Łazienka w szarościach w nowoczesnym wydaniu

Łazienka w szarościach w nowoczesnym wydaniu

Kategorie: Łazienka, Wnętrza

Podobno o mieszkańcach domu świadczy najbardziej nie ich salon, a łazienka. To z tego właśnie pomieszczenia uzyskać możemy informacje o ich guście, stylu, podejściu do czystości i sprzątania, a nawet i … upodobaniach. Warto zatem zadbać o każdy detal, jaki znajdzie się na wyposażeniu tego wnętrza. Musi być przede wszystkim wygodnie i schludnie, a także ładnie i modnie. Dziś opowiemy wam, jak może wyglądać łazienka w szarościach, koniecznie w nowoczesnym wydaniu, co może zainspirować was do małego remontu w waszych łazienkach. Gotowi? My jak najbardziej tak!

Łazienka w szarościach w połączeniu z drewnem

łazienka w szarościach
fot. Perfect Space - Miejska Ostoja

Szara łazienka to jedna z najpopularniejszych aranżacji w ostatnich latach. Jest to kolor, który nie wychodzi z mody z uwagi na duże możliwości aranżacyjne, jakie daje dekoratorom wnętrz. Zaprezentowana na zdjęciu łazienka to idealne połączenie szarości betonu architektonicznego z drewnem, co daje niepowtarzalny i bardzo elegancki efekt. zarówno drewno, jak i beton architektoniczny nie są typowym sposobem na wykończenia łazienki. Są one jednak bardzo modne i doskonale sprawdzają się w tym właśnie wnętrzu, pod warunkiem odpowiedniego doboru materiału, który odporny będzie na zawilgocenia i szczególne warunki panujące w łazience. Ta propozycja urządzenia szarej łazienki skierowana jest zarówno do miłośników stylu klasycznego, jak i nowoczesnych wnętrz, poszukujących nietuzinkowych rozwiązań.

Zobacz - Nowoczesne projektowanie łazienki

Ceramika w stonowanych odcieniach


fot. Perfect Space - Niebiańskie gniazdko

Jeden z najbardziej sprawdzonych, a zarazem najczęściej używanych sposobów na wykończenie łazienki, to położenie płytek na podłodze oraz ścianach. To bardzo dobre rozwiązanie do wnętrz o sporej wilgotności, które wymagają odpowiednich materiałów wykończeniowych, które równocześnie wyglądać będą estetycznie. W projekcie biura Perfect Space mamy do czynienia z bardzo dobrze, modnie urządzoną łazienką, w której główną rolę odgrywają piękne płytki w szarym odcieniu. Wnętrze zaaranżowane zostało tak, by pomimo sporej ilości szarości nie wyglądało ono nudno. Różne odcienie szarości sprawiają, iż łazienka wygląda niejednorodnie, a zarazem i niebanalnie. Jasno szara ściana nad zlewem plus ściana nad wanną składająca się z płytek w dwóch różnych kolorach (szarym i czarnym), robią spory efekt. Dodatkowo uroku dodają duże lustro, które rozjaśnia pomieszczenie oraz sprawia, iż optycznie wydaje się ono większe, a także bardzo stylowy i nowocześnie wyglądający dywan.

Ciemna łazienka w szarościach z… połyskiem

Mała łazienka w szarościach
fot. Luxum - Wyjątkowa łazienka z umywalką na wymiar

Inną, bardzo nowoczesną i utrzymaną w minimalistycznym stylu propozycją na urządzenie łazienki, jest projekt Galerii Wnętrz Kreatywnych Luxum. Został wykorzystany tu bardzo ciemny odcień szarości, momentami wpadający w grafit, co daje ciekawy efekt wizualny. Aby wnętrze nie wyglądało na ponure, ani tym bardziej na małe, świetnie rozjaśniają je odpowiednio dobrane oświetlenie oraz… połysk. Skąd ów połysk? Z użytych do wykończenia wnętrz płytek, z niesamowitym efektem błyszczenia. To dzięki niemu wnętrze nie jest ani ponure, ani optycznie zmniejszone. Świetnym elementem, na który warto zwrócić uwagę w tej właśnie łazience, jest podłużna umywalka, która dodaje wnętrzu uroku, a ponadto jest niezwykle funkcjonalna.

Oryginalnie i z rozmachem


fot. OPORSKA.COM - Pomorska 16

Kolejna odsłona łazienki w szarościach to projekt Studia Potorska. Jest to łazienka, która dzięki swojemu nowoczesnemu wykończeniu nawiązuje do miejsca, w którym usytuowane jest mieszkanie. Chodzi mianowicie o mieszkanie w kamienicy, co świetnie oddaje szara, kamienna ściana łazienki. Ten prosty zabieg daje nie tylko oryginalny efekt i niebanalny wygląd wnętrzu, ale i świadomie nawiązuje do pochodzenia wnętrza. To pięknie urządzone wnętrze nie tylko ze względu na ciekawe ściany. Efektu dodają belki zarówno przy ścianach, jak i na suficie. Nie należy przy tym zapominać i o efektownym wykończeniu wnętrza łazienki za pomocą oświetlenia, zwłaszcza tego punktowego. Sprawia to, iż wygląda ono bardzo efektownie.

Zdjęcie główne - Patryk Kowalski - Al. Rzeczypospolitej

Łazienka w szarościach w nowoczesnym wydaniu
Ocena: 5.0 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus