Projekt domku dla dzieci - wyzwanie nie tylko dla zapalonych majsterkowiczów

Projekt domku dla dzieci - wyzwanie nie tylko dla zapalonych majsterkowiczów

Kategorie: Architektura, Domy

Posiadając kawałek ogrodu, potomka (lub kilkoro), zapał do pracy i olbrzymie zasoby kreatywności, warto sprawić dzieciom, i przy okazji sobie, odrobinę radości. W jaki sposób? Budując dla nich piękny domek do zabaw wszelakich. Jak to zrobić? Wystarczy dobry projekt domku dla dzieci, odpowiednie narzędzia, czas, i podstawowe umiejętności z zakresu majsterkowania. Mając wszystkie te atuty w ręku należy przejść z etapu pragnień do etapu czynu i wybudować dzieciakom ich domek marzeń.

Projekt domku dla dzieci i jego budowa – ile to kosztuje?

W zależności od wielu czynników, jakie mają wpływ na budowę, koszty projektu domku dla dzieci i samej budowy mogą być bardzo różne. Już sam projekt może kosztować nas kilkaset złotych, w Internecie jednak znaleźć można mnóstwo darmowych projektów, które posłużą za znakomitą bazę do wybudowania domku idealnego dla potrzeb własnych dzieci. Kolejny aspekt to materiał, z jakiego powstanie taki domek; inne koszty powstaną, jeśli materiałem bazowym będą palety, inne w przypadku drewna.

Dla kogo taki domek?

Projekt domku dla dzieci jest bezcenną wskazówką i sposobem na wybudowanie małej budowli, która ucieszy każdego malucha. Możecie przygotować zarówno skromny, niewielki domek na drzewie, jak i potężną twierdzę na ziemi. Wszystko w zależności od finansowych możliwości oraz waszych umiejętności. No, chyba, że budowę samego domku powierzycie specjalistom. Jedno jest pewne – domek taki przyniesie mnóstwo radości zarówno samemu konstruktorowi, jak i maluchom, które będą korzystać z jego uroków i możliwości.

Projekt domku dla dzieci

O czym należy pamiętać przy projekcie domku dla dzieci

Projekt domku dla dzieci musi uwzględniać potrzeby i pomysły rodziny. Główny nacisk należy położyć na bezpieczeństwo całej konstrukcji, tak, by użytkowanie domku dawało radość maluchom, a rodziców nie przyprawiało o ból głowy. Warto, by powierzchnia takiego domku dawała możliwość połączenia rozmaitych funkcji, z funkcją placu zabaw na czele. Możecie więc do planu swojej konstrukcji dodać zjeżdżalnię, czy piaskownicę, które zawsze w tego typu budowlach są nie tylko mile widziane przez dzieci, ale wręcz pożądane! Jeśli jesteście architektami i budowniczymi – amatorami, pamiętajcie, że wasz projekt powinien być prosty i łatwy w budowie. Tylko w ten sposób uda wam się osiągnąć oczekiwany sukces.

Prosty projekt domku dla dzieci – niezbędne produkty

Załóżmy, że naszym celem jest wybudowanie prostego domku dla dzieci, ze zjeżdżalnią. Aby taki domek powstał zaopatrzyć należy się w szereg niezbędnych materiałów, takich jak drewno, gwoździe, wkręty, zawiasy i kątowniki, zjeżdżalnia, dachówka, impregnat do drewna, oscylarka i papier ścierny. Poza oscylarką, przyda się wam do pracy wkrętarka, młotek, piła, czy szlifierka. Nie obejdzie się też bez zestawu pędzli! Jeśli zamierzacie użyć innego materiału niż drewno, możecie zrezygnować z oscylarki, gdyż nie będzie potrzeby doczyszczania powierzchni.

Przystąpienie do prac

Prace należy rozpocząć od przygotowania drewna – należy je wyszlifować odpowiednio, a następnie wybudować szkielet domku. Budowa szkieletu, czyli podłogi i ścian bocznych to pierwszy etap powstawania konstrukcji. Następny, to budowa dachu. W przypadku, gdy budowany jest domek ze zjeżdżalnia, należy zbudować schody i w następnym kroku przymocować samą zjeżdżalnię. Ostatni etap, to prace wykończeniowe, a zatem dodanie do domku detali, które sprawiają, że domek jest pełen uroku. Wszelkie półki, parapety, itp., mile widziane. Na koniec całość należy zaimpregnować specjalnym preparatem do impregnowania drewna, a potem pomalować na odpowiednie kolory i udekorować wedle uznania.

Zdjęcia - FAAR architekci - Domek Karola

Projekt domku dla dzieci - wyzwanie nie tylko dla zapalonych majsterkowiczów
Ocena: 5.0 Głosów: 4

Tagi

comments powered by Disqus