Austriacka rezydencja

Austriacka rezydencja

Kategorie: Architektura, Domy

Długawy dom z klasycznym, pofałdowanym dachem na pierwszy rzut oka przypomina farmę. Nie jest to zaskoczeniem – dominującą domeną w okolicy jest bowiem rolnictwo więc co krok zauważyć można tutaj szopy oraz obory.

Stary, farmerski dom w Doren Kaltschmieden został uszkodzony na skutek wielu wprowadzanych w nim na przestrzeni lat zmian. Przyczyniła się do tego przede wszystkim niska jakość materiałów zastosowanych do wykonania fundamentów i całej konstrukcji. Głównym założeniem było stworzenie budynku, który będzie posiadał duszę starego domu, a jednocześnie będzie się wpasowywał w pobliski krajobraz.

Architekci starali się stworzyć prosty projekt, który spełni wymagania wszystkich, żyjących bardzo indywidualnie, użytkowników. Dużą rolę odgrywały dla nich samodzielnie wykonane przedmioty oraz zbiory pamiątek. Dom miał stanowić zatem połączenie natury, regionu, zróżnicowanych materiałów, rzemieślnictwa oraz pasji do kolekcjonowania.

Równie ważną rolę odgrywa tu jego funkcjonalność – część dzienna, garaż, poddasze oraz taras łączą się w jedną całość z jednym wspólnym, dużym wejściem. Centralny punkt przestrzeni stanowi duży, opalany drewnem piec.

Austriacka rezydencja

Austriacka rezydencja

Austriacka rezydencja

Austriacka rezydencja

Austriacka rezydencja

Architekci: Bernardo Bader Architects
Lokalizacja: Austria
Powierzchnia użytkowa: 285 metrów kwadratowych
Data realizacji: 2014 rok
Via: Archdaily.com 

Austriacka rezydencja
Ocena: 0 Głosów: 0

Tagi

comments powered by Disqus