Najczęściej wybierane kolory do sypialni – inspiracje i pomysły

kolory do sypialni

Kolory odgrywają istotną rolę w naszym życiu. Dobór barwy pomieszczenia to nie tylko kwestia estetyki, bowiem kolory działają na nasze samopoczucie i podświadomość, wpływając na nastrój i decydując o tym, jak czuć będziemy się w danym wnętrzu. Warto wiedzieć, jakie najczęściej wybierane są kolory do sypialni i w jaki sposób oddziałują one na nas i nasze samopoczucie.

Ważny wybór

Dobór koloru ważny jest nie tylko w przypadku wyboru koloru do sypialni, ale i każdego pomieszczenia. Warto dobrze przemyśleć, jaki kolor zostanie wybrany przewodnim, bowiem z reguły kolor ten znajdował będzie się we wnętrzu przez najbliższe kilka lat. Nie może być to zatem wybór podyktowany chwilową modą, tak, by kolor sypialni nie znudził się po dwóch sezonach. Duże znaczenie ma też podprogowe działanie koloru, który może wpływać na samopoczucie osób przebywających w sypialni.

Zobacz – Ściana tapicerowana – rozwiązanie, które was zaskoczy

Harmonia w pomieszczeniu

Wybór koloru na ścianę to tylko pierwszy etap przy aranżowaniu wnętrza. Oprócz koloru przewodniego, ważne jest, by dobrać odpowiednie kolorystycznie dodatki, by sypialnia wyglądała harmonijnie. Śmiało możecie postawić zarówno na kolory stonowane, jak i mocno ze sobą kontrastujące, zależnie od tego, jaki charakter przybrać ma wasza alkowa.

Najmodniejsze kolory do sypialni

Kolory w sypialni dobierane są do indywidualnych upodobań właścicieli domu. Najczęściej jednak są to kolory, które kojarzone są z odpoczynkiem lub też kolory energetyzujące. Wszystko w zależności, czyją sypialnię urządzamy. Poniżej przedstawiamy kilka najchętniej wybieranych propozycji.

Biel w sypialni

biel w sypialni

fot. KODO – Białych kuchni nigdy dość!

Biel to kolor w sypialni, który nie nudzi się od lat. Najczęściej biel kojarzona jest z niewinnością i delikatnością, jednak w przypadku sypialni najważniejszym argumentem przemawiającym za tym kolorem jest funkcjonalność bieli. Dzięki temu kolorowi, wnętrze wydaje się być optycznie większe, dlatego też jest to kolor, który szczególnie dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach. Jeśli więc macie małą sypialnię, śmiało wybrać możecie biel jako główny kolor, dobierając do niego ciekawą aranżację. Warto również wiedzieć, iż biel w sypialni działa kojąco i odprężająco, przez co wypoczynek w takiej  sypialni pozwoli na odpowiednie skupienie oraz na zebranie myśli.

Zobacz również – Chcesz mieć wygodną sypialnię? Wybierz szafy do sypialni na miarę twoich potrzeb

Czerwień w sypialni

Kolor ten idealnie sprawdza się w sypialni, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jego symbolikę. Oznacza on namiętność oraz miłość, dlatego też w sypialni skutecznie podgrzewać będzie atmosferę i emocje. Wybierając czerwień do sypialni należy liczyć się z tym, iż jest to barwa żywa i pobudzająca. W związku z tym jest jedną z najchętniej wybieranych barw przy aranżowaniu wnętrza sypialni.

Zieleń w sypialni

Kolejnym kolorem do sypialni, po który chętnie sięga się nie tylko w tym sezonie, jest zieleń. Ten dość uniwersalny pod kątem wystroju kolor, może z powodzeniem stosowany być nie tylko w sypialni, ale i w wielu innych wnętrzach. Najczęściej wybierając zieleń do sypialni, wybiera się ją na jedną ze ścian, pozostałe pokrywając innymi kolorami. Nie jest to jednak jedyna możliwość, gdyż można zastosować rozmaite odcienie zieleni i cieszyć się pięknym wyglądem sypialni. Warto podkreślić, iż zieleń to kolor o kojącym wpływie na nasz organizm. Z tego powodu jest on bardzo dobrym pomysłem na kolor do sypialni. Uważać jednak trzeba z odcieniami zieleni, gdyż niektóre mogą działać rozpraszająco.

Różowa sypialnia nie tylko w pokoju dziecięcym

Omawiając modne kolory do sypialni nie sposób pominąć różowy. Ta przyjemna dla oka barwa, najczęściej wybierana jest do dziewczęcej sypialni. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym kolor ten jest mile widziany. Coraz chętniej wybierany jest on i przez dorosłe użytkowniczki, które poszukują w swojej sypialni nutki drapieżności i sensualności. Warto zaznaczyć, że różowy łagodzi stres oraz pozwala wyciszyć się, przez co kolor ten kapitalnie nadaje się do sypialni, pozwalając na wyciszenie się. Jeśli jednak przesadzi się z ilością różu w sypialni, może wyglądać ona nazbyt infantylnie, przed czym stanowczo przestrzegamy!

Zdjęcie główne – 3XEL ARCHITEKCI – MIESZKANIE 80M

Czy ten artykuł był ciekawy?

Oceń!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Total
0
Shares
Comments 1
  1. Chciałem stonowane kolory w sypialni w nowym mieszkaniu i dekorator ze studia aranżacji w Opolu zaproponował szary, czarny i czerwony. Nie jest nudno, ale tak rockowo i to mi się podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
GstarCAD jako alternatywa dla znanych CAD-ów
GstarCAD

GstarCAD jako alternatywa dla znanych CAD-ów

Wszyscy kształcący swoje umiejętności w dziedzinie projektowania wnętrz dobrze

Next
Mała rzecz, a cieszy – modne dekoracje do salonu
dekoracje do salonu

Mała rzecz, a cieszy – modne dekoracje do salonu

Spis treści Dekoracje ścienneLustra – dekoracje do salonu idealne na ścianę i

Zobacz również