Aranżacja małej łazienki z prysznicem – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja małej łazienki z prysznicem – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja małej łazienki z prysznicem to spore wyzwanie dla każdego dekoratora wnętrz. Mając do dyspozycji niewielką powierzchnię konieczne jest, by znalazły się w niej wszystkie niezbędne meble, armatura, wyposażenie. Słowem – na niewielkiej przestrzeni urządzić trzeba funkcjonalną i wygodną w użytkowaniu łazienkę, która dodatkowo posiadać będzie stylowy wygląd. Na co zwrócić szczególną uwagę przy urządzaniu tego typu wnętrza? Na to pytanie odpowie wam ten artykuł.

Aranżacja małej łazienki z prysznicem – naturalne rozwiązanie?

Dla większości osób posiadających do dyspozycji niewielką gabarytowo łazienkę, najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie wanny niewielkim prysznicem. Z punktu widzenia oszczędności przestrzeni, jest to rzeczywiście rozwiązanie, które pozwala na większe pole manewru podczas urządzania wnętrza. Prysznic pod tym kątem to prawdziwy sojusznik małych łazienek, stąd jego wybór często wydaje się być naturalnym rozwiązaniem. Pamiętać należy jednak, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się w każdej łazience. Dokonując wyboru – prysznic, czy wanna, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne i domowników potrzeby i na tej podstawie dokonać wyboru.

Zobacz - Koszt remontu łazienki – o czym należy wiedzieć?

Rodzaj prysznica do małej łazienki

Aranżacja małej łazienki z prysznicem

fot. Perfect Space - Miejska Ostoja

Szukając odpowiedniego prysznica, mamy przed sobą całkiem spory wybór. Najczęściej wybierane są prysznice o rozmiarze 80 cm na 80 cm, w przypadku nieco większych, ale ciągle małych łazienek, dobrze sprawdzają się prysznice 90 x 90 cm. Doskonałym pomysłem jako aranżacja małej łazienki z prysznicem, jest wybór takiej kabiny, która pozbawiona będzie brodzika. Daje to uczucie optycznego powiększenia wnętrza łazienki, zwłaszcza zaś, jeśli zamiast typowej kabiny prysznicowej wybierzecie szklane drzwi lub szklaną ścianę. Jest to rozwiązanie w nowoczesnym stylu, które świetnie sprawdzi się w nowocześnie urządzanych łazienkach, a także i w tych które urządza się w sposób klasyczny.

Znaczenie koloru

Aranżacja małej łazienki z prysznicem, to nie tylko wybór kabiny, ale i dobór kolorów, jakie zagoszczą we wnętrzu. Do małych łazienek, rozwiązaniem o dużej sile sprawczej, jest wybór jasnej kolorystyki. Idealnie, jeśli przy aranżowaniu wnętrza trzymać będziemy się maksymalnie dwóch, trzech odcieni, co sprawi, że łazienka wyglądać będzie nie tylko na jaśniejszą i większą, ale i spójną stylistycznie.

Nie zapomnij o doborze oświetlenia

mała łazienka z prysznicem

fot. Luxum - Galeria Wnętrz Kreatywnych - Umywalka na wymiar w nowoczesnej łazience

Oświetlenie w łazience, zwłaszcza w małej, odgrywa jedną z kluczowych ról. Nie zapomnijcie o tym, aby dobrać je tak, by rozświetlało w sposób maksymalny całe wnętrze. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie kilku różnych źródeł światła, które dawać będą światło rozproszone. Obok oświetlenia dobrze jest pomyśleć i o lustrze, które służyć będzie wszystkim domowników. Pomysłem nie do odrzucenia, jest zastosowanie oświetlenia także i na lustrze, dzięki czemu codzienne zabiegi kosmetyczno-pielęgnacyjne przebiegać będą z przyjemnością i łatwością.

Płytki do aranżacji małej łazienki z prysznicem

W przypadku małych łazienek, dobrze jest zrezygnować z płytek na rzecz wodoodpornych farb, czy drewna. Obecność płytek zminimalizować najlepiej do miejsc najbardziej narażonych na kontakt z wodą, a zatem w okolicach prysznica oraz przy zlewie. Dobrym pomysłem będzie też wybór jasnych kolorów, które optycznie pomogą zwiększyć rozmiar łazienki.

Mała łazienka z prysznicem i wanną?

Aranżacja małej łazienki

fot. ZAWICKA-ID - Mieszkanie na wynajem

Nawet, jeśli łazienka jest naprawdę niewielka, nie jest konieczne, by całkiem zrezygnować ze swoich ulubionych form relaksu. Jeśli nie wyobrażacie sobie życia bez wanny, wówczas rozwiązaniem jest aranżacja małej łazienki zarówno z prysznicem, jak i z wanną. Połączenie tych dwóch rozwiązań jest jak najbardziej możliwe, jeśli wybierzecie wannę z dodatkowo zamontowanym nad nią prysznicem. W ten sposób zwolennicy leżenia w wannie będą mogli wylegiwać się w niej do woli, lub w razie konieczności wziąć ekspresowy prysznic. Taki wybór nie będzie znacznie ograniczać powierzchni łazienki, przez co będzie rozsądnym i kompromisowym rozwiązaniem.

Zdjęcie główne - ZAWICKA-ID - Dwupoziomowe po remoncie

Aranżacja małej łazienki z prysznicem – na co zwrócić uwagę?
Ocena: 5.0 Głosów: 5

Tagi

comments powered by Disqus