Wymarzona kuchnia, która odzwierciedla gust – pomysły i inspiracje na casualowy styl

Wymarzona kuchnia, która odzwierciedla gust – pomysły i inspiracje na casualowy styl

Ustalanie własnego stylu dla każdego pomieszczenia  polega między innymi na znalezieniu równowagi pomiędzy wydajnością i estetyką, a w przypadku pomieszczenia roboczego jakim jest   kuchnia, ten związek staje się szczególnie ważny. Dla osób, dla których wymarzona kuchnia urządzona jest w casualowym i użytkowym stylu, możliwość przygotowania posiłków w funkcjonalnej kuchni jest priorytetem. Właśnie dlatego musi znaleźć się tu „pole do zabawy” dla (początkującego lub zaawansowanego) kucharza  i stacja robocza dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez gotowania. Jednocześnie podobnie jak i miłośnicy innych stylów, osoby takie chcą, by kuchnia stała się   integralną częścią domu, gdzie czuć będą się świetnie, a nawet najlepiej spośród pomieszczeń znajdujących się w całym domu.

Jaki styl działa na Ciebie? Styl casualowy dla wybrednych

Perfect Space

fot. Perfect Space - Z domieszką błękitu

Wymarzona kuchnia typowo robocza, funkcjonalna i casualowa musi zaopatrzona zostać w dobrze przemyślane i odpowiednio dobrane zlewozmywaki oraz baterie. Najlepszy wybór to ten łączący ze sobą trwałość i funkcjonalność oraz estetykę. Bardzo dobrym pomysłem będą produkty o powierzchniach nieporowatych, które odporne są na zarysowania oraz proste w czyszczeniu. To ważne, bowiem tego typu zlewozmywaki i baterie dopasować można do każdego wnętrza. Wszystkie te cechy zapewniają funkcjonalność kuchni, a jednocześnie pozwalają dowiedzieć się jaka forma najlepiej je uzupełni.

Wymarzona kuchnia i przemysłowy szyk

fot. pinterest

„Przemysłowa” kuchnia domowa naśladuje to, co zobaczyć można na co dzień w dużych kuchniach restauracyjnych. Główny cel jaki osiągnąć ma właśnie taka wymarzona kuchnia w stylu casualowym to funkcjonalność.

Filary stylu przemysłowego to garnki powieszone w widocznym miejscu, urządzenia ze stali nierdzewnej, a także wyspa kuchenna, która może służyć jako miejsce do pracy, a także do spotkań towarzyskich, gdy wpadną do was goście. Zintegrowanie zlewu z tym obszarem gwarantuje kucharzowi, że jest zawsze blisko wszystkich wydarzeń.

Styl casualowy - powściągliwy minimalizm

KODO

fot. KODO - Białych kuchni nigdy dość!

Kuchnia minimalistyczna w stylu casualowym jest dla tych osób, które wymagają, by ich miejsce do pracy było przestronne, bez bałaganu i by usprawniało ono znacznie kuchenne czynności. Ten styl jest szczególnie polecany ludziom ceniącym sobie elegancki wygląd, ale którzy nie dysponują dużym metrażem (mają za to do dyspozycji otwarte szafki i ukryte półki do przechowywania). Wspomnijmy dodatkowo, że paleta bieli i stonowanych neutralnych barw sprawiają, że wszelkie przestrzenie wydają się większe. Tak wyglądające wnętrze, to wymarzona kuchnia zwłaszcza dla pedantycznych kucharzy.

Klasyczny styl rzemieślniczy, a może industrial

KOLA Studio Wizualizacje Architektoniczne

fot. KOLA Studio Wizualizacje Architektoniczne - AGD Teka

Kuchnie w stylu rzemieślniczym powstały na początku XX wieku w odpowiedzi na ozdobne wzornictwo epoki wiktoriańskiej. Cechuje je wysoka jakość, prostota oraz klasyczne piękno. W kuchni takiej chętnie wykorzystuje się drewniane meble i kolorowe backsplashe, a brak połyskliwych elementów metalowych składa się na wspaniałe wnętrza o rustykalnym wyglądzie. Uogólniając:  wymarzona kuchnia w stylu casualowym - rzemieślniczym posiada ciepły oraz tradycyjny charakter.

Jeśli ten typ urządzenia pomieszczenia nie przekonuje Cię do końca, być może lepszym rozwiązaniem będzie kuchnia w stylu loftowym? Industrialne, nieco chłodne pomieszczenie wspaniale podkreśli roboczy i użytkowy charakter tego miejsca. Taka kuchnia to dowód na to, iż przyjemne miejsce idzie w parze z pożyteczną funkcjonalnością.

Styl casualowy dla osób praktycznych

KAMELEON - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz

fot. KAMELEON - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz - Mieszkanie w Warszawie

Styl casualowy w kuchni to przede wszystkim propozycja dla osób, które cenią sobie luz i prostotę w codziennym funkcjonowaniu. Daje  nie tylko swobodę, ale i zapewnia wygodę podczas przygotowywania posiłków, a także później – podczas ich konsumowania. Tak urządzona kuchnia sprawi, iż czujemy się w niej swobodnie i przytulnie, a atmosfera tego miejsca jest wyjątkowo przyjazna.                                                                                                                                

Wymarzona kuchnia, która odzwierciedla gust – pomysły i inspiracje na casualowy styl
Ocena: 4.8 Głosów: 5

Tagi

comments powered by Disqus