Urządź modnie kuchnię, czyli trendy kuchenne na 2020 rok

Urządź modnie kuchnię, czyli trendy kuchenne na 2020 rok

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Nowy Rok to moment nowego otwarcia i poszukiwań w dosłownie każdej dziedzinie życia. I choć wielu z nas podkreśla, że nie robi żadnych postanowień noworocznych, ani nie zamierza niczego w swoim życiu zmieniać, bo dobrze jest jak jest, podświadomie i tak dążymy do tego, by dokonać pewnych zmian i przetasowań. A uwidacznia się to w najrozmaitszy sposób, choćby poprzez fakt, iż poszukujemy nowych trendów w modzie, w aranżacji wnętrz, etc. My postanowiliśmy pomóc osobom, które stawiają na zmiany w wyglądzie swoich domów. Opowiemy wam, jakie trendy kuchenne na 2020 rok będą królować nie tylko wśród dekoratorów wnętrz, ale przede wszystkim w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Dzięki temu jeśli będziecie mieli sposobność, środki finansowe i ochotę, ucieleśnicie je we własnych wnętrzach.

Trendy kuchenne na 2020 rok w skrócie

trendy kuchenne na 2020 rok
fot. MACZ Architektura - Kuchnia i łazienka w domu pod Mielcem

Najprościej i najkrócej rzecz ujmując 2020 rok obfitować będzie w rozwiązania, które pozwolą na wspólne, rodzinne, czy przyjacielskie spędzanie czasu. Także w kuchni. Większość pojawiających się trendów służyć będzie kilku podstawowym założeniom: kuchnia ma być funkcjonalna, estetyczna i ma sprzyjać wspólnemu byciu. W kwestii rozwiązań stosowanych w praktyce, trendy na 2020 rok przewidują:

  • Stawianie na otwarte przestrzenie
  • Stawianie na mocne barwy
  • Wybór wyposażenia pasującego do charakteru wnętrz
  • Wybór luksusowych materiałów
  • Stawianie na niebanalne faktury oraz nietuzinkowe formy

Otwarte przestrzenie

Jak już zostało zasygnalizowanie, 2020 rok przewiduje otwieranie przestrzeni. W przypadku trendu kuchennego na 2020 rok chodzi konkretnie o otwarcie jej na salon oraz jadalnię. Koniecznie pamiętać należy jednak, by meble kuchenne pasowały do tych, które znajdą się w salonie i jadalni. Całość musi dawać wrażenie spójności estetycznej, jest to bowiem jeden z ważniejszych elementów, których trzeba będzie przestrzegać w nowym roku. Ważne, by było komfortowo, harmonijnie i luksusowo. Poszczególne pomieszczenia powinny współgrać ze sobą stylistycznie i przechodzić płynnie z jednego do drugiego. Warto wybrać jeden rodzaj wykończenia podłogi, co będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale i stanowić modny trend wnętrzarski.

Kolorowe fronty mebli kuchennych

Choć popularność białych frontów kuchennych wciąż nie przemija, pojawił się jednak zupełnie nowy trend kuchenny na 2020 rok. To kolorowe fronty mebli kuchennych, sprawiające iż do czynienia mamy z nowoczesną aranżacją wnętrza. Oczywiście pod warunkiem zastosowania odpowiednich dodatków i wykończeń. W kuchniach dominować będzie minimalizm, ze swoją dość surową i bardzo elegancką formą. Warto postawić zatem na ten trend wnętrzarski, rezygnując ze zbędnych dekoracji kuchennych, otwartych półek, itp. na rzecz porządku i eleganckiego wyglądu. Oznacza to również, iż do kuchni wrócą meble z frontami bez uchwytów. W odróżnieniu od dotychczasowej mody będą to meble z kolorowymi frontami, które wyprą odchodzące w tym roku do lamusa, białe meble. Mile widziane są również meble z uchwytami krawędziowymi oraz z wycięciami w powierzchni frontu, służącymi za uchwyty.

Kolory frontów

Skoro mowa o kolorowych frontach mebli, nie oznacza to, iż wasza kuchnia musi zostać umeblowana przy pomocy szafek z pomarańczowymi frontami szafek. Nic bardziej mylnego. Dla zachowania minimalistycznego charakteru kuchni, który w końcu panował będzie w 2020 roku, warto wybrać modne kolory. A w roku 2020 są to przede wszystkim kolory ciemne, których design został zaczerpnięty wprost z natury. Modne meble kuchenne będą mieć zatem fronty w kolorach grafitu, beżu, butelkowej zieleni, a nawet czerni, czerwieni i brązu. Ciekawym trendem jest też pojawiający się w kuchni kolor metalicznego złota, mosiądzu oraz miedzi. To naturalne, acz bardzo nietypowe kolory, które podbijają szturmem serca dekoratorów wnętrz.

Postaw na luksus

Luksusowe materiały to pomysł na nowoczesną aranżację kuchni. Rok 2020 niezaprzeczalnie wykorzystywał będzie ten trend, skupiając się na udekorowaniu nie tylko otwartych wnętrz kuchennych, ale i salonów, pokojów gościnnych, a nawet sypialni, czy łazienki. W przypadku kuchni, najbardziej pożądanymi materiałami tego typu będą marmur, wykorzystywany przede wszystkim na blaty, ale i dekoracyjne kamienie, czy okładziny w atrakcyjnych kolorach. Chętnie widziane będą ponadto dobre gatunki drewna, o wręcz luksusowym charakterze. Zapewnią one odpowiednie parametry, a jednocześnie dadzą poczucie komfortu i funkcjonalności.

Zdjęcie główne - TILLA architects - MIESZKANIE W KAMIENICY

Urządź modnie kuchnię, czyli trendy kuchenne na 2020 rok
Ocena: 5.0 Głosów: 2
comments powered by Disqus