Podłoga w salonie – płytki, panele, a może parkiet? Modne aranżacje wnętrz

Podłoga w salonie – płytki, panele, a może parkiet? Modne aranżacje wnętrz

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń, jakie znajduje się w każdym domu. To tu najczęściej spotykają się wszyscy domownicy, to tutaj przyjmuje się gości. Nic dziwnego, że każdy element salonu musi być idealnie dopracowany, pod każdym wręcz względem. Jednym z elementów, jakie muszą zostać dobrze przemyślane, jest podłoga w salonie. Jaką wybrać, to oczywiście kwestia indywidualna. My podpowiemy wam jednak, jakie stoją przed wami możliwości, bo jest ich całkiem sporo.

Podłoga w salonie – panele

Podłoga w salonie

fot. 3XEL ARCHITEKCI - MIESZKANIE 80M

Panele to chyba jeden z najczęstszych wyborów, jakich dokonujemy szukając odpowiedniego materiału na podłogę w salonie. Jest to spowodowane przede wszystkim dobrą jakością oraz stosunkowo niskim kosztem, jaki ponieść trzeba na tego typu podłogę. Decydując się na zakup paneli, pod uwagę trzeba wziąć fakt, że podłoga taka dość szybko zużyje się, co  w konsekwencji prowadzi do wymiany paneli podłogowych co kilka lat. Materiał ten jest bowiem średnio wytrzymały, jeśli więc zależy wam przede wszystkim na trwałości, lepiej zainwestować w inny materiał na podłodze, np. płytki ceramiczne, czy w parkiet.

Zobacz - Mała rzecz, a cieszy – modne dekoracje do salonu

Wykładzina na podłodze

Estetyczne rozwiązanie, jednak o średniej trwałości (podobnie jak w przypadku paneli), da również zastosowanie na podłodze wykładziny. Różnorodność wzorów daje szansę na dobór najbardziej pasującego do wnętrza modelu, który podkreśli charakter salonu oraz jego styl. Wykładzina to sposób na ocieplenie wnętrza i nadanie mu przytulnego wyglądu.

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych

Choć najczęściej ten rodzaj materiału wybierany jest do łazienki, kuchni oraz przedpokoju, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by płytki ceramiczne znalazły się na podłodze w salonie. Dzięki nowoczesnemu designowi, dziś płytki coraz częściej trafiają na podłogę w salonie, prezentując się naprawdę pięknie. Chętnie wybierane są płytki o wzorzystym designie, choć furorę robią i te drewnopodobne. Miłośnicy klasyki mogą wybierać z kolei spośród tradycyjnych modeli. Warte podkreślenia jest również, iż podłoga z płytek nie wymaga specjalnej konserwacji, ani nie jest trudna w utrzymaniu czystości. Dobrym pomysłem i z pewnością ciekawym zabiegiem dekoratorskim będzie położenie na płytkach dywanu pasującego do danego wnętrza, tak by całość wyglądała efektownie.

Drewniana podłoga w salonie

podłoga drewniana w sallonie

fot. 3XEL ARCHITEKCI - NOWOCZESNY GLAMOUR

Ostatnim spośród najpopularniejszych pomysłów na podłogę w salonie jest drewno. Ten pomysł to opcja jedna z najdroższych, ale jednocześnie i najbardziej trwałych. Co za tym idzie, wybierana jest na długie lata. Najczęściej drewniana podłoga w salonie to opcja dla osób, które dbają o każdy aranżacyjny szczegół. Podłoga taka pasuje do wszystkich wnętrz bez wyjątku, upiększając wnętrza w najróżniejszych stylach. Drewniana podłoga to wybór na lata, który ma uniwersalny charakter.

Zdjęcie główne - ZAWICKA-ID - Przytulnie z cegłą w tle

Podłoga w salonie – płytki, panele, a może parkiet? Modne aranżacje wnętrz
Ocena: 4.4 Głosów: 5

Tagi

comments powered by Disqus