Jaki kolor do sypialni dziecka wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

Jaki kolor do sypialni dziecka wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Urządzenie pokoju dla dziecka zawsze jest sporym wyzwaniem. Uwzględnić trzeba bowiem mnóstwo ważnych elementów, które wpływają na komfort, wygodę, bezpieczeństwo i samopoczucie pociechy. To zadanie, które niejednego rodzica stawia nie tylko w niekomfortowej sytuacji, ale wręcz podbramkowej, wywołując swoisty rodzaj przerażenia. Tymczasem sprawa wcale nie jest tak trudna jak mogłoby się początkowo wydawać. Dziś podpowiemy wam, jaki kolor do sypialni dziecka wybrać i czym kierować się przy jego wyborze. To pierwszy krok w urządzeniu prawdziwej przystani dla waszych dzieciaków.

Jaki kolor do sypialni? Zacznij od rozpoznania terenu

Pierwsza i najistotniejsza kwestia, jaką koniecznie należy uwzględnić, to wiek dziecka. Jeśli w domu macie nastolatka, nie możecie decyzji o kolorze jego / jej pokoju zostawić poza jego zasięgiem i oceną. Pozwólcie, by wasze dziecko współdecydowało o tym, jaki kolor przybierze jego sypialnia. Jeśli nie uwzględnicie jego potrzeb, cały remont może okazać się jedną wielką katastrofą.

Jaki kolor do sypialni dziecka

fot. Perfect Space - Plastry miodu

W przypadku, gdy dziecko jest w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, jego pomoc ograniczcie do pokazania mu dwóch, trzech propozycji, spośród których dokonać ma wyboru. Będzie to z korzyścią dla wszystkich. Decydujący wpływ na kształt i kolor wnętrza będą mieć rodzice, choć nie obejdzie się i bez zaangażowania dzieci, które poczują się istotnym ogniwem w drodze do urządzenia pięknego i niepowtarzalnego wnętrza.

kolory sypialni

fot. Perfect Space - Good Morning Warsaw

Przy bardzo małych dzieciach i niemowlakach, decyzja leży już wyłącznie w waszych rękach. Dobrze jest przyjrzeć się panującym trendom wnętrzarskim, by dopasować sypialnię do waszych potrzeb, zarówno pod kątem koloru, jak i elementów wyposażenia sypialni.

Płeć dziecka, a kolor sypialni

kolory do sypialni

fot. Patryk Kowalski - ul. Grochowska

Zastanawiając się jaki kolor do sypialni dziecka będzie pasował do waszej pociechy, musicie uwzględnić nie tylko jego wiek, ale i płeć. Z reguły inne kolory i wzory wybierane są do pokoju dziewczęcego, inne do pokoju chłopca. I choć wiele osób uważa, że tego typu podejście jest stereotypowe, okazuje się jednak, że kolor niebieski często wskazywany jest przez małych chłopców jako ich ulubiony, a różowy w najrozmaitszych odcieniach, to kolor, za którym przepadają małe dziewczynki. Nie oznacza to oczywiście, że musicie zaaranżować wnętrze na różowo. Jeśli wasza córka przepada za różem, wystarczy kilka dodatków w tym kolorze, by jej sypialnia wyglądała jak ta wymarzona!

Modne kolory do sypialni nastolatków

kolory w sypialni

fot. Perfect Space - Cicha Dolina

Nie będziemy rozwodzić się nad symboliką kolorów, ani nad ich wpływem na nasze samopoczucie. Podpowiemy wam za to, jaki kolor do sypialni dziecka jest obecnie najbardziej modny, w przypadku sypialni nastolatka / nastolatki. Jako że jest to okres burzy hormonów i poszukiwania własnego ja, nie ma tu jednego i pasującego do wszystkich wzoru. Można jednak próbować dopasować to co modne, do tego, co podoba się własnemu nastolatkowi.

Spośród rozmaitych barw, prawdziwą furorę robią połączenia bieli i czerni. Kontrastowe kolory idealnie pasują do wnętrz nastolatków, pełnych wewnętrznych rozterek i wątpliwości, podkreślając ich indywidualizm. Bardzo popularne są też pastelowe barwy, które są popularne zarówno w przypadku sypialni dziewczęcych i chłopięcych, co warto wykorzystać, urządzając sypialnie. Warto przy okazji podkreślić, że w sypialniach zarówno młodszych, jak i starszych dzieci, sprawdza się styl skandynawski, co szczególnie docenią osoby mające do zagospodarowania niewielką przestrzeń.

Zdjęcie główne - Studio Potorska - Wnętrze z Banksym

Jaki kolor do sypialni dziecka wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych
Ocena: 5.0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus