Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Kategorie: Informacje prasowe

Transakcja zakupu nieruchomości jest jedną z ważniejszych w życiu każdego. Wymaga bowiem podjęcia kluczowych decyzji dotyczących lokalizacji, preferowanego układu pomieszczeń, standardu wykończenia i wielu innych. Ich konsekwencje będą towarzyszyć właścicielom przez kilka lub kilkanaście lat. To właśnie dlatego, kupno mieszkania czy domu powinno być dokładnie przemyślane. Jednak zakup to jedno, odpowiednia aranżacja - drugie. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się styl nowoczesny. Jak wprowadzić go do wnętrz urządzając salon? Podpowiadamy. 

Styl nowoczesny – charakterystyka

Podstawowy wyróżnik stylu nowoczesnego to - wbrew powszechnej opinii - zamiłowanie do prostoty. Połączenie minimalizmu i funkcjonalności przy jednoczesnym zachowaniu wolnej przestrzeni - tak w uproszczeniu można scharakteryzować nowoczesne aranżacje mieszkań i domów. W wystroju dominuje prosta forma, symetria i stonowana kolorystyka. To baza, na podstawie której można stworzyć wnętrze idealne. Jak krok po kroku urządzić nowoczesny salon? 

Neutralna kolorystyka

Odcienie neutralne stanowią idealną podstawę nowoczesnego salonu - będą znakomitym tłem dla mebli i dodatków. Są uniwersalne i ponadczasowe, dlatego w przypadku ewentualnej chęci zmiany aranżacji zmiana wystroju salonu nie będzie problemem. Beże, szarości i biele - to barwy, które budzą skojarzenia z minimalizmem i naturą. Oczywiście to prawda. Taka kolorystyka świetnie sprawdzi się w przypadku nowoczesnej aranżacji. Warto jednak rozszerzyć tę paletę o takie odcienie jak granat, oliwka, lawenda czy zgaszona czerwień. Wprowadzenie do salonu tych nieco ciemniejszych kolorów umożliwi stonowanie innych, jaśniejszych barw obecnych w formie mebli czy dodatków. 

Meble - proste i ponadczasowe 

Masz dość nudnych aranżacji bez wyrazu? Odpowiednio dobrane meble mogą całkowicie odmienić wnętrze. Eleganckie, funkcjonalne, wykonane z dobrej jakości materiałów - takie są nowoczesne meble. Jakie wybrać w przypadku aranżacji salonu? Najlepiej sprawdzą się modele o prostych ramach i gładkich frontach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również witryny z przeszklonymi drzwiami i oświetleniem w formie listew LED. Takie meble idealnie wyeksponują książki czy dekoracje. W przypadku wyboru mebli warto przede wszystkim kierować się ich funkcyjnością - mają być ustawne i uniwersalne, by mogły służyć przez lata. 

Oświetlenie - design i nowoczesność 

W nowoczesnym salonie światło i otwarte przestrzenie odgrywają kluczową rolę. To właśnie dlatego warto zainwestować w inteligentne oświetlenie. Najlepiej sprawdzi się sufitowe - lampy wiszące i designerskie żyrandole doskonale doświetlą pomieszczenie. Coraz większą popularnością cieszą się również systemy sterowania urządzeniami domowymi, w tym oświetleniem. Sterowniki i ściemniacze LED zamontowane w nowoczesnym salonie pozwolą na zdalne sterowanie oświetleniem za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. 

Materiał opracowany we współpracy z portalem GetHome.pl 

Jak zaaranżować nowoczesny salon?
Ocena: 5.0 Głosów: 1
comments powered by Disqus