Nowe oblicze klasycznego apartamentu

Nowe oblicze klasycznego apartamentu

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Duet architektów - Karin i Francis Leopold Fauconnet odpowiada za zupełnie nowy wygląd klasycznego, 167 metrowego apartamentu, który dzięki ich ciekawej koncepcji przeobraził się w nowoczesną, a przy tym zadziwiająco przytulną przestrzeń mieszkalną.

Wspomniani wyżej designerzy prowadzą swoje studio w Paryżu, a w ciągu swojej działalności zawodowej nie tylko dokonali już wielu ciekawych metamorfoz mieszkań, lecz także zaprojektowali wiele ciekawych przestrzeni od zera. Na zdjęciach poniżej podziwiać możemy efekty ich pracy nad klasycznym w stylu apartamentem. Jak widać, mieszkanie jest umiejętnym połączeniem tradycji i nowoczesności.

Specyficzny klimat w apartamencie tworzy zastosowane z powodzeniem przez designerów połączenie ciemnych i jasnych kolorów. Nie kreuje ono, tak jak w przypadku wielu założeń projektów typowo nowoczesnych wnętrz, mających szokować kontrastów, lecz zestawienie dyskretnie podkreślające urok tak unikatowych elementów wnętrza, jak chociażby oryginalny, stiukowy sufit. Jego nieskazitelna biel przechodzi w zazwyczaj ciemniejsze ściany utrzymane w szarościach, brązach, a nawet czerni, a następnie w ciemny, rustykalny w swym charakterze parkiet.

Karin i Francis Leopold

Klasyczne elementy wnętrza (takie jak wspomniany sufit i wyłożenie podłogi, a także zdobiony kominek czy lustro w pięknej, złotej oprawie) doskonale korespondują z nowoczesnymi, typowo miejskimi akcentami, których nie brakuje w każdym pomieszczeniu. Surowe lampy o prostej formie, plastikowe krzesła, proste ramy obrazów, minimalistyczny system kuchenny i pozbawione dekoracji meble – wszystko to idealnie uzupełnia tradycyjne wyposażenie tworząc przytulną i funkcjonalną, a przy tym niezwykle atrakcyjną przestrzeń mieszkalną.

Karin i Francis Leopold

Karin i Francis Leopold

Karin i Francis Leopold

Karin i Francis Leopold

Karin i Francis Leopold

Karin i Francis Leopold

Nazwa/rodzaj inwestycji: Prywatny apartament

Projekt: Karin i Francis Leopold Fauconnet

Inwestor: prywatny

Powierzchnia użytkowa: 176 m2

Zdjęcia: http://designtraveller.blogspot.com

Nowe oblicze klasycznego apartamentu
Ocena: 0 Głosów: 0

Tagi

comments powered by Disqus