Siedzisko do przedpokoju – stylowy i przydatny dodatek

Siedzisko do przedpokoju

Nie w każdym przedpokoju znaleźć można siedzisko, a szkoda, bo jest to wygodny i bardzo funkcjonalny mebel, który zdecydowanie jest przydatny w tym właśnie wnętrzu. Jeśli urządzacie swój dom, warto skupić się na tym elemencie i wykorzystać jego potencjał. Zobaczcie jakie siedzisko do przedpokoju możecie wykorzystać i jak ciekawie zaaranżować wnętrze z tym właśnie elementem.

Siedzisko na przedpokoju – właściwie po co?

siedzisko w przedpokoju

fot. 3XEL ARCHITEKCI – MIESZKANIE 80M

Siedzisko do przedpokoju jest elementem wyposażenia wnętrza, który przez wiele lat traktowany był po macoszemu. Decydowało się na nie naprawdę bardzo niewiele osób, a szkoda, bo siedzisko to mebel funkcjonalny, którego posiadanie w przedpokoju ma swoje uzasadnienie. Dlaczego? Bo w przedpokoju zazwyczaj ściągamy okrycie wierzchnie, zakładamy lub ściągamy buty, także tu często zagadujemy się, opuszczając mieszkanie, czy dom, czekamy na innych domowników. Z tego to właśnie powodu warto wstawić siedzisko do przedpokoju i cieszyć się jego wygodną funkcjonalnością.

Zobacz – Nowoczesne, czy klasyczne? Modne wieszaki do przedpokoju

Ciekawe urozmaicenie wnętrza

siedzisko do przedpokoju

fot. KODO – Osiedle Odkrywców_01

Siedzisko do przedpokoju z uwagi na to, iż jest to w tym miejscu nieczęsto spotykany mebel, stanowi ciekawe urozmaicenie wnętrza. Tworzy tym samym oryginalny i niepowtarzalny design, a klimat pomieszczenia staje się bardziej przyjazny i przystępny. To praktyczne i jednocześnie nowatorskie rozwiązanie, dające sporą funkcjonalność. Dzięki odpowiedniemu dobraniu siedziska, wasz przedpokój stanie się ciekawie dopełniony i jednocześnie ożywiony. Uważajcie jednak, aby nie zagracić przedpokoju, bo źle wpasowane siedzisko we wnętrze będzie stanowić przeszkodę, a nie fajne dopełnienie wnętrza.

Siedzisko – wnęka

siedzisko wnęka

fot. Patryk Kowalski – ul. Siedmiogrodzka

Jedną z możliwości jakie możecie wykorzystać na przedpokoju jest wyposażenie go w siedzisko w formie wnęki. Takie rozwiązanie preferowane jest przez osoby ceniące sobie przestrzeń i funkcjonalność. Siedzisko we wnęce pozwala oszczędzić miejsce, a jednocześnie nie zaburzyć funkcjonalności wnętrza. Wnęka jest prosta do wykonania.  Najczęściej dekorator wnętrza zabudowuje którąś ze ścian, tworząc oprócz np. szafy niewielką wnękę, która wypełniana jest tkaniną. W zależności od przyjętej stylistyki można stworzyć naprawdę wiele ciekawych i niespotykanych nigdzie indziej wnęk, które świetnie oddawać będą klimat pomieszczenia.

Możecie też nie robić z wnęką nic szczególnego, a jedynie rzucić do niej tylko wygodną poduszkę, a siedzisko stanie się przyjemne w użytkowaniu.

Oryginalny kształt siedziska

Siedzisko do przedpokoju to nie tylko siedzenie we wnęce. To również bardziej tradycyjne siedziska, które ustawiamy w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. O rodzaju i typie siedziska decyduje indywidualny gust i potrzeby mieszkańców konkretnego wnętrza. Jako że siedzisko na przedpokój zwykle kupuje się pojedynczo, najczęściej jest meblem, które przykuwa uwagę ze względu na nietypowy wygląd, np. kolor, materiał, czy kształt. Niezależnie jednak od formy, jaką przybierze wybrane siedzisko, jednym elementem łączącym wszystkie siedziska powinna być wygoda.

Zobacz również – Jakie wybrać i jak dobrać szafy do przedpokoju

Siedzisko – skrzynia

Jeśli chcecie, by wasze siedzisko pełniło nie tylko pojedynczą rolę miejsca w którym goście będą mogli ściągnąć, czy założyć buty, ale by miało ono dodatkowe funkcjonalności, warto zastanowić się nad wstawieniem siedziska do przedpokoju w formie skrzyni. Takie siedzisko pozwoli wam zgromadzić w środku drobne i przydatne na przedpokoju rzeczy, które warto mieć zawsze uporządkowane i pod ręką. Możecie schować tu np. parasole, kalosze, kapcie, czy rozmaite bibeloty.

siedzisko w przedpokoju

fot. 3XEL ARCHITEKCI – TRIANGLE FLAT

siedzisko do przedpokoju

fot. Patryk Kowalski – Al. Rzeczypospolitej 2

Zdjęcie główne – Arte Dizain Sopot – Apartament w Gdyni

Czy ten artykuł był ciekawy?

Oceń!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Total
0
Shares
Prev
Sunrise House projektu MCK Architecture & Interiors
Sunrise House

Sunrise House projektu MCK Architecture & Interiors

Sunrise House to nadmorski dom położony na wydmach południowego wybrzeża

Next
Hit wnętrzarski – szafy przesuwne z lustrem
szafy przesuwne z lustrem

Hit wnętrzarski – szafy przesuwne z lustrem

Spis treści Znakomita pojemność szafEstetyczny wyglądSzafy przesuwne z lustrem w

Zobacz również