Co warto wiedzieć o sufitach podwieszanych?

Co warto wiedzieć o sufitach podwieszanych?

Montaż sufitu podwieszanego to coraz częściej stosowane rozwiązanie zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w budownictwie mieszkaniowym. Mogą one być konstruowane zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i niewielkich pokojach. Ich właściwości takie jak: twardość, odporność na działanie ognia, czy izolacja termiczna i akustyczna można regulować wybierając różne warianty konstrukcyjne oraz materiały.

W tym artykule zostaną opisane zalety zastosowania takiej konstrukcji oraz sposób montażu sufitu podwieszanego krzyżowego z jedną warstwą płyt.

Zalety sufitu podwieszanego

Sufit ten umożliwia łatwe poprowadzenie i ukrycie instalacji elektrycznej. Plusem jest także możliwość zamontowania w nim oryginalnego oświetlenia, nagłośnienia oraz wentylacji. Dzięki zastosowaniu warstwy wełny mineralnej można też poprawić izolację akustyczną oraz cieplną pomieszczenia. Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach istotną zaletą okaże się też możliwość znacznego zmniejszenia wysokości pomieszczenia.

Montaż sufitu podwieszanego

Montaż sufitu należy rozpocząć od wyznaczenia poziomu na jakim mają znaleźć się płyty. Następnie zgodnie z wyznaczonymi liniami przykręcamy profile sufitowe, które stworzą stabilny stelaż dla konstrukcji. Warto zauważyć, że należy najpierw prawidłowo zamontować profile na ściany na pożądanej wysokości.

Kolejnym krokiem jest wyznaczenie rozmieszczenia głównych profili sufitowych oraz wieszaków, na których zostaną one zamocowane. Następnie należy zamontować profile nośne wsuwając je w profile przyścienne. Więcej o profilach sufitowych oraz innych akcesoriach niezbędnych do montażu płyt gipsowo-kartonowych można znaleźć tutaj http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/profile-stalowe

Kolejnym etapem jest przykręcenie płyt. Trzeba tu koniecznie pamiętać o odpowiednim przesunięciu płyt względem siebie, aby uzyskać odpowiednią wytrzymałość konstrukcji. Ostatnim krokiem jest spoinowanie płyt masą szpachlową. Tak wykonany sufit jest idealnie gładki i gotowy do malowania.

Co warto wiedzieć o sufitach podwieszanych?
Ocena: 0 Głosów: 0

Tagi

comments powered by Disqus