Nietypowe wnętrze krakowskiego apartamentu

Nietypowe wnętrze krakowskiego apartamentu

Kraków. Inwestycja Apartamenty Klimaty, a w niej ekskluzywny apartament wykończony według niekonwecjolnego projektu Doroty Kwiecień i Gabrieli Gajek Zakolskiej z Pracowni PIM Concept. Do jego aranżacji użyto tylko naturalnych materiałów. Całość natomiast ociepla kolor starego złota.

Sercem mieszkania jest kuchnia, usytuowana w samym środku mieszkania i oddzielona od pozostałych części apartamentu specjalnymi przeszkleniami. To nie przypadek. Właścicielem apartamentu jest znany krakowski restaurator. Kuchnia dzieli także mieszkanie na dwie części: dzienną, czyli salon, gabinet oraz pokój dla gości z łazienką oraz intymną z sypialniami łazienkami i garderobami.


Wystrój mieszkania utrzymany jest w ciepłej złoto-brązowej kolorystyce, choć nie brakuje w nim odważnych akcentów w postaci wzorzystych kamieni – opowiada Dorota Kwiecień, projektantka. To właśnie różne rodzaje kamienia nadają niepowtarzalny charakter mieszkaniu.


- Inwestorzy marzyli o wnętrzu wykończonym tylko naturalnymi materiałami. Dlatego postawiłam na kamień, drewnianą podłogę i forniry oraz okleinę łupkową i tkaninowe tapety. Żadna ściana nie jest malowana. Miałam też dużą swobodę w doborze materiałów, ponieważ właściciele nie obawiali się odważnych wzorów – mówi Dorota Kwiecień. Blaty i wyspa w kuchni zostały wykonane z kamienia mydlanego zamiast z tradycyjnego granitu. Wyspę dodatkowo ozdabia złote lustro. Kamieniem mydlanym zapełniono także przestrzeń między blatem a szafkami wiszącymi w kuchni. Meble zostały zrobione z drewnianego forniru. Dopełnieniem całości jest designerska lampa marki estiluz.

Natomiast ścianę TV stanowi nieobrobiony trawertyn z otworami. Kamień jest podświetlany od tyłu, aby uwypuklić jego naturalną strukturę. Ozdobą salonu jest także podwieszany kominek. Ściany zostały pokryte okleiną łupkową.

W łazience głównej dominuje natomiast kwarcyt o bardzo wyrazistym wzorze. Całość dopełniają złote ramy luster, baterie oraz lampa Lee BroomW.

W garderobach ściany pokrywają tapety z tkanin amerykańskiego producenta Phillipa Jeffriesa, nadając im bardzo przytulny charakter.

Właściciele apartamentu na dachu budynku mają do dyspozycji duży ogród pełen krzewów i kwiatów.

Projekt - PIM Concept
fot. Karol Kleszyk.

Nietypowe wnętrze krakowskiego apartamentu
Ocena: 5.0 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus