Kuchnia w drewnie – zawsze modne aranżacje

Kuchnia w drewnie – zawsze modne aranżacje

Kuchnia w drewnie to moda panująca w polskich wnętrzach od wielu lat. Drewno jest bowiem materiałem, który łączy w sobie estetykę, pragmatyczność oraz niebywałą funkcjonalność. Dzięki drewnianym meblom można stworzyć ponadczasowe, wiecznie modne aranżacje, które zachwycać będą bez względu na czas i miejsce.

Oto w jaki sposób wykorzystać można niebywały potencjał drewna, by stworzyć z kuchni miejsce wyjątkowe, które zachwycać będzie pod każdym wprost kątem.

Dlaczego drewno?

Arte Dizain Sopot

fot. Arte Dizain Sopot - Apartament w Gdańsku Wrzeszczu

Kuchnia w drewnie to zawsze znakomity pomysł. Łatwość konserwacji drewna zapewnia długotrwałość mebli, przy jednoczesnej uniwersalności. Tego rodzaju wnętrza tworzą modne aranżacje, które mają szansę na długowieczność.

Olbrzymie możliwości jakie oferuje kuchnia w drewnie to powód dla którego tego rodzaju aranżacje wciąż wybierane są przez masę osób urządzających lub remontujących wnętrze. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w tych o nieco bardziej klasycznym charakterze. Białe i kolorowe, stanowią ulubiony materiał do pracy zarówno projektantów wnętrz, jak i zwykłych mieszkańców planujących remont na własną rękę.

Biało, czy kolorowo?

Perfect Space

fot. Perfect Space - Nieszablonowo

Jednym z chętniej wybieranych w ostatnim czasie kolorów w kuchniach jest biel. Szczególnie ten kolor ukochały sobie kuchnie w stylu nowoczesnym, prowansalskim, czy angielskim. To oczywiście tylko niektóre modne aranżacje, możliwości jest znacznie więcej. Wśród modnych aranżacji kuchni z pewnością na uwagę zasługują także kuchnie czarne, a także te wykorzystujące kolor. Pięknie prezentują się więc nie tylko zestawienia kontrastowe, ale i te wykorzystujące bogatą gamę kolorów we wnętrzach. Meble wykorzystujące tego typu rozwiązania prezentują się bardzo oryginalnie, a także wyjątkowo stylowo!

Perfect Space

fot. Perfect Space - Energiczne wnętrze

Klasyczna kuchnia w drewnie

M.A.K. STUDIO DESIGN

fot. M.A.K. STUDIO DESIGN - Projekt kuchni w stylu angielskim

Urządzenie kuchni klasycznej w drewnie jest bardzo proste. Cała sztuczka polega na tym, by wykorzystać w aranżacji drewniane fronty szafek, które prezentować będą dumnie rysunek słojów. Chętnie do tego typu kuchni wybierane są zarówno drewno jasne, jak i ciemne – wszystko w zależności od stylu w jakim urządzić mamy kuchnię, a także od indywidualnych potrzeb mieszkańców. W przypadku małych, niedoświetlonych kuchni najlepiej sprawdzą się jasnodrewniane meble – to wręcz nieśmiertelny klasyk. Idealne do tego będą więc meble bukowe, a także te z sosny, olchy, czy brzozy. Jeśli szukacie drewna ciemnego np. do wnętrz kolonialnych, czy wiktoriańskich, idealnie nadawać będą się meble z ciemnego dębu, mahoniu, czy z kasztan.

Nowoczesne drewniane kuchnie

Marmur Studio

fot. Marmur Studio - Cegła w kuchni

Drewno to również element aranżacji nowoczesnych wnętrz. Idealnym połączeniem w tego typu kuchniach jest użycie obok drewna połyskliwych, jednokolorowych frontów meblowych, często z metalowymi elementami. Choć same drewniane meble nie są tu częste, jednak zwykle wykorzystuje się tu przede wszystkim drewniane elementy. Mogą być to chociażby drewniane panele, drewniane kuchenne blaty, barki, czy nawet elementy wyposażenia. Możliwości zależą od wyobraźni osoby tworzącej modne aranżacje. Często tworzą one wprost eklektyczne kompozycje, dzięki którym

LAVA Projektowanie Wnętrz

fot. LAVA Projektowanie Wnętrz - Apartament dla dwojga

Zdjęcie główne - Perfect Space

Kuchnia w drewnie – zawsze modne aranżacje
Ocena: 5.0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus