Wygodny apartament w dobrym stylu - jak go urządzić?

Wygodny apartament w dobrym stylu - jak go urządzić?

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Zakup upatrzonego mieszkania, domu, czy apartamentu to bardzo często dopiero początek wielkiej przygody, którą jest urządzanie wymarzonych wnętrz. Kiedy w ręce ściska się już wymarzony komplet kluczy, zaczynają się rozważania, jak w dobrym stylu urządzić poszczególne wnętrza, by wyglądały one stylowo, a jednocześnie by były one w pełni komfortowe. Wszystkim osobom mającym przed sobą to wyzwanie podpowiemy dziś, jak urządzić wygodny apartament, który zachwyci swoim wyglądem. Zapraszamy do lektury.

Apartament w dobrym stylu, czyli w jakim?

w dobrym stylu

fot. Marzena Korbut

Pierwszym i podstawowym pytaniem na jakie należy odpowiedzieć sobie zanim rozpocznie się urządzanie wnętrz, jest: co oznacza, że apartament urządzony jest w dobrym stylu? Najkrócej rzecz ujmując oznacza to, iż został on urządzony w konkretnym charakterze – spójnie i wygodnie. Dzięki temu zyska się idealne wnętrze, z nowoczesnym sznytem, w wybranym przez siebie stylu.

Warte podkreślenia jest, iż obecnie panuje moda przede wszystkim na nowocześnie urządzane wnętrza, zwłaszcza zaś wnętrza minimalistyczne, skandynawskie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także apartamenty w stylu klasycznym. Wybór stylu w jakim urządzony zostanie apartament jest jednak kwestią indywidualną właściciela danego wnętrza, i zależną w pełni od jego gustu i upodobań. Dlatego też, to że dany styl jest modny w konkretnym momencie nie może być głównym czynnikiem jego wyboru. Kierować powinno się przede wszystkim własnymi potrzebami i gustem, a także pewną uniwersalnością dzięki której wnętrze wyglądać będzie dobrze nawet po kilku latach użytkowania.

Stawiając na nowoczesność

w dobrym stylu

fot. ZAWICKA-ID

Ze względu na fakt, iż duże zainteresowanie skupia się dziś wokół nowoczesnych apartamentów, ich urządzenie powinno zostać dostosowane do ich charakteru, a zatem sprawdzi się w tym przypadku nowoczesny sposób urządzenia. Takie połączenie da w konsekwencji poczucie dobrego stylu i gustu gospodarzy. Nowoczesne przestrzenie to duże możliwości aranżacyjne i jednocześnie sposób na zaplanowanie wnętrza w ciekawy i wygodny sposób. To również wybór jasnych barw i funkcjonalne podejście do zastanej przestrzeni.

Wyznaczenie funkcji pomieszczeń

Wygodny apartament w dobrym stylu

fot. Studio Potorska

Jednym z najważniejszych elementów w planowaniu wnętrz apartamentu jest określenie funkcji poszczególnych pomieszczeń oraz dodatkowo wyznaczenie w nich konkretnych funkcji użytkowych. Dzięki temu mieszkańcy takiego apartamentu cieszyć będą się nie tylko apartamentem urządzonym w dobrym stylu, ale i bardzo wygodnym i funkcjonalnym z punktu użytkowego. To sposób na wygospodarowanie dodatkowych pomieszczeń, które można wykorzystać w dowolny, niezbędny dla domowników sposób. Najczęściej uwagę poświęca się przede wszystkim pokojowi dziennemu i dodatkowym strefom, które miałyby pojawić się tutaj. Niezbędne minimum to strefa wypoczynkowa oraz miejsce do pracy. Część osób w przypadku niewielkich apartamentów wykorzystuje również pokój dzienny jako połączenie strefy wypoczynkowej z jadalną – wszystko zależy oczywiście od wielkości danego wnętrza i realnych potrzeb domowników.

Zdjęcie główne - FAAR architekci

Wygodny apartament w dobrym stylu - jak go urządzić?
Ocena: 5.0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus