Nowoczesna sypialnia, czyli jaka? Przykłady nowoczesnych aranżacji

Nowoczesna sypialnia, czyli jaka? Przykłady nowoczesnych aranżacji

Jest jednym z najważniejszych miejsc w całym domu, w którym nabiera się sił i regeneruje organizm. Sypialnia to ważne miejsce w życiu każdego, bowiem to właśnie tu najczęściej kończymy i zaczynamy dzień. Właśnie dlatego potrzebne jest, by sypialnia była miejscem wygodnym i dobrze urządzonym, w którym będziemy mogli w pełni wypocząć i nabrać przysłowiowego wiatru w żagle. Jak sprawić, by sypialnia stała się takim właśnie azylem? Koniecznie urządzić ją trzeba w wymarzony pod względem wizualnym sposób oraz maksymalnie funkcjonalnie. Dziś podpowiemy wam, jak powinna wyglądać nowoczesna sypialnia spełniająca te założenia.

Nowoczesna sypialnia z pięknym lustrem

Marząc o urządzeniu nowoczesnej sypialni koniecznie pomyślcie o tym, by znalazło się w niej lustro. Jest to ten element dekoracyjny, który uznawany jest za niezbędny w przypadku nowoczesnych sypialni. Możecie albo wstawić duże lustro stojące do wnętrza sypialni, wiszące na ścianę, lub też pomyśleć o specjalnych szafach z przesuwnymi drzwiami z lustrem na drzwiach. W zależności od tego jak urządziliście wnętrze, możecie zamieścić lustro w różnych stylach, począwszy od klasycznego w prostokątnym kształcie, na nowoczesnych o nietypowym kształcie. Zarówno jeden, jak i drugi typ lustra pasować będzie do nowoczesnej sypialni, choć pamiętać trzeba, aby nie przedobrzyć z ilością nowoczesnych elementów.

Zobacz - Jak urządzić sypialnię w niewielkim wnętrzu?

Jaki żyrandol do nowoczesnej sypialni?

sypialnie nowoczesne

fot. OPORSKA.COM - Pomorska 9

Jako że z reguły sypialnia to wnętrze w którym nie ma możliwości poszaleć z dodatkami i meblami, można jednak pokusić się o to, by te elementy które znajdą się w pomieszczeniu były dostatecznie mocno wyraziste. Przykładowo świetnym elementem tego typu może być żyrandol, który w nowoczesnej sypialni prezentował się będzie niesamowicie, tworząc nietuzinkowy wystrój wnętrza. Jeśli pokusicie się o nietypowy i bardzo oryginalny żyrandol, wówczas wnętrze sypialni będzie mieć nietuzinkowy styl. Podobnie jak w przypadku każdego wnętrza, uważać trzeba z doborem dodatków. Jeśli zdecydowaliście się na nowoczesny i wyrazisty żyrandol, pozostałe elementy wyposażenia powinny być delikatne.

Po żyrandolu czas na oświetlenie

nowoczesne sypialnie aranżacje

fot. Arte Dizain Sopot - Mieszkanie w Gdyni

sypialnie nowoczesne aranżacje

fot. TILLA architects - Apartament na warszawskim Żoliborzu

W nowoczesnej sypialni jednym z charakterystycznych elementów jest oświetlenie. Ma być ono zarówno wyraziste pod względem jego designu, jak i funkcjonalne.  Wybierajcie do sypialni takie modele opraw, żyrandoli, kloszy, itp., które będą prostymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. Nowoczesne trendy wnętrzarskie kochają obecnie minimalizm, możecie więc skupić się na takim właśnie typie oświetlenia.

Funkcjonalność w nowoczesnej sypialni to podstawa

sypialnie nowoczesne aranżacje

fot. 1mm. studio - Linear workflow

Jak już zostało wspomniane, elementem wyróżniającym styl nowoczesny w sypialni jest funkcjonalność wnętrza. Jeśli macie możliwość, stwórzcie w sypialni garderobę, która pomoże wam zachować porządek w waszych ubraniach, a jednocześnie zadba o porządek w pomieszczeniu. Jeśli nie macie takiej możliwości, bo wnętrze sypialni jest raczej gabarytowo skromne, możecie zamontować w sypialni funkcjonalne szafy zabudowane na całej szerokości i wysokości ściany.

Zobacz również - Wygodna sypialnia w stylu skandynawskim

Nieśmiertelna czerń i biel

Nowoczesną sypialnię urządźcie zgodnie z panującą modą. Jeśli nie zdecydujecie się na królujący w danym sezonie kolor, zdecydujcie się na nieśmiertelne połączenie czerni z bielą. To kontrastowe zestawienie sprawdza się w większości stylów, dlatego też świetnie wpasuje się i w styl nowoczesny, w tym ukochany przez wielu styl minimalistyczny, czy industrialny.

Zdjęcie główne - Patryk Kowalski - ul. Grochowska

Zapisz
Nowoczesna sypialnia, czyli jaka? Przykłady nowoczesnych aranżacji
Ocena: 5.0 Głosów: 5

Tagi

comments powered by Disqus