Kamień ozdobny we wnętrzach — ciekawe aranżacje wnętrz z naturalnym kamieniem

Kamień ozdobny we wnętrzach — ciekawe aranżacje wnętrz z naturalnym kamieniem

Wiele osób zastanawia się jak ożywić nudne ściany w domu - rozwiązaniem może być kamień ozdobny.

Kamień ozdobny w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrza cechują się designerskimi rozwiązaniami. Zazwyczaj, myśląc o aranżacjach skupiamy się na wystroju, meblach - warto jednak wziąć pod uwagę również elementy wykończenia.


We współczesnych wnętrzach wyróżnić można kilka cech dominujących. Charakteryzują się one prostotą, a często wręcz minimalizmem. Aranżacje w dużej mierze są monochromatyczne z bardziej krzykliwym elementem lub dwoma. Popularne są geometryczne kształty i wzory. Wnętrza takie cechuje z jednej strony pewna surowość, z drugiej - elegancja. Materiały używane w takich wnętrzach to na przykład szkło, nikiel, kamień. Niebagatelne znaczenie ma też gra światła - zarówno naturalnego jak i tego, która emitują lampy rozmieszczone w różnych punktach pomieszczenia.

Myśląc o nowoczesnych aranżacjach, nie zapominajmy, że na nie składają się nie tylko meble i dodatki, ale również elementy wykończenia. Często zastanawiamy się jak zagospodarować przestrzeń ścian. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład fornir kamienny - klink.pl to strona, na której znajdziemy wiele propozycji.

Kamień ozdobny, fornir kamienny w nowoczesnej aranżacji

Kamień dekoracyjny cechuje nieregularna powierzchnia i niepowtarzalność wzoru - dlatego też stanowi on tak oryginalną dekorację. Będzie wyglądał najciekawiej jeśli umieścimy go tylko na jednej ścianie lub jej fragmencie - jeżeli znajdzie się na wszystkich ścianach może być przytłaczający. Jakie kamienie dekoracyjne warto wyróżnić? Ciekawie prezentują się granit i marmur - to szlachetne materiały, przydające aranżacji elegancji. Kamień ozdobny może przyjąć też formę płytek, co sprawi, że wnętrze zyska nowoczesną prostotę form.


Warto zwrócić uwagę również na fornir kamienny - powstaje on z łupków co ma istotne znaczenie dla jego cech. Łupek na nieregularną powierzchnię, warstwy mineralne mają zmienne barwy - dlatego też jako materiał umieszczony na ścianie jest unikalny. Fornir jest też lżejszy od innych kamieni ozdobnych, a dzięki czemu łatwiejszy w montażu. Z uwagi na dużą sprężystość materiału można go wykorzystać także na powierzchniach o kształcie łukowym. Fornir nie blaknie, będzie się dobrze prezentował przez wiele lat. Jest trwały i wytrzymały. Inwestując w fornir kamienny lub inne kamienie ozdobne, inwestujemy w wysoki standard wykończenia domu czy mieszkania.

Gdzie można umieścić kamień ozdobny

Wszystko zależy od konstrukcji ścian - o tym czy możemy na nich umieścić elementy kamienne decyduje całkowite obciążenie jakie to spowoduje. Jakie wykończenie wybrać do domu o konstrukcji szkieletowej? Tu możliwość obciążenia ściany jest ograniczona. Ciężki kamień łupany nie będzie tu możliwy. Alternatywą mogą być kamienne płytki. Jeśli chcemy pokryć fragment ściany kamieniem, warto skonsultować się z architektem, który podpowie nam czy takie rozwiązanie jest bezpieczne.


Kamień ozdobny nadaje się do różnych miejsc w domu - świetnie sprawdzi się w kuchni czy łazience. To także dobre rozwiązanie, jeśli w salonie chcemy wyróżnić jedną ścianę czy też jej fragment - na przykład nad kominkiem. Kamień ożywi stylizację i przykuje uwagę.

Kamień ozdobny we wnętrzach — ciekawe aranżacje wnętrz z naturalnym kamieniem
Ocena: 5.0 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus