Wybór: Architekt

Wybór: Architekt

Kategorie: Informacje prasowe
Jesienią bieżącego roku zapraszamy do pomorskich szkół, gdzie odbędzie się akcja edukacyjna "Wybór: Architekt"
 
Warsztaty i prezentacje najpiękniejszych realizacji architektonicznych w połączeniu z wykładami na temat specyfiki zawodu architekta jak i przybliżenie drogi edukacji jaką należy przebyć, aby tym zawodem się pałać. To wszystko łączy w sobie autorski program "Wybór: Architekt".
 
Akcja ma na celu budowanie świadomości społecznej i kształcenie wrażliwości młodych ludzi na jakość otoczenia z wykorzystaniem wiedzy i niektórych praktycznych umiejętnościach z zakresu architektury.
 
Jest to pierwsza edycja projektu i będzie trwać do końca 2016roku. W akcji wezmą udział szkoły w województwa pomorskiego, ale nie tylko. W każdej placówce, która wyraziła zainteresowanie zostaną poprowadzone zajęcia w ramach zaproponowanych bloków tematycznych. Każdy blok w zależności od potrzeb danej szkoły będzie mógł być zmieniany bądź rozszerzany.
 
Wydarzenie to organizowane i prowadzone przez Paulinę Czurak (biuro architektoniczne Ideograf) oraz Adrianę Bielenik (pracownia rysunku i malarstwa Atelier Bielenik) to więcej niż warsztaty czy prezentacje - to wyjątkowe spotkanie, na które zapraszamy dzieci, młodzież oraz szkoły i wszystkie ośrodki edukacyjne. Akcja jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, oraz szkół ponadgimnazjalnych.
 
Patroni:
Invest Sarco, Arch_event, sztuka-architektury, Hotel Gdańsk, Miasto Tuchola, Prestiż magazyn trójmiejski, sztuka wyboru, uniProof, Famos, Mad White, sztuka trójmiasta, tygodnik tucholski, archiweb
 
Organizatorzy:
Paulina Czurak (Ideograf), Adriana Bielenik (Atelier Bielenik)
Wybór: Architekt
Ocena: 5,0 Głosów: 1
comments powered by Disqus