Dom w lesie – jak urzeczywistnić marzenie?

Dom w lesie – jak urzeczywistnić marzenie?

Wiele osób marzy o tym, by postawić dom na odludziu, w miejscu, w którym podziwiać można będzie piękno przyrody. Może być to dom nad morzem, w górach, czy piękny dom w lesie, który spełniać będzie oczekiwania domowników i dawać im radość. Od planów jednak do urzeczywistnienia marzeń droga jest daleka. Dziś podpowiemy wam w jaki sposób zbudować dom w lesie, i dlaczego warto akurat tam.

Zanim pomyślisz o budowie

budowa domu w lesie

fot. KOLA Studio Wizualizacje Architektoniczne - Dom rodzinny typu stodoła

Planując budowę domu w lesie w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o wybór działki na której powstać ma budowa. Jest to kwestia z pewnością skomplikowana w realizacji, jednak nie jest niewykonalna. Przyszły inwestor musi dowiedzieć się, czy na konkretnej działce możliwe jest postawienie budynku. Taką informację uzyskać można dzięki zapoznaniem się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z którego dowiedzieć możemy się, czy na danym terenie możliwa jest zabudowa. Tylko w przypadku, gdy plan ten przewiduje zabudowę postawienie domu w lesie będzie możliwe na tym terenie.

Nie przegap - Zakup działki budowlanej

Kolejne formalności

budowa domu w lesie

fot. Rese-arch Studio Projektowe - Energooszczędny dom jednorodzinny w lesie

Kolejnym krokiem w drodze do wybudowania domu w lesie jest wyłączenie działki budowlanej z produkcji leśnej. To warunek konieczny, by móc postawić na niej w przyszłości dom. Taką prośbę przedłożyć należy w regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, w efekcie otrzymamy odpowiednią decyzję organu. W przypadku zgody, osoba starająca się o wyłączenie uiszcza stosowne opłaty, które wskazane zostaną przez Dyrekcję Lasów Państwowych.

Dlaczego warto budować dom w lesie?

Istnieje całe mnóstwo powodów dla których warto wybudować dom w lesie. Jednym z najważniejszych walorów jest oczywiście aspekt estetyczny – dom w lesie oferuje piękne i niezapomniane widoki oraz wyjątkowo urokliwą atmosferę, która udziela się mieszkańcom. Innym walorem budowania domu w lesie jest cisza oraz spokój, które oferuje takie właśnie miejsce do budowy. Dzięki temu można uciec od zgiełku dnia codziennego i cieszyć się pięknem przyrody.

Ciekawe projekty

dom w lesie

fot. KOOPERATYWWA Michał Brzychcy - Dom w Józefowie

Domy w lesie to prawdziwe pole do popisu dla architektów. Mogą wykorzystać oni swój talent oraz swoją wyobraźnię do stworzenia niecodziennego projektu, który podkreśli wszystkie atuty miejsca w którym powstaje dom.

Dzisiejszym trendem, który wykorzystują architekci w budowie domów w lesie, nad morzem, nad jeziorem, etc.,  jest próba zespolenia domu z otoczeniem. Powstające w ten sposób domy wtapiają się w otoczenie, dzięki wykorzystaniu do ich powstania materiałów, które pozwalają na pełną integrację. W przypadku nowopowstających domów w lesie architektura domu nawiązuje do otoczenia, pięknie z nim korespondując, a projekty są nowoczesne i w wielu przypadkach bardzo innowacyjne.

Zdjęcie główne - KOOPERATYWWA Michał Brzychcy

ZapiszZapisz
Dom w lesie – jak urzeczywistnić marzenie?
Ocena: 4.833333333333333 Głosów: 6

Tagi

comments powered by Disqus