Wybieramy oczyszczacz powietrza do domu

Wybieramy oczyszczacz powietrza do domu

Kategorie: Informacje prasowe
Dorosły człowiek wydycha około 10 tys. litrów powietrza każdego dnia. Z racji tego, że zdecydowaną większość naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach, w których jakość powietrza zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia, warto pomyśleć nad prozdrowotnym rozwiązaniem dla siebie i swojej rodziny. Oczyszczacze powietrza są coraz chętniej kupowane nie tylko przez właścicieli dużych domów, ale również przez posiadaczy mniejszych mieszkań w bloku lub kamienicy. Większość zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu jest niewidoczna dla ludzkiego oka, dlatego mylnie możemy sądzić, że nie istnieją.

Oczyszczacze powietrza - podstawowe informacje

Urządzenia służące do oczyszczania powietrza są wyposażone w specjalne filtry. W zależności od konkretnego modelu i producenta, liczba i wydajność filtrów jest różna. Przed zakupem oczyszczacza, najpierw warto zmierzyć największe pomieszczenie w domu lub mieszkaniu i dopasować urządzenie pod względem powierzchni działania wyrażonej w m2. Jeżeli jest taka możliwość, warto zdecydować się na egzemplarz, który może pracować w pomieszczeniach o 10, 15% większych niż te, w których faktycznie będzie zlokalizowane. Kolejną istotną kwestią jest poziom hałasu, który jest szczególnie ważny w sytuacji, gdy sprzęt będzie oczyszczał powietrze np. w sypialni. Im niższy poziom decybeli, tym bardziej komfortowe będzie użytkowanie sprzętu. Równie ważna jest wielkość pojemnika na wodę. Im będzie większy, tym rzadziej trzeba będzie go uzupełniać. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

oczyszczacz powietrza

  • Dodatkowa funkcja w postaci mgiełki wodnej jest niezwykle przydatna w upalne dni, gdy temperatura za oknem przekracza 26℃. Wówczas daje ona przyjemne orzeźwienie i nawilża powietrze.
  • Zastosowanie czujników temperatury, obecności kurzu, przykrych zapachów i wilgotności gwarantuje niezwykle precyzyjne dobranie ustawień i trybu oczyszczacza w taki sposób, aby powietrze w pomieszczeniu było jak najlepszej jakości.
  • Skuteczny zestaw filtrów taki jak HEPA, filtr wstępny, węglowy oraz nawilżający, zapewnia najwyższą jakość powietrza.
  • Zaawansowany tryb przeciwpyłkowy jest szczególnie ważny dla osób, które co roku cierpią ze względu na alergię.
  • Funkcja usuwania bakterii, wirusów, a nawet dymu tytoniowego jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy w domu lub mieszkaniu przebywają dzieci, które często chorują.
  • Funkcja turbo jest niezwykle praktyczna dla osób, których często nie ma w domu. Po powrocie można błyskawiczne oczyścić powietrze, ustawiając maksymalną moc urządzenia, aby już po kilku minutach przełączyć na normalny tryb.
  • Blokada dziecięca uniemożliwia zmianę ustawień przez pociechy. Ten niewielki, ale niezwykle ważny dodatek całkowicie zabezpiecza urządzenie.

Oczyszczacz powietrza - porady przedzakupowe

Oprócz parametrów technicznych, warto również zwrócić uwagę na design i wielkość konkretnego modelu. W idealnej sytuacji, nowoczesny oczyszczacz powietrza tak dobrze komponuje się z resztą wystroju pomieszczenia, że jest praktycznie niezauważalny. Producenci oferują modele w różnych kolorach, wyróżniające się zarówno nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym designem. Dzięki temu każdy może dostosować oczyszczacz do osobistych preferencji.

W przypadku zakupu przez Internet, warto wybierać sprawdzone firmy, oferujące pomoc na każdym etapie zakupów oraz szybką reakcję w razie ewentualnych problemów. Oczyszczacze powietrza pochodzące z niewiadomych źródeł, choć kuszą niższą ceną, mogą okazać się wadliwe lub opis parametrów technicznych na stronie nie będzie pokrywał się z rzeczywistością.

Wybieramy oczyszczacz powietrza do domu
Ocena: 5.0 Głosów: 1

Tagi

comments powered by Disqus