O jakie zabezpieczenia osiedla powinien zadbać deweloper?

O jakie zabezpieczenia osiedla powinien zadbać deweloper?

Kategorie: Informacje prasowe

Rodziny szukające dla siebie nowego mieszkania przede wszystkim zwracają uwagę na lokalizację, cenę, metraż i standard mieszkania. W dalszej kolejności chętnych na zakup mieszkania interesuje architektura osiedla, jego bezpieczeństwo oraz odległość do przedszkoli, szkół czy sklepów. Dziś poddajmy analizie kwestię bezpieczeństwa, gdyż jest to jeden z niezbędnych warunków spokojnego życia na nowym osiedlu. Oczywiście, nowe osiedla cechują się stosunkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa, zatem warto aby standard ten został zachowany. Jeśli kupujesz mieszkanie, to przeczytaj o jakie zabezpieczenia osiedla powinien zadbać deweloper.

  1. Profesjonalny monitoring
  2. Osiedlowa ochrona
  3. Ogrodzenie osiedla
  4. Dobre oświetlenie

O jakie elementy zabezpieczenia osiedla powinien zadbać deweloper? Skupiliśmy się na czterech głównych naszym zdaniem aspektach, które pozwolą zapewnić maksimum bezpieczeństwa na osiedlu.

Profesjonalny monitoring

Jeśli przykładowo mieszkasz we Wrocławiu to wpisz w wyszukiwarkę nowe mieszkania wrocław dostępne na Obido.pl i zobacz jak wygląda kwestia zabezpieczeń osiedli w wyróżnionych ofertach. Bardzo szybko przekonasz się jak funkcjonują w tym zakresie deweloperzy. Dzięki zastosowaniu kilku podstawowych elementów, życie na nowych osiedlach przebiega spokojnie, a mieszkańcy mogą cieszyć się brakiem dodatkowych "atrakcji". Przede wszystkim należy postawić na dobry monitoring. Jest to bardzo popularne narzędzie bezpieczeństwa, a zarazem skuteczne. Po pierwsze odstrasza ewentualnych wandali czy złodziei, a po drugie, w razie wystąpienia naruszenia prawa, łatwo odnaleźć sprawcę. Monitoring może się również przydać w przypadku zwykłej stłuczki na parkingu. Warto inwestować w profesjonalny monitoring, który pozwala na dobrą widoczność w nocy oraz możliwość zbliżenia kamery na dane miejsce.

Osiedlowa ochrona

Bezpieczne osiedle to miejsce, które powinno pozostawać pod stałym nadzorem osoby od ochrony. Warto zainwestować w taką możliwość, gdyż mieszkańcy czują się o wiele bezpieczniej wiedząc, że ktoś patroluje osiedle (szczególnie w nocy) i może zauważyć podejrzanych osobników lub niebezpieczne wydarzenia. Również złodzieje mając świadomość że po osiedlu "kręci się" ochroniarz, będą zniechęceni do prowadzenia w tym miejscu swojej przestępczej działalności. Kompleksowe podejście, czyli połączenie fizycznej ochrony z elektronicznym systemem zabezpieczeń jest w stanie znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa oraz sprawić że mieszkańcy nie martwią się o swój dobytek.

Ogrodzenie osiedla

Choć samo ogrodzenie z pewnością nie wyeliminuje wszelkich możliwych zagrożeń, to jednak stanowi ważny czynnik bezpieczeństwa. Jeśli ktoś ma złe zamiary, z pewnością nie będzie chciał ryzykować przedostając się przez ogrodzenie, które dodatkowo uruchamia czujkę ze światłem kiedy wykryty zostanie ruch. Dodając do tego personalną ochronę na osiedlu i monitoring, szanse na to, że ktoś będzie chciał się włamać na takie osiedle, są naprawdę minimalne. Część deweloperów zamiast stawiać wysokie płoty, projektuje eleganckie ogrodzenia, również wykorzystując do tego motywy roślinne, np. żywopłot. Sprawia to, że osiedle przybiera bardziej przytulny wygląd, ale nadal pełni swoje funkcje w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców.

Dobre oświetlenie

Deweloperzy projektując nowe osiedla rezygnują ze starego typu oświetlenia, które nie zdaje egzaminu jeśli chodzi o oświetlenie dużego obszaru osiedla. Nowoczesne lampy zapewniają o wiele lepsze światło. Bardzo dobrym i pożądanym rozwiązaniem jest również punktowe oświetlenie dróżek prowadzących pod konkretną klatkę. Jak powszechnie wiadomo - im jaśniej na osiedlu, tym bezpieczniej.

O jakie zabezpieczenia osiedla powinien zadbać deweloper?
Ocena: 5.0 Głosów: 1
comments powered by Disqus