Jakie rośliny wybrać do zacienionych pomieszczeń?

Jakie rośliny wybrać do zacienionych pomieszczeń?

Kategorie: Informacje prasowe
Mieszkanie, w którym znajdują się rośliny jest zdecydowanie bardziej przytulne i ciepłe, a otaczająca zieleń wprowadza spokój i harmonię do naszego życia. Chcąc dokonać zakupu roślin, które zajmą honorowe miejsce w naszym mieszkaniu, należy zwrócić szczególną uwagę na preferencje odnośnie wymaganego stanowiska, które nierzadko są bardzo zróżnicowane wśród świata roślin. Zarówno miejsca słoneczne, jak i te zacienione mają swoich ulubieńców wśród roślin doniczkowych, a ich szeroki wybór gwarantuje znalezienie takiej, która będzie cieszyć oko i pięknie rosnąć nawet w najciemniejszym zakątku mieszkania.

Jakie rośliny wybrać do zacienionego miejsca?

Wbrew pozorom wybór roślin, które doskonale sprawdzą się w miejscach, do których nie docierają promienie słoneczne jest spory. Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na docelową wielkość rośliny i miejsce, w której będzie musiała się zaklimatyzować. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji roślin cieniolubnych, które doskonale będą radzić sobie w zacienionych miejscach mieszkania.

  • sansewieria cylindryczna (Sansevieria cylindrica) - jest sukulentem pochodzącym z Afryki. Charakteryzuje się długimi, walcowatymi liśćmi układającymi się w piękną i gęstą rozetę. Sansewierie należą do bardzo wytrzymałych roślin doniczkowych, którym niestraszna jest zmiana warunków i nieregularne podlewanie. Idealnie nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, w których nie sposób uświadczyć światła dziennego.
  • zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia) - zamiokulkasy w ostatnich latach zyskały miano roślin niezniszczalnych. Są to rośliny cieniolubne, które niemalże w ogóle nie potrzebują do wzrostu naturalnego światła dziennego. Kępy grubych, ciemnozielonych liści i podziemnych bulw sprawiają, że rośliny te nie wymagają także częstego podlewania, gdyż doskonale magazynują wodę. 
  • rypsalis, patyczak (Rhipsalis sp.) - jest sukulentem, który w naturalnym środowisku najczęściej spotykany jest na skalnych fragmentach klifów oraz na rozwidleniach konarów drzew. Pomimo tego, że nie jest zbyt wymagającą w uprawie rośliną, nie jest jeszcze zbyt popularny, choć jego wygląd jest bardzo oryginalny i wpasowujący się w aktualne modowe trendy.

Rośliny cieniolubne sprawdzą się w miejscach zacienionych, do których nie dochodzą promienie słoneczne. Będą swobodnie rosły w kątach pomieszczeń, a także w łazienkach. Są idealnym zielonym akcentem, który może ożywić niejedno pomieszczenie, szczególnie te w modnym dzisiaj, loftowym i ciemnym stylu. 

Szukając miejsca gdzie zakupimy rośliny, warto wybrać sklep z roślinami, który ma jasno opisane wskazówki mówiące o tym, w jakim miejscu dana roślina będzie bezproblemowo i dobrze rosła. Zakup rośliny z uwzględnieniem jej docelowego stanowiska jest kluczowy do naszego zadowolenia i jakości hodowli.

Jakie rośliny wybrać do zacienionych pomieszczeń?
Ocena: 5.0 Głosów: 1
comments powered by Disqus