Wiosenne dekoracje w mieszkaniu

Wiosenne dekoracje w mieszkaniu

Kategorie: Informacje prasowe

Wiosna coraz bliżej, dlatego jest to znakomity czas na zmiany wystroju własnego mieszkania. Zwłaszcza, że nie potrzebujemy do tego dużych nakładów finansowych. Wręcz przeciwnie – często nie musimy ponosić niemal żadnych wydatków. Do zmiany aranżacji na bardziej wiosenną wystarczą bowiem drobne dekoracje, które mogą ozdobić naszą sofę w salonie, stół w kuchni, a nawet okno czy balkon. Podsuwamy kilka pomysłów na wiosenne dekoracje w mieszkaniu.

Nasze pomysły na wiosenne dekoracje

Jeśli już wysprzątaliśmy swoje wnętrza i zrobiliśmy w nich nieco miejsca, czas na nowe dekoracje, które wprowadzą do nich nieco świeżości. Poniżej prezentujemy kilka przykładów, jak ozdobić swoje mieszkanie wczesną wiosną:

  • Poszewki na poduszki w kwiaty – zacznijmy od poszewek na poduszki. Jako że to dekoracje wiosenne, oczywiście powinny mieć motyw kwiatowy.
  • Żywe i sztuczne kwiaty – postawmy też na kwiaty. Najlepsze będą żywe kwiaty doniczkowe, oczywiście w dekoracyjnej, finezyjnej doniczce. Wybierać możemy między doniczkami ceramicznymi, metalowymi, stalowymi czy wykonanymi z tworzywa sztucznego. Miejsce na świeże kwiaty znajdźmy w salonie, kuchni czy na balkonie. Jeśli mamy problem z właściwą pielęgnacją żywych roślin, możemy zdecydować się na sztuczne produkty.
  • Kolorowe świece – doskonała dekoracja stołu, która wprowadza wyjątkowy klimat. Na wczesną wiosnę zalecane są kolorowe świece zapachowe (np. jaśmin, róż, lawenda, zielona herbata, trawa cytrynowa).
  • Wazony – kolejne obok świec dekoracje stołów znakomite właśnie wiosną. Na rynku znajdziemy wazony ze szkła, ceramiki, porcelany czy stali. Niech będzie to wazon dekoracyjny, oczywiście wypełniony bukietem kwiatów (np. tulipany).
  • Doniczki z ziołami – żeby stworzyć własną zielarnię, wcale nie potrzebujemy ogródka. Wystarczą doniczki ustawione na parapetach, a w nich mięta, bazylia czy oregano. To kolejna ciekawa, tania i praktyczna wiosenna dekoracja.
  • Dekoracje okien – o oknach i parapetach po części już wspomnieliśmy. Znaleźć się na nich mogą na przykład doniczki, ale to tylko jedna z możliwości na wiosenne dekoracje wnętrz. Dobrze sprawdzają się też ozdoby wiszące (np. kolorowe stroiki) oraz ozdoby z drewna (np. ptaszki, motylki, kwiatki) - drewno to materiał naturalny, kojarzący się właśnie z wiosną i przyrodą. Pamiętajmy jednak, aby wybierać produkty lekkie, które jeśli spadną, nie uszkodzą nawierzchni.

Wiosenne ozdoby Wielkanocne

Wybieranie wiosennych dekoracji można połączyć z przygotowaniami do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W tym przypadku powinniśmy celować w przedmioty, które przywołują nam święta, a więc wszelkiego rodzaju ozdoby w kształcie zajączków czy jajek. Mogą one być styropianowe lub drewniane.

Widzimy więc, że jest wiele możliwości, aby niedużym kosztem udekorować mieszkanie w stylu budzącej się do życia wiosny. Możemy wybierać między dekoracjami do wnętrz, ale też tymi na balkony i do ogrodów. W ten sposób szybko odświeżymy swoje pomieszczenia.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Wiosenne dekoracje w mieszkaniu
Ocena: 5.0 Głosów: 1

Tagi

comments powered by Disqus