Tapety do przedpokoju - co wybrać

Tapety do przedpokoju - co wybrać

Kategorie: Informacje prasowe

Aranżacja przedpokojów wymaga dobrego planu, by wprowadzić do wnętrza wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, a także zaaranżować przestrzeń tak, by wpisywała się w dany nurt. Coraz chętniej do takich pomieszczeń wprowadza się również tapety ścienne.

Jakie tapety najlepiej wybrać do przedpokoju? Czym się kierować podczas poszukiwań? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Funkcje przedpokoju - niedoceniane pomieszczenie o wielu twarzach

Przedpokoje to domowe wnętrza traktowane mocno po macoszemu. Zazwyczaj większość osób skupia się na modnym zaaranżowaniu wnętrz reprezentacyjnych, czyli jadalni i salonu, pamiętając też o perfekcyjnym zaplanowaniu kuchni i sypialni. Przedpokój bywa traktowany jako miejsce przechodnie, zbliżone nieco rangą do korytarza lub klatki schodowej.

Dlaczego warto zadbać o ciekawe zaaranżowanie przedpokojów? Nie da się ukryć, że jest to pierwsze miejsce, do którego trafiają goście po przekroczeniu progów domu. To zatem pomieszczenie, które ma zapraszać wszystkich do dalszych pokojów. W pewnym stopniu powinno zatem pełnić rolę eleganckiego przedsionka, wyróżniającego się ciekawymi walorami dekoracyjnymi, wpisującymi się w całościową aranżację domu lub mieszkania.

Nie zapominajmy o tym, że przedpokoje mają być praktyczne, zapewniając miejsce do przechowywania rozmaitych przedmiotów, w tym wierzchnich okryć, butów i rozmaitych akcesoriów. To właśnie w tej części domu przygotowujemy się do wyjścia lub z przyjemnością zrzucamy wierzchnie okrycia, by odpocząć w zaciszu własnych czterech ścian.

Zarówno w przypadku walorów dekoracyjnych i stylistycznych, jak i funkcjonalności wnętrza, warto rozważyć wykorzystanie modnych tapet ściennych, których szeroki wybór oferuje na przykład: Wallart.com.pl.

Tapety w przedpokoju - gdzie je umieścić?

Tapety w przedpokojach to jeden z popularniejszych obecnie sposobów na wykończenie ścian. Coraz częściej odchodzi się jednak od całościowego tapetowania wnętrz. Obecnie stosuje się tapety w wybranych strefach, by podkreślić ich znaczenie i nieco wyodrębnić je z całej przestrzeni.

Gdzie można spotkać modne tapety? Najczęściej pojawiają się w przestrzeni przy lustrze lub w miejscu przeznaczonym na garderobę. Zastosowanie odpowiednich produktów pozwala na wizualne podkreślenie danej części wnętrza. Przydają się one też do tego, by poprawić wytrzymałość ścian w szczególnie intensywnie eksploatowanych przestrzeniach. Wiele tapet wyróżnia się bowiem świetnymi parametrami technicznymi.

Jakie tapety do przedpokoju wybrać?

W przedpokojach warto zastosować tapety winylowe na flizelinie, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i przecieranie. Można je bez problemu czyścić - przez długi czas utrzymują optymalny wygląd, zdobiąc i chroniąc ściany przed zniszczeniem, stratą ciepła lub nadmiernym przenikaniem dźwięków (tapety z powłoką wyciszającą).

Do czego jeszcze przydają się takie produkty? Modne tapety potrafią optycznie powiększyć ciasny przedpokój. Wystarczy wybrać jasne modele o dużych i prostych wzorach. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze i znacznie jaśniejsze, zwłaszcza gdy ozdobne tapety połączy się z dużą taflą lustra.

Modna aranżacja pomieszczenia - wykorzystanie tapet w przedpokojach

Wzór na tapetach zależy oczywiście od specyfiki wnętrza i upodobań użytkowników. Dużą popularnością cieszą się tapety skandynawskie w geometryczne wzory. Można też znaleźć efektowne tapety z tłoczeniami i złoceniami w duchu glamour. Zwolennicy nurtów vintage mogą natomiast wybrać produkty w subtelne kwiatowe łączki, niczym z babcinego salonu. Tak duży wybór sprawia, że każdy bez problemu jest w stanie znaleźć tapetę dla siebie, by ciekawie odmienić swój przedpokój. A jakie tapety chcielibyście wprowadzić do swoich wnętrz?

Tapety do przedpokoju - co wybrać
Ocena: 0 Głosów: 0
comments powered by Disqus