Odpływ liniowy w łazience – jego wady i zalety

Odpływ liniowy

Jak wyglądać powinna łazienka idealna? Okazuje się, że nie jest to wyłącznie kwestia GUSTOWNEGO zaaranżowania wnętrza, ale przede wszystkim jego funkcjonalności. Jednym z elementów, który należy rozważyć w tej kwestii jest rodzaj odpływu, jeśli urządzając wnętrze zdecydujemy się na montaż prysznica. Wybór paść może albo na odpływ tradycyjny, albo też na bardzo popularny w ostatnich latach odpływ liniowy w łazience. Aby pomóc wam w wyborze, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu rodzajowi odpływu i przybliżyć wam jego zalety oraz wady.

Odpływ liniowy w łazience, czyli właściwie jaki?

Zasadniczo, decydując się na montaż prysznica w łazience, do wyboru mamy dwa typy tego urządzenia. Pierwszy, to bardzo popularny jeszcze do niedawna prysznic z brodzikiem, który w ostatnim czasie wypierany jest przez nowoczesne prysznice z odpływem liniowym. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma typami pryszniców? Ten z brodzikiem posiada zabudowane dno, dzięki czemu woda może swobodnie gromadzić się, a tym samym dawać użytkownikowi namiastkę wanny (w zależności od wysokości brodziku). Z kolei odpływ liniowy, to taki, który znajduje się w prostej linii na podłodze, pozwalając na swobodne i natychmiastowe ściekanie wody. Jest on wygodny i komfortowy w użytkowaniu, sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych łazienkach.

Nie będziemy rozstrzygać, która z opcji jest lepsza, zależy to bowiem wyłącznie od indywidualnych potrzeb domowników. Przedstawimy wam za to wady oraz zalety stosowania odpływu liniowego w łazience, aby wasz wybór był dobrze przemyślany.

Korzyści, jakie daje odpływ liniowy w łazience

Odpływ liniowy w łazience

fot. Perfect Space – Mieszkanko dla dwojga

Obecne tempo życia sprawia, że dążymy do prostych rozwiązań, które przynoszą praktyczne rozwiązania i są niezwykle przydatne w codziennym funkcjonowaniu. Takie potrzeby zdaje się spełniać stosowanie prysznica z liniowym odpływem. Dlaczego? Bo dzięki temu odpływowi użytkownik ma zapewniony komfort, wygodę i bezpieczeństwo.

Wybierając ten typ odpływu, użytkownicy chwalą przede wszystkim swobodę jaką daje tego typu rozwiązanie. Prysznic posiada bardzo komfortowe wejście, co doceniają przede wszystkim osoby starsze oraz chore. To jednak nie jedyne zalety. Taki prysznic zamontować można w dowolnym miejscu łazienki (o ile pozwalają na to jej gabaryty), wystarczy odpowiednio przemyśleć projekt wnętrza, a następnie zlecić wykonanie odpływu i montaż prysznica fachowcowi.

Warto podkreślić również, iż zamontowanie prysznica z odpływem liniowym wiąże się najczęściej z wyborem jednego rodzaju płytek na całą powierzchnię podłogi w łazience. To z kolei wpływa na optyczne zwiększenie się powierzchni wnętrza, którego powierzchnia odgrodzona zostaje jedynie przeszkleniem, wyznaczającym ściany prysznica.

Minusy związane z zastosowaniem odpływu liniowego

Z reguły rozwiązanie takie możliwe jest do zastosowania wyłącznie w domach, w których obmyślono ten rodzaj rozwiązania na etapie projektowania domu. W przeciwnym przypadku, może okazać się, iż odpływ liniowy nie będzie spełniał swojej roli, mocno komplikując użytkowanie prysznica. Jeśli jednak projekt zakłada wykorzystanie tego rozwiązania, śmiało można po nie sięgać i cieszyć się z komfortu jaki daje ten rodzaj odpływu. Ważne jest jednak, aby przy montowaniu prysznica skorzystać z usług sprawdzonej ekipy montażowej, tak, by prysznic został zamontowany w sposób precyzyjny. To niezwykle istotne, aby zarówno montaż kabiny prysznicowej, jak i wcześniej wykonanie odpływu liniowego, zostały wykonane w prawidłowy i w pełni profesjonalny sposób.

Zestawienie plusów i minusów

Jak widać, zastosowanie odpływu liniowego w prysznicu posiada zarówno swoje korzyści, jak i wady. Oto one, w krótkim podsumowaniu.

Korzyści:

– komfortowe wejście
– idealny dla osób starszych oraz dla osób chorych, czy niepełnosprawnych
– możliwość montażu prysznica w dowolnie wybranym miejscu
– łatwość w utrzymaniu czystości
– duża estetyka,

Wady:

– zastosowanie takiego rozwiązania musi zostać uwzględnione na etapie projektowania domu
– montaż odpływu oraz prysznica wymaga bardzo dużej precyzji, przez co możliwy wyłączenie przez fachowca
– z reguły jest to rozwiązanie droższe, niż w przypadku tradycyjnego prysznica z brodzikiem.

Zdjęcie główne – kaim.work – Mieszkanie dwu poziomowe w Skawinie

 

Czy ten artykuł był ciekawy?

Oceń!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Total
0
Shares
Prev
Lagom – multifunkcjonalizm we wnętrzach
Lagom

Lagom – multifunkcjonalizm we wnętrzach

W ostatnim czasie zachwyt nad skandynawskimi trendami w aranżacji wnętrz nie

Next
Toaletka – przedmiot pożądania. Pomysły, gdzie ją postawić
Toaletka

Toaletka – przedmiot pożądania. Pomysły, gdzie ją postawić

Spis treści Zanim wstawimy toaletkę…Miejsce na toaletkęToaletka w sypialniA może

Zobacz również