Zabawa kolorem i wzorem na warszawskim Powiślu

Zabawa kolorem i wzorem na warszawskim Powiślu

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Powiśle jeszcze w XIX wieku było dzielnicą portową, fabryczną i mieszkalną, która   sukcesywnie się rozrastała. Dzisiaj to miejsce tętniące życiem nocnym oraz rozrywkowym, z efektownie zagospodarowaną przestrzenią i okazałymi apartamentami. Zaglądamy do jednego z nich, gdzie architekci z gdańskiej pracowni JT Grupa stworzyli wyjątkowe wnętrze, pełne ciekawych połączeń kolorów oraz wzorów.

Zabawa kolorem

Nowoczesne mieszkanie ma 60 m2 i należy do małżeństwa 40-latków, które na co dzień mieszka poza Warszawą. Aranżacja jest bardzo ciekawa, dużo tu połączeń różnych struktur oraz wzorów, a także kontrastów kolorystycznych.

Funkcjonalny salon

Na pierwszy rzut wysuwa się przestronny salon z aneksem kuchennym, oddzielonym od pokoju wyspą z kuchnią i blatem służącym za stół. Salon urządzony został w prosty oraz funkcjonalny sposób. W jego centrum ustawiono dwie komfortowe szare sofy i stolik kawowy. Komponują się one z zasłonami oraz dywanem Linie Design w tym samym odcieniu. Na podłodze położono olejowaną deskę dębowe w kolorze naturalnym, a zamiast szafy wstawiono lekkie regały. Lampa w salonie to produkt firmy GRAS. Jedynym akcentem kolorystycznym są turkusowe poduszki. Jak się później okaże ten sam turkus odnajdziemy w sypialni.

Zabawa kolorem

Zabawa kolorem

Kolorowa kuchnia

Mocnym kontrastem dla stonowanego salonu jest kuchnia. Hokery Toolix w intensywnym kolorze różu dodają temu miejscu wyrazistości, ale to nie jedyne oryginalne elementy. Uwagę przyciągają też: ciekawa zabudowa kuchenna, za którą ukryto wszelkie sprzęty i naczynia oraz płytki we wnęce. Na podłodze w kuchni i przedpokoju ułożono biało-niebieską terakotę z symetrycznym wzorem firmy VIVES 1900 Guell. Wzory mieszają się ze sobą, ale nie wprowadzają zamieszania. Zabudowa kuchenna przechodzi w szafę na przedpokoju, skąd przechodzimy do sypialni.

Zabawa kolorem

Turkusowa sypialnia

 W sypialni uwagę zwraca duże, komfortowe łóżko firmy NAP w intensywnym, turkusowym kolorze. Jego kontynuacją jest ciemnoniebieska, niska lamperia. Po obu stronach łóżka ustawiono dwa stoliki w stylu skandynawskim, a nad zagłówkiem zawieszono lustro i kinkiety  marki Anglepoise. Mocny kolor obicia przełamują jasne ściany oraz szara narzuta i zasłony. Naprzeciwko łóżka znajduje się imponująca garderoba zabudowana białymi drzwiami.

Zabawa kolorem

Mała łazienka

Płytki z podłogi w kuchni i na przedpokoju zastosowano także w łazience, a ich kontynuacją są podobne wzory na ścianie pod prysznicem. Małą przestrzeń zagospodarowano bardzo funkcjonalnie, zabudowując wnękę białymi drzwiami i stosując jasne kolory oraz drewniane dodatki w postaci szafki pod umywalkę i dużego lustra w asymetrycznym kształcie, które jednocześnie powiększa optycznie całe wnętrze.

Projekt i zdjęcia - JT Grupa

Zabawa kolorem i wzorem na warszawskim Powiślu
Ocena: 5.0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus