XAN House w Brazylii

XAN House w Brazylii

Kategorie: Architektura

XAN House to projekt autorstwa architektów z MAPA Architects. Ta przeznaczona dla jednej rodziny rezydencja zlokalizowana jest w Xangrila – niewielkiej miejscowości po stronie wybrzeża, 135 kilometrów na południe od Porto Alegre.

Ten wakacyjny dom to miejsce pełne wolności i przestrzeni idealnej do delektowania się wolnym czasem spędzanym na świeżym powietrzu. Te dwie kwestie uwarunkowały sposób, w jaki projekt był tworzony.

Podział przestrzeni jest tutaj prosty. Życie społeczne toczy się na parterze, w bezpośrednim sąsiedztwie otoczenia. Prywatne natomiast, zostało odseparowane i wyizolowane – znajduje się na pierwszym piętrze.

Jak przyznają sami twórcy, XAN House „jest pełen antagonizmów i stanowi komplementarną grę przestrzeni i doświadczeń związanych z życiem w tej wyjątkowej rezydencji”.

We wnętrzu królują odcienie brązu, szarości, biel oraz czerń.

>>> Zobacz również: Nowoczesny moskiewski apartament w futurystycznym klimacie

MAPA Architects to multinacjonalny kolektyw pracujący nad architektonicznymi projektami w Brazylii i Urugwaju. Studio utworzone zostało na bazie dwóch podłoży: profesjonalnego oraz akademickiego, które tworzą i kształtują ich projekty. Studio Paralelo założone zostało w 2002 roku w Porto Alegre w Brazylii, MAAM natomiast, w Montevideo, w Urugwaju, w 2003 roku. W 2013 roku doszło do fuzji obu firm, z efekcie czego powstało MAPA Architects.

XAN House

XAN House

XAN House

XAN House

XAN House

XAN House

XAN House

Architekci: MAPA Architects
Lokalizacja: Xangrila, Brazylia
Via: Architizer.com

XAN House w Brazylii
Ocena: 0 Głosów: 0
comments powered by Disqus