The Black Barn w Słowenii

The Black Barn w Słowenii

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Architectura DOO to firma architektoniczna odpowiedzialna za projekt zlokalizowanego w słoweńskiej miejscowości Sentrupert The Black Barn. Właścicielem domu jest pochodzący ze Słowenii biznesem, który sporą część swojego czasu wolnego spędza na wsi.

Posiadłość zlokalizowana jest na skraju niewielkiej wioski na szczycie wzgórza. W jej skład wchodzi farma, las, rezydencja, stodoła, pasieka oraz drewniany pawilon używany jako składzik na narzędzia. Klient zdecydował, by zastąpić starą, nieco zniszczoną stodołę, nowoczesnym, wielofunkcyjnym budynkiem służącym do produkcji miodu, sortowania owoców oraz przechowywania narzędzi podczas gdy przestronny parter wykorzystywany miałby być w charakterze miejsca spotkań z partnerami z zagranicy oraz celebrowania ważnych, rodzinnych uroczystości. Początkowo, wizja klienta wydawała się nieco kontrowersyjna, jednak projektanci z Architectura DOO dostrzegli w niej potencjał.

Na uwagę zasługuje tutaj również lokalizacja rezydencji z zapierającymi dech w piersiach widokami. Budynek ten składa się z piwnicy, parteru oraz poddasza. Całość opiera się na czterech mocnych filarach z 12 metrową konstrukcją w formie mostu. Materiałami, jakimi dominują w rezydencji są beton oraz stal.

>>> Zobacz również: XAN House w Brazylii

Piwnica do której wejść można bezpośrednio z farmy służy nie tylko do produkcji miodu, sortowania owoców i przechowywania narzędzi – znalazł się tam również system odpowiadający za ogrzewanie oraz chłodzenie domu i łazienka z sauną. Parter natomiast, pozostał w większości pusty. Znajdziemy tu otwartą kuchnię, kominek, korytarz oraz klatkę schodową łączącą ze sobą wszystkie trzy poziomy. Przestrzeń tą charakteryzują duże, przesuwne drzwi, które w dowolnym momencie mogą zostać szeroko otwarte, łącząc ze sobą parter i naturalne środowisko.

Pierwsze piętro również jest w większości puste. W okresie zimowym przestrzeń ta wykorzystywana jest jako sala fitness oraz pokój bilardowy. Znajdziemy tu także niewielki pokój dla gości z łazienką oraz spiżarnię.

The Black Barn w Słowenii

The Black Barn w Słowenii

The Black Barn w Słowenii

The Black Barn w Słowenii

The Black Barn w Słowenii

The Black Barn w Słowenii

The Black Barn w Słowenii

Architekci: Architectura DOO
Lokalizacja: Sentrupert, Słowenia
Via: Contemporist.com

The Black Barn w Słowenii
Ocena: 0 Głosów: 0
comments powered by Disqus