Zastosowanie płyt cementowych

Zastosowanie płyt cementowych

Płyty cementowe od lat wykorzystywane są w budownictwie. Z biegiem czasu powstało wiele rodzajów tych płyt, o różnych parametrach i zastosowaniach.

Płyty cementowe na ściany i sufity

Bardzo popularne jest stosowanie płyt cementowych na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Zależnie od  rodzaju płyty i jej właściwości można je stosować także w pomieszczeniach o dużej wilgotności, a nawet mokrych np. w saunach i na basenach. Płyty cementowe często wykorzystuje się też przy budowie domów o konstrukcji drewnianej. Płyty, które stosuje się w tzw. „domkach kanadyjskich” zapewniają odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Tego rodzaju płyty są też bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz obciążenia.

Aby dowiedzieć się więcej o płytach cementowych do stosowania wewnątrz budynku oraz płytach na elewacje warto zajrzeć tutaj:   http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/plyty-cementowe

Płyty na podłogi

Płyty cementowe są także znakomitym materiałem do montażu podłóg. Dzięki ich zastosowaniu szybko można uzyskać równą i wytrzymałą na obciążenia powierzchnię. Stosowanie tzw. systemu suchy jastrych przyspiesza prace na budowie, bo nie ma tutaj konieczności czekania na odpowiednie wysuszenie spodniej warstwy posadzki. Po zamontowaniu płyt podłoga jest gotowa do położenia warstwy wykończeniowej np. wykładziny.

Płyty na elewacje

Stosowanie płyt na elewacji jest coraz częściej spotykane nie tylko w przypadku budynków użyteczności publicznej, ale także w budownictwie mieszkaniowym. Płyty cementowe są wykorzystywane jako element konstrukcji elewacji wentylowanej podwieszanej, a także na fasadach będących podkładem pod inne wykończenia np. panele, drewniane listwy, płytki kamienne,  czy glazurę. Cementowe płyty na elewację zapewniają budynkowi ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Warto wiedzieć, że na elewacjach można też zamontować płyty z blachy, drewna, a także laminowane płyty elewacyjne. Elewacja wykonana w płyt jest trwała   i ponadczasowa.

Zastosowanie płyt cementowych
Ocena: 4.5 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus