Eko trendy w oświetleniu

Eko trendy w oświetleniu

Po latach zachwytu sztucznymi tworzywami w wielu branżach coraz częściej sięgamy po materiały naturalne. Nikogo nie zaskakują już drewniane oprawki na okulary czy nawet… etui na telefon, które w ostatnim czasie brylowały w social media. Także w oświetleniu nowym trendem są lampy wykonane z drewna. Jakie są zalety takiego rozwiązania i w jakiego typu wnętrzach sprawdzą się idealnie?

Drewniane lampy do wnętrz – jakie wybrać?

Nie jest tajemnicą, że drewniane elementy „ocieplają” wnętrza. Lubimy otaczać się naturalnymi tworzywami – jest to nie tylko zdrowsze dla naszych organizmów, ale także działa kojąco na zmysły w dzisiejszych, pełnych technologii i sztucznych materiałów czasach. Drewniane akcenty potrafią błyskawicznie odmienić każde wnętrze.

Lampy drewniane wiszące (odnośnik) sprawdzą się szczególnie w wysokich wnętrzach urządzonych w loftowym stylu. By dobrze je wyeksponować, potrzebujemy nieco przestrzeni. W mniejszych pomieszczeniach możemy za to postawić na kinkiety, czy lampy stojące, które nie tylko dadzą światło, ale też będą wspaniałą ozdobą wnętrza.

Gdzie jeszcze sprawdzą się wiszące lampy drewniane? We wszelkiego rodzaju punktach usługowych, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie wystrój wnętrza ma ogromny wpływ na powodzenie biznesu. Zgodnie z najnowszymi trendami urządza się między innymi salony kosmetyczne czy fryzjerskie, ale także kawiarnie, hotele – wszystkie miejsca, w których chcemy miło spędzić czas i ukoić zmysły. Drewniane lampy doskonale będą pasowały do wszelkiego rodzaju gabinetów SPA i masażu – wpiszą się w ekologiczny i naturalny wystrój.

DIY – nowe znaczy stare

Kolejny trend to recykling i vintage. Sięgamy po lampy, które stworzone zostały z elementów z recyklingu: starych, kolorowych kabli (na nich wieszamy żarówki w stylu vintage, najlepiej z barwionego szkła – są świetną ozdobą eklektycznych i rustykalnych wnętrz). Odnawiamy i malujemy na najmodniejsze kolory loftowe, fabryczne lampy. Wielu producentów wychodzi naprzeciw tym trendom i ma już w swojej ofercie inspirowane stylem retro oświetlenie, które doskonale przełamuje i ubarwia nowoczesne wnętrza i wygląda jak wykonane własnoręcznie w naszym garażu.

Eko trendy w oświetleniu
Ocena: 5.0 Głosów: 1

Tagi

comments powered by Disqus