Stal nierdzewna 304 i 304L - właściwości i zastosowanie

Stal nierdzewna 304 i 304L - właściwości i zastosowanie

Kategorie: Informacje prasowe

Różne rodzaje stali mają różne właściwości i zastosowania w przemyśle, zarówno tym ciężkim, jak i tym, z którego owoców korzystamy na co dzień. Stal 304 jest najpowszechniej wykorzystywanym stopem stali na świecie - nie bez powodu, ponieważ jej parametry są więcej niż zaskakujące i czynią ze stopu bardzo dobrej jakości materiał do dalszej obróbki. Czym charakteryzuje się stal 304 i 304L? Jakie ma właściwości i gdzie znajduje zastosowanie? Gdzie najlepiej kupić tej klasy stal, aby nie mieć problemów z dostawą i jakością samego materiału? Wszystkie te informacje zawarliśmy dla Was w tekście poniżej, aby wybór i sposób obróbki materiału nie stanowił już dla nikogo żadnego większego problemu.

1. Właściwości stali nierdzewnej 304 i 304L

2. Zastosowanie stopów 304 i 304L

3. Różnica pomiędzy stalą 304, a 304L

4. Gdzie kupić?

Właściwości stali nierdzewnej 304 i 304L

Zarówno stal 304, jak i 304L są gatunkami austenitycznym, chromowo-niklowymi. Wariant ASI 304 wykazuje bardo dobre właściwości antykorozyjne, przez co jest jednym z najczęściej używanych gatunków stali Posiada on również dobre parametry spawalnicze, jest odporny na działanie wody, pary wodnej i wilgotnego powietrza, a także wszelkich kwasów spożywczych. Stal nierdzewna 304 opiera się również słabszym kwasom organicznym i nieorganicznym.

Z kolei stal nierdzewna 304L cechuje się przede wszystkim jeszcze bardziej podwyższoną odpornością na korozję i warunki, które mogą ją powodować. Materiał, podobnie jak wersja 304, cechuje się również dobrą spawalnością, a nawet grube arkusze blachy - powyżej 6mm - nie muszą być po spawaniu poddawane dodatkowej obróbce. ASI 304L jest również plastyczna i bardo dobrze poddaje się formowaniu na zimno. Można również bez większych problemów poddawać ją obróbce polerskiej.

Zastosowanie stopów 304 i 304L

Stal nierdzewna 304 i 304L, z racji na swoje bardzo dobre parametry techniczne, ma zastosowanie w wielu dziedzinach i branżach. ASI 304 z powodzeniem wykorzystuje się w przemyśle nuklearnym, maszynowym, do produkcji urządzeń transportowych i w przemyśle spożywczym, a także w architekturze. Gatunek ten spotkamy także w fabrykach zajmujących się wytwarzaniem przyrządów chemicznych, w przemyśle kosmetycznym oraz przy produkcji pojazdów silnikowych i narzędzi chirurgicznych.

Stal ASI 304L ma podobne zastosowanie, jak wersja 304. Poza tym znajdziemy ją także w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji urządzeń sanitarnych oraz sprzętów gospodarstwa domowego. Niektórzy artyści również wykorzystują oba stopy do tworzenia swoich prac.

Różnica pomiędzy stalą 304, a 304L

Różnica pomiędzy stopem 304 a 304L jest stosunkowo niewielka i dotyczy ilości węgla w stopie. Stal nierdzewna oznaczona literą "L" wskazuje na to, że w jej skład wchodzi niewielka zawartość węgla. W wariancie 304L zawartość tego pierwiastka jest ekstremalnie niska, co przekłada się na nieco odmienne właściwości, niż w przypadku stopu podstawowego ASI 304.

Gdzie kupić?

Stal nierdzewną możemy kupić w wielu miejscach, zarówno stacjonarnie jak i przez internet. Ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, gdy planujemy większą dostawę - dobrze dobrany sklep z pewnością pomoże nam w realizacji dostawy w taki sposób, aby materiał dostarczono na czas i bez problemów po drodze. Dlatego właśnie wybierając sklep internetowy dobrze jest wcześniej przejrzeć komentarze i opinie na jego temat - możemy dzięki temu znaleźć miejsce, w którym z przyjemnością zrealizujemy zakupy, a także wrócimy po kolejne w razie potrzeby,

Stal nierdzewna 304 i 304L - właściwości i zastosowanie
Ocena: 3.6666666666666665 Głosów: 3
comments powered by Disqus