T DOM. Klinkierowy, mieszkalny monolit.

T DOM. Klinkierowy, mieszkalny monolit.

Nietypowy budynek w zabudowie szeregowej autorstwa Paweł Lis Architekci powstaje w warszawskim Wawrze.

T DOM to surowa, dwukondygnacyjna bryła zaprojektowana na długiej działce przy ulicy Mrówczej w warszawskim Wawrze. Kryje w sobie 4 segmenty mieszkalne w zabudowie szeregowej. Elewacja od strony ulicy wpisana jest w kształt litery T. 

Nie wyodrębniając poszczególnych lokali w bryle, architekt stworzył jednorodny prostopadłościenny monolit. To on spoczywając na czterech sześcianach garaży definiuje nietypową architekturę całego założenia.


Każdy z dwupoziomowych lokali o powierzchni ponad 150 m2 ma w parterze wysokość 3 m. Mieści się tam strefa dzienna z jadalnią i otwartą kuchnią.  Całkowicie przeszklona ściana od strony południowej zapewnia dostęp do ogródka z tarasem.

Na piętrze znajdują się trzy bądź cztery pokoje i dwie łazienki.

Wszystkie okna zostały zaprojektowane w pakiecie trzyszybowym w systemie ślusarki aluminiowej. Część z nich została zaopatrzona w system przesuwny typu HS. 

W bocznych elewacjach budynków zaprojektowano charakterystyczne niewielkie balkony. Nad tarasami w parterze znajdują się drewniane pergole. Elewacje  wykończono układaną w pionie płytką klinkierową i  grafitowymi płytami z alucobondu. Strefa wejścia została podkreślona przez fornirowane drzwi i szklane zadaszenie.

Miejsca parkingowe zlokalizowane są w garażach i pod nadwieszeniem piętra budynku. Architekturę budynku cechuje wyrazista forma, prostota i umiar.


www.pawellis.pl

T DOM

FUNKCJA: 4 segmenty jednorodzinne w zabudowie szeregowej
LOKALIZACJA: ul. Mrówcza 82, Wawer, Warszawa
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 x 153m2
POWIERZCHNIA DZIALKI: 1282 m2
PROJEKT: 2018/2019. W trakcie realizacji

INWESTOR: D3M INVESTMENT
AUTOR: mgr arch. Paweł Lis

wspolpraca: mgr arch. Łukasz Ługowski

KONSTRUKCJA: mgr inż. Daniel Chmiel

fotowiz: MARJORAM

T DOM. Klinkierowy, mieszkalny monolit.
Ocena: 5.0 Głosów: 1

Tagi

comments powered by Disqus