Loft w Bratysławie

Loft w Bratysławie

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Latem 2013 roku, firma architektoniczna gutgut rozpoczęła prace renowacyjne nad apartamentem stworzonym w 1928 roku przez Clementa Silingera, zlokalizowanym w centrum Bratysławy. Klientowi zależało, by przerobić czteropokojowe mieszkanie w multifunkcjonalną przestrzeń przeznaczoną do codziennego życia, pracy oraz działalności artystycznej. Bardzo istotny był tutaj także system nagłośnieniowy.

Architekci zdecydowali się mocno bazować na pierwotnym projekcie. Wykorzystane zostały zarówno drewniane drzwi, jak i część podłóg, które zostały połączone z nową, prostą aranżacją. W lofcie zastosowano tradycyjny podział na część dzienną i nocną.

Jedynym zupełnie nowym elementem jest tutaj tak zwana „funkcjonalna” ściana, która pełni jednocześnie rolę szafy, spiżarni, pralni oraz kuchni. Stworzona została ona na bazie drewnianej ramy i rozciąga się na długości całego mieszkania.

Jedna połowa loftu wykończona została przy pomocy oryginalnego, dębowego parkietu. W drugiej natomiast, wykorzystano czerwoną, gumową podłogę, która rozciąga się od foyer, przez kuchnię z dużym, okrągłym stołem, aż po pokój kąpielowy.

Koncept tego wnętrza opiera się o połączenie ze sobą kilku niewielkich, lecz oryginanych detali. Unikalna kombinacja białego metalu na drewnianej konstrukcji dzielącej mieszkanie tworzy intrygującą, wizualną grę światła i materiałów. Wiele elementów wystroju powstało tu na bazie starych mebli, jak chociażby wieszak na ubrania ze starych drzwi.

Loft w Bratysławie

Loft w Bratysławie

Loft w Bratysławie

Architekci: gutgut
Lokalizacja: Bratysława, Słowacja
Powierzchnia użytkowa: 105 metrów kwadratowych
Data realizacji: 2014 rok
Via: Archdaily.com

Loft w Bratysławie
Ocena: 0 Głosów: 0

Warto przeczytać:

DOM +
comments powered by Disqus