Czy meble technorattanowe okażą się trendem w tym roku?

Czy meble technorattanowe okażą się trendem w tym roku?

Kategorie: Ogród
Jak co roku z nadejściem wiosny wiele osób zastanawia się nad zmianami w swoim ogrodzie.

Bardzo często dotyczą one również zakupu mebli ogrodowych, które zapewnią nam odpowiedni komfort wypoczynku. Kupując je dbamy o to, by były zgodne z aktualnymi trendami. Dzięki temu mamy bowiem pewność, że posłużą nam przez długi czas. Niestety, ich śledzenie bywa trudne. Dlatego też sprawdźmy czy meble wykonane z technorattanu są atrakcyjną propozycją, którą warto rozważyć.

Modne meble to meble ekologiczne

Obecnie coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, by wybierane przez nas produkty nie przyczyniały się do rosnących problemów z zanieczyszczeniem środowiska. Dotyczy to również wyboru mebli ogrodowych. Nic więc dziwnego, że już od kilku sezonów najpopularniejszymi rodzajami mebli są te wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno czy wiklina. Faktem jest bowiem, że są one ekologiczne a do tego prezentują się dobrze. Niestety, ich wadą jest nietrwałość. Bez odpowiedniej konserwacji bardzo szybko niszczeją. Dlatego też coraz więcej osób szuka innych rozwiązań.

Technorattan - ciekawa alternatywa

Jednym z nich są coraz popularniejsze meble technorattanowe. Wyglądają jak nowocześniejsza wersja mebli ogrodowych z wikliny, ponieważ obserwując je z bliska również możemy dostrzec charakterystyczne sploty. Skorzystaliśmy z galerii zdjęć mebli technorattanowych ze sklepu Ogrodosfera.pl, aby lepiej przedstawić o czym mówimy.  

Technorattan do złudzenia przypomina wiklinę. Również jak w jej przypadku, przedstawiony wzór to tylko jeden z wielu dostępnych na dzisiejszym rynku.

fot. Ogrodosfera.pl Zestaw mebli Bristol Garden Point 

Z technorattanu tego wykonuje się obecnie nie tylko krzesła i ławki, ale również wiele innych praktycznych rozwiązań takich jak np. skrzynie na ogrodowe sprzęty. Nie da się jednak ukryć, że wśród wielu osób technorattan wciąż budzi nieufność. Nie jest przecież materiałem naturalnym, więc może on także przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska? Jak się okazuje, nic bardziej mylnego.

Czym jest technorattan?

Technorattan to materiał, który powstanie z ekologicznego polietylenu, który można ponownie wykorzystać czy poddać procesowi recyklingu. To materiał bardzo plastyczny, któremu w procesie produkcji możemy nadać dowolny kształt, dzięki czemu meble wykonane z niego nierzadko mają naprawdę ciekawy i nowoczesny wygląd. Co ważne, technorattan jest materiałem, który jest bardzo trwały, dzięki czemu meble wykonane z niego mogą posłużyć nam przez wiele lat.

Zestaw mebli Toledo fiesta Garden Point fot. Ogrodosfera.pl

Wady i zalety technorattanu

Technorattan to materiał, który ma wiele mocnych stron. Jest lekki, dzięki czemu wykonane z niego meble możemy bez problemu przenosić. Są one również odporne na działanie większości czynników atmosferycznych a więc wysokich i niskich temperatur, nasłonecznienia i wilgoci. Technorattan nie wymaga specjalnych zabezpieczeń i jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Jedyną wadą mebli wykonanych z tego tworzywa jest ich dość wysoka cena. Niemniej jednak jest to inwestycja, która się opłaci, ponieważ meble te są naprawdę trwałe.

Podsumowując, jeśli poszukujemy mebli ogrodowych, które będą trwałe i solidne a przy tym nie chcemy przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska nie musimy wcale ograniczać się wyłącznie do materiałów takich jak drewno czy wiklina. Technorattan stanowi atrakcyjną alternatywę, która ma coraz więcej zwolenników. Warto więc wziąć pod uwagę meble wykonane z tego materiału.

Czy meble technorattanowe okażą się trendem w tym roku?
Ocena: 3.6666666666666665 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus