Meble kuchenne w nowoczesnym stylu – mini poradnik dla urządzających wnętrze

Meble kuchenne w nowoczesnym stylu – mini poradnik dla urządzających wnętrze

Dobór mebli kuchennych stanowi nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli do dyspozycji mamy niewielką kuchnię, w dodatku źle ustawną. W takim przypadku sprzymierzeńcem stają się meble kuchenne w nowoczesnym stylu, które dodatkowo tworzone są na wymiar, do konkretnej kuchni i dostosowane specjalnie do potrzeb konkretnej osoby, czy osób zamieszkujących dane mieszkanie, czy dom. Decydując się na powierzenie wykonania mebli na wymiar, stajemy jednak przed wieloma innymi dylematami, między innymi jaki kolor mebli wybrać, w jakim stylu, czy na jakie rozwiązania dodatkowe postawić. W tym wszystkim pomogą profesjonaliści, a także nasz mini poradnik dla urządzających wnętrze kuchenne.

Meble kuchenne w zgodzie z aranżacją całego wnętrza

Wybierając meble do kuchni, należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu urządzone jest (lub w jakim ma być urządzone) całe wnętrze. To w głównej mierze od tego zależeć będzie, a raczej powinno, jaki rodzaj mebli kuchennych zostanie wybrany. Istotne są tu takie detale, jak wykończenie podłogi oraz ścian, a także dodatki, jakie zostaną użyte do udekorowania kuchni. Warto wiedzieć, iż wszystkie te elementy powinny pasować do siebie idealnie, tworząc harmonijne i spójne stylistycznie wnętrze.

Zobacz - Drewniana kuchnia, czyli sposób na zawsze modną aranżację wnętrza

Modne, białe meble do kuchni


fot. Perfect Space - Skromne kąty

Decydując się na nowoczesne meble kuchenne, decydujecie się na bardzo modny i super efektowny wygląd kuchni. Tak naprawdę, możecie mocno zaszaleć pod względem stylistycznym, bowiem nowoczesne meble dają możliwość dopasowania się do bardzo różnych wnętrzarskich stylizacji. Pierwszym elementem, na jaki być może zwrócicie uwagę wybierając swoje meble, będzie ich kolor. Jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych, są meble w kolorze białym, które od kilku sezonów panują nie tylko w polskich kuchniach, ale i w kuchniach europejskich. Nowoczesne, białe meble są tak chętnie wybierane, bo mają one bardzo uniwersalny charakter. Doskonale wpasują się i w styl skandynawski, który wprost przepada za bielą, jak i w każdy inny styl nowoczesny. Warto wiedzieć ponadto, iż białe meble są doskonałe pod względem aranżacyjnym, dzięki czemu można w prosty sposób urządzić wnętrze, które wyglądać będzie nie tylko schludnie, ale i modnie oraz ponadczasowo.

A może postawić na inny kolor?


fot. TILLA architects - Mieszkanie w Warszawie

Jeśli nie przepadacie za bielą, lub z najróżniejszych powodów nie chcecie, by wasza kuchnia była właśnie w tym uniwersalnym kolorze, możecie wybrać inny kolor mebli kuchennych. Bardzo modnie i nowocześnie prezentują się meble w mocnych, wyrazistych kolorach, z czerwienią na czele. Ponadczasowe i ultranowoczesne są także meble z czarnymi frontami, a także bardzo popularne w ostatnich sezonach szarości. Bez najmniejszego problemu dobierzecie dziś swój ulubiony kolor, który będzie pięknie prezentował się na frontach szafek, dając przy okazji niecodzienny efekt w postaci eleganckiej i nowocześnie urządzonej kuchni o nietypowym wyglądzie.

Wybierając fronty w niestandardowych kolorach, pamiętajcie jednocześnie o konieczności dopasowania ich do sprzętów AGD, jakie znajdą się w kuchni, a także do rozmaitych dodatków, tak by osiągnąć wspominany już harmonijny i spójny wygląd. Zastanowić należy się również nad wykończeniami, a konkretnie nad materiałami jakie zostaną wykorzystane w wymarzonej kuchni.

Zobacz również - Białe meble modne nie tylko w salonie

Mat kontra połysk


fot. KOLA Studio Wizualizacje Architektoniczne - Mieszkanie pokazowe

Sam kolor, to nie jedyna kwestia, jaką należy rozstrzygnąć przy zakupie. Inną, istotnie ważką sprawą, jest wybranie rodzaju frontów. Do wyboru mamy dwie przeciwstawne opcje – fronty matowe oraz fronty błyszczące. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zagorzałych zwolenników i krytyków. Wybór jednak może mieć bardzo pragmatyczne, nie tylko estetyczne podłoże. Dlaczego? Z prozaicznego powodu – w małych kuchniach doskonale sprawdzają się fronty błyszczące, a także te z przeszkleniami. To właśnie dzięki nim kuchnia wygląda na większą i przestronniejszą. Meble kuchenne matowe to dobry pomysł wyłącznie do kuchni dużych, w których nie ma obawy, iż ze względu na ten rodzaj frontu kuchennego, światło z wnętrza zostanie pochłonięte. To prosta, ale bardzo przydatna zasada, w aranżacji każdej kuchni.

„Nieśmiertelne” meble drewniane


fot. MACZ Architektura - Kuchnia i łazienka w domu pod Mielcem

Meble z płyty to nie jedyna możliwość. Dla zyskania efektu trwałości, ale i niesamowitego efektu wizualnego, część osób może pokusić się o wybór mebli kuchennych z drewna. Choć z reguły ten typ mebli utożsamiany jest z klasyczną kuchnią, doskonale wpasuje się on jednak i do wnętrz nowoczesnych. Kupując meble drewniane, można postawić na bardziej klasyczną opcję, czyli wykorzystać meble w naturalnym, drewnianym kolorze, lub też wybór paść może na nowoczesną odsłonę, z meblami co prawda drewnianymi, ale pomalowanymi na inny niż drewniany kolor. Efekt takiego wyboru może zaskoczyć. Jeśli kochacie takie niestandardowe i nieoczywiste rozwiązania, taka kuchnia jest z pewnością dla was.

Zdjęcie główne - Perfect Space - Siedliskowe klimaty

Meble kuchenne w nowoczesnym stylu – mini poradnik dla urządzających wnętrze
Ocena: 5.0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus