Współpraca z architektem wnętrz. Jak wybrać dobrego

Współpraca z architektem wnętrz. Jak wybrać dobrego

Kompleksowe urządzanie domu lub mieszkania może przyprawić o zawrót głowy. Ilość rzeczy, które trzeba uwzględnić w projekcie, zakupy, a potem wykonanie – to wszystko przerasta większość z nas. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść nam architekt wnętrz. Warto znaleźć takiego, dla którego to coś więcej niż praca, a projektowanie jest po prostu jego pasją.

Z roku na rok rośnie standard życia Polaków, coraz lepiej rozumiemy design. Dużo się mówi także o tym, jaki wpływ na nasze samopoczucie mają funkcjonalność, estetyka, a nawet kolory we wnętrzach. Trudno jednak samodzielnie uwzględnić wszystkie aspekty z tym związane, wymaga to dużej wiedzy i śledzenia trendów, które można przekuć w rozwiązania ponadczasowe. Wielość materiałów wykończeniowych, mebli i sprzętów nie ułatwiają zadania. Samo przejrzenie tego, co oferują sklepy pochłania ogrom czasu. Dlatego rozwiązaniem idealnym jest skorzystanie z usług architekta wnętrz.

Architekt wnętrz. Jak go znaleźć

Na początek najlepiej jest popytać znajomych, którzy etap urządzania mają za sobą, czy korzystali z pomocy architekta wnętrz. Na opinii przyjaciół z pewnością można polegać, a do tego ich wnętrza są świetną wizytówką. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy podobają nam się efekty jego pracy. Oczywiście znajomi mogą mieć inny gust, dlatego warto z nimi ustalić, czy był on elastyczny i w projekcie uwzględniał potrzeby klientów. W ten sposób uzyskamy informację czy będziemy w stanie wypracować własną wizję, a nie powielenie innych jego projektów.

Drugą opcją poszukiwania architekta wnętrz jest przejrzenie zasobów Internetu. Tutaj powinniśmy dokładnie obejrzeć stronę internetową pracowni, zastanowić się na spokojnie czy podobają nam się uzyskane efekty pracy. A na koniec warto poszukać opinii na temat wybranego przez nas architekta wnętrz.

Czas na spotkanie

Przed ostatecznym podjęciem decyzji dobrze jest spotkać się z architektem wnętrz. Musimy wiedzieć czy dobrze nam się z nim rozmawia i czy jest szansa na nawiązanie nici porozumienia. Architekt wnętrz musi umieć nas słuchać i przekuć nasze słowa w projekt. Tak właśnie potrafi pracować warszawski architekt wnętrz Paweł Wyrzykowski, właściciel autorskiej pracowni Wyrzykowski Studio.

Współpraca z architektem wnętrz. Jak wybrać dobrego
Ocena: 5.0 Głosów: 1

Tagi

comments powered by Disqus