Ogrodzenia panelowe, należą do jednych z najpopularniejszych systemów ochrony posesji. Uniwersalność produktu przyczyniła się, do wszechstronnego zastosowania tego modelu w wyznaczaniu prywatnej i publicznej własności. Wpływ na duże zainteresowanie ma, ich prosta a zarazem estetyczna forma i stosunkowo niska cena.
Ogrodzenia panelowe możemy spotkać w przypadku wyznaczania granic terenów:
– obiektów przemysłowych,
– parków,
– hal magazynowych,
– boisk sportowych,
– kompleksów hodowlanych,
– osiedli mieszkaniowych,
– domów prywatnych,
– ogrodów, działek.
Ogrodzenia panelowe przypominają wyglądem metalową kratkę z cienkich pionowych i poziomych prętów które, przecinają się pod kątem 90 stopni. Pręty mogą być, ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo w różnych kolorach. Odpowiednie zabezpieczenie prętów, chroni ogrodzenie przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Podczas produkcji paneli ogrodzeniowych poszczególne segmenty poddawane są wnikliwej analizie, dzięki temu eliminowane są uszkodzone i nierówne elementy.
Panele ogrodzeniowe dostępne są w wersji 2D i 3D.
Zalety ogrodzeń panelowych:
– niska cena,
– lekkość konstrukcji,
– wysoka jakość metalu,
– duża odporność na szkodliwe działanie warunków pogodowych,
– ogrodzenia panelowe można montować z podmurówką i bez,
– estetyka.
Ogrodzenie panelowe na pochyłym terenie
Wady ogrodzeń panelowych
– jeśli panele ogrodzeniowe wykonane cienkiego drutu, są mniej wytrzymałe na uszkodzenia i deformacje,
– osoby które cenią sobie prywatność mogą nie akceptować faktu, że widoczne będzie wszystko co znajduje się na działce dla postronnych osób.
Problem z prywatnością może być łatwo rozwiązany, wystarczy dookoła posesji posadzić tuje lub krzewy.
Ogrodzenie panelowe oprócz pełnienia funkcji ochronnej, stanowi także ważny element dekoracyjny nieruchomości.
Liczy się trwałość, funkcjonalność oraz estetyka i wszystkie te walory z czystym sumieniem można przypisać ogrodzeniom panelowym.
Wykonanie ogrodzenia zlecić firmie czy wykonać samodzielnie?
Zapewne są osoby które, podejmuję się samodzielnego wykonania ogrodzenia ze względu na jego łatwość w montażu. Niestety prywatnie nie zawsze posiadamy, specjalistyczny sprzęt i wiedzę jaką dysponują firmy ogrodzeniowe.
Zanim powstanie ogrodzenie, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach takich jak:
– dokładne wykonanie pomiarów,
– oczyszczenie i wyrównanie terenu,
– odpowiedni montaż dzięki któremu ogrodzenie będzie stabilne.
Jeśli podejmiemy decyzję o zleceniu pracy firmie, należy szukać profesjonalnych i doświadczonych wykonawców.
Montaż ogrodzenia panelowego w zimie.
Dlaczego warto wybrać firmę
Piekarz nie koniecznie poradzi sobie, z naprawą pojazdu i odwrotnie – profesjonalny mechanik nie będzie miał, doświadczenia i wiedzy w procesie wypieku chleba. Aby praca była efektywna, najlepiej kiedy każdy rzemieślnik będzie rozwijał swoją dziedzinę w zakresie produkcji i usług. Firma wykonująca ogrodzenia, posiada profesjonalny sprzęt, narzędzia oraz doświadczenie i wiedzę dotyczącą wykorzystania materiałów i techniki montażu. Ekipa zajmie się, usuwaniem roślinności oraz pozostałości takich jak korzenie, gruz, kamienie, w miejscu których przebiegać będzie ogrodzenie. Aby ogrodzenie wyglądało estetycznie, nie może jeden element przylegać do ziemi a drugi wisieć w powietrzu, dlatego w razie takiej potrzeby wkracza ciężki sprzęt i niweluje nierówności. Wykonanie ogrodzenia również wiąże się z podjęciem pewnych decyzji, czy montaż ogrodzenia będzie na betonowym cokole czy z punktowym betonowaniem słupków.
Jeśli jesteś właścicielem małej działki na prostym terenie, dodatkowo dysponujesz wolnym czasem i chcesz spróbować własnych sił pamiętaj o kilku sprawach zanim zaczniesz budowę:
– do skracania paneli powinno używać się specjalnych nożyc, a miejsce cięcia zabezpieczyć farbą antykorozyjną,
– praca będzie bardziej efektywna i oszczędna, jeśli najpierw wykopiemy większość dołków a później dopiero będziemy je zalewać betonem.
– ogrodzenie zawsze powinno być położone powyżej poziomu drogi.