Drewno, beton i cegła - wystrój idealny dla każdego?

Drewno, beton i cegła - wystrój idealny dla każdego?

Kategorie: Informacje prasowe

W ostatnich latach surowe materiały opanowały wnętrza. W mieszkaniach i domach dominują drewno, beton i cegła. Są bardzo proste w stylizacji i można dzięki nim stworzyć ciekawe projekty. Są uniwersalne i przede wszystkim mają ogromny potencjał aranżacyjny. Sprawdzą się w stylu loftowym, industrialnym, ale także nowoczesnym i skandynawskim. Czy jest to więc rozwiązanie dla każdego?

Cegła

Cegła zawdzięcza swoją popularność uniwersalności. Ze względu na różnorodną paletę barw można jej używać zarówno w stylu industrialnym, jak i skandynawskim, a nawet glamour. W pierwszym z nich stawia się na surowość materiału, czyli naturalny wygląd cegły. Biała natomiast idealnie sprawdzi się w skandynawskich wnętrzach, w eleganckich - czarna lub w odważnych, jaskrawych barwach. Jej kolejną zaletą jest surowość i różnorodność faktur, a to stwarza ogromne możliwości aranżacyjne.

Sama cegła łączy się doskonale z innymi materiałami, jak surowy beton czy drewno. Najbardziej klasyczne połączenie to naturalne, ciemne drewno i wyrazista czerwona cegła. W połączeniu z betonem stworzy natomiast idealne loftowe wnętrze w ciemniejszych barwach. Na tle cegły doskonale będą prezentować się meble w stylu vintage, ale także te nowoczesne z minimalistycznymi kształtami. To sprawia, że można ją dopasować do każdego pomieszczenia – sprawdzi się w kuchni, łazience, salonie a nawet sypialni.

Beton

Beton stał się prawdziwym hitem aranżacyjnym. Sprawdza się w szczególności we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. Stanowi dobre tło dla drewnianych i metalowych mebli oraz dekoracji w stylu urbanistycznym. W dodatku jest również designerskim dopełnieniem wnętrz minimalistycznych, które są oszczędne w kolory i różnorodność struktur.

Płytami betonowymi czy surowym betonem można ozdobić niemal każdą przestrzeń. W zależności od tego, jaki jest projekt można nim wypełnić całe pomieszczenie lub jego część. Najczęściej używany jest w salonach i większych przestrzeniach, ale sprawdzi się także w kuchni pomiędzy blatem a szafkami czy w łazience wokół prysznica. Możesz postawić na materiał, którego charakteryzuje różna wielkość, struktura czy chropowatość. W zależności od tego co pasuje do całej aranżacji mieszkania można go zgrabnie wkomponować.

Mimo, że jest to surowy materiał nie oznacza to, że nie sprawdzi się w przytulnych wnętrzach. Wystarczy dodać do niego welurowe meble a na kanapie położyć mnóstwo ciepłych kocy i poduszek, a na ziemi puszysty dywan.

Drewno

Drewno to materiał wykorzystywany we wnętrzach od zawsze. Sprawdza się w każdej aranżacji, ponieważ jest uniwersalne i naturalne. Nadaje wnętrzu ciepłego lub surowego klimatu w zależności od tego na jaki jego rodzaj postawimy. Używa się go niemal wszędzie – na dużych powierzchniach jako dekorację na ścianach czy w postaci podłogi oraz na mniejszych, jako element mebli, dodatków czy listwy przypodłogowej. W klasycznej aranżacji prezentuje się szlachetnie, w nowoczesnej przytulnie. Niezmiennie od tego w jakiej formie się pojawia, zawsze oddziałuje pozytywnie na wnętrze.

Samą kolorystykę, wykończenie, formę i gatunek drewna należy dostosować do całej stylistyki mieszkania. Dla przykładu w skandynawskich aranżacjach sprawdza się te w jasnej odsłonie, natomiast w stylu angielskim czy francuskim idealne okaże się drewno „postarzane” i bielone. Ciemne gatunki to z kolei świetne rozwiązanie do nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeni.

Materiał ten sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jeśli jest odpowiednio zaimpregnowane może być używane także w kuchni czy łazience, np. w postaci ławy na umywalkę, blatów roboczych, skrzyneczek czy stołków. Samo drewno pięknie się starzeje, więc stanowi inwestycję na lata. Nawet jeśli widać na nim znaki czasu

zachowuje swój urok, a wręcz można powiedzieć, że pięknieje i wprowadza klimat.

Materiał powstał we współpracy  z portalem RynekPierwotny.pl

Drewno, beton i cegła - wystrój idealny dla każdego?
Ocena: 5.0 Głosów: 1
comments powered by Disqus