykorzystaniu w sposób maksymalny bieli oraz dodaniu do niej w formie delikatnych kontrastowych dodatków czerni. W konsekwencji mamy do czynienia z kuchnią, która przykuwa uwagę swoją delikatnością. To bardzo ciepła aranżacja, która rozświetla i ożywia wnętrze, a jednocześnie powiększa je optycznie. Świetnie sprawdzi się zatem w niewielkich pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr.
Kuchnia biało-czarna i jeszcze coś na dokładkę
fot. Marmur Studio – Cegła w kuchni
Kolejnym modnym trendem jest zestawienie bieli i czerni z jeszcze jednym wyrazistym kolorem, którego będzie jednak zdecydowanie mniej, niż dwóch dominujących kolorów. Takie urządzenie kuchni jest nie tylko bardzo modne, ale i praktyczne. Dzięki temu kuchnia traci swój surowy wyraz, na rzecz nowoczesnego i bardzo urozmaiconego wyglądu. Przełamanie klasycznego zestawu przynosi świeżość do wnętrza, a przez to kuchnie o takim właśnie charakterze to prawdziwy hit ostatniego sezonu. W przypadku kuchni ze zdjęcia mamy do czynienia z ciekawym zabiegiem – białe blaty górnych szafek kuchennych i biały sufit zostały przeciwstawione czarnej przeciwległej ścianie przy oknie, czarnym blatom oraz czarnym lampom sufitowym. Całość kompozycji dopełniają cegły na ścianie oraz drewniane szafki dolne, co tworzy niepowtarzalną aranżację pełną harmonii i ciepła, a jednocześnie bardzo zaskakującą.
Zdjęcie główne – manama_projekt – Mieszkanie w kamienicy
jeśli mam być szczera to do takiej czarno -białej kuchni nie wybrałabym cegły a raczej szkło, ew. farbę duluxa easy care kuchnia i łazienka w odcieniu złamanej bieli i jako kontrapunkt dałabym jakieś dodatki w intensywnym kolorze. tak strasznie mi się ta cegła gryzie jakby połączone były dwa różne światy…