Sypialnia na poddaszu, a może łazienka? Pomysły i inspiracje

Sypialnia na poddaszu, a może łazienka? Pomysły i inspiracje

Poddasza mają w sobie ogromną siłę, która sprawia, że urządzone tam wnętrza wyglądają wprost magicznie. Jest to jednak przestrzeń aranżacyjnie trudna, która wymaga sporej wprawy przy urządzaniu, a także odpowiedniej wiedzy. Z tego powodu masa ludzi rezygnuje z urządzenia tam przytulnego kąta, a szkoda, bo można stworzyć tam naprawdę wyjątkowe pomieszczenia. Sypialnia na poddaszu, łazienka, pokój dziecięcy, i wiele jeszcze innych pomysłów. Wszystko to można wyczarować na jednym poddaszu. Wystarczy tylko chcieć i odrobinę pokombinować, a poddasze stanie przed wami otworem.

Sypialnia na poddaszu, czyli problemy z którymi musisz się zmierzyć

Nieważne, czy urządzać będziesz sypialnię na poddaszu, czy marzysz o własnym biurze. Przestrzeń z jaką zetkniesz się w tym miejscu jest pełna wyzwań aranżacyjnych i trudności, z którymi musisz się zmierzyć. Najczęściej problemem aranżacyjnym są tu trudne do zagospodarowania skosy, a także słupy, czy belki konstrukcyjne, a to wszystko sprawia, że poddasza są przestrzeniami z reguły bardzo nieustawnymi. Jeśli jednak odpowiednio się postarać, można wyczarować tu fantastyczne miejsce, które wprost pokochasz.

Zobacz - Nowoczesna sypialnia, czyli jaka? Przykłady nowoczesnych aranżacji

Łazienkowe inspiracje

łazienka na poddaszu

fot. maKa architekci - Glamour łazienka

Mając do dyspozycji duże poddasze, można zamienić je w komfortową łazienkę, która będzie pomieszczeniem chętnie wykorzystywanym do relaksu po długim i ciężkim dniu. Skosy, które trudne są do zaaranżowania można zamienić na atuty, które odpowiedzialne są za stworzenie odpowiedniego klimatu w łazience. Tak duża przestrzeń jak na zdjęciu, może śmiało zostać wykorzystana na zaaranżowanie sypialni na poddaszu, o ile zależy wam na takim wykorzystaniu tego wnętrza.

Minimalistyczna sypialnia na poddaszu

Jako że poddasza to sprzymierzeńcy minimalizmu oraz natury, warto iść w tym kierunku aranżując sypialnię na poddaszu w takim właśnie stylu. Dobrze wyglądać będzie zarówno sypialnia na poddaszu w stylu naturalnym, jak i ta w stylu minimalistycznym. Każdą urządzicie w inny sposób, jednak najważniejsze jest tu wykorzystanie naturalnych skosów i belek, które można ładnie wyeksponować w takiej właśnie sypialni. Kapitalnie wyglądać będą sypialnie w drewnie w przypadku wnętrz w naturalnym stylu, zaś do minimalistycznego wnętrza warto zafundować białe meble, z łóżkiem i komodą na czele.

Kuchnia na poddaszu

kuchnia na poddaszu

fot. CIDESIGN - Projekt poddasza użytkowego

kuchnia na poddaszu

fot. Studio3Design - Straszewskiego, Kraków

Myśląc o poddaszu jako przestrzeni użytkowej warto wykorzystać ją też na stworzenie wygodnej kuchni. Dysponując sporą wolną przestrzenią można stworzyć właśnie na poddaszu idealne miejsce do przyrządzania rodzinnych posiłków. O ile przestrzeń pozwoli, możecie stworzyć tu również jadalnię, która tworzyć będzie wraz z kuchnią kompozycyjną całość. Wykorzystując wnętrze na poddaszu możecie pobawić się kolorem, wrzucając kolorowe dodatki do kuchni i jadalni, które rozmieszczone na całej przestrzeni uatrakcyjnią wygląd poddasza.

Zobacz również - Jak urządzić sypialnię w niewielkim wnętrzu?

Pokój młodzieżowy

Kolejny pomysł na zaaranżowanie poddasza, to pokój młodzieżowy. Jest to połączenie sypialni na poddaszu z gabinetem, co idealne jest w przypadku nastolatka, czy studenta. Warto podkreślić, że we wnętrzu, które widać na zdjęciu wykorzystano w sposób maksymalny wnęki jakie znajdują się na poddaszu. Tym samym pokój na poddaszu stał się bardzo funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Zdjęcie głóne - Bartek Włodarczyk Architekt - Dom Zakopane 1

Zapisz
Sypialnia na poddaszu, a może łazienka? Pomysły i inspiracje
Ocena: 5.0 Głosów: 4

Tagi

comments powered by Disqus