Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe

ogrodzenia panelowe, należą do jednych z najpopularniejszych systemów ochrony posesji. Uniwersalność produktu przyczyniła się, do wszechstronnego zastosowania tego modelu w wyznaczaniu prywatnej i publicznej własności. Wpływ na duże zainteresowanie ma, ich prosta  a zarazem estetyczna forma i stosunkowo niska cena.

Ogrodzenia panelowe możemy spotkać w przypadku wyznaczania granic terenów:

- obiektów przemysłowych,
- parków,
- hal magazynowych,
- boisk sportowych,
- kompleksów hodowlanych,
- osiedli mieszkaniowych,
- domów prywatnych,
- ogrodów, działek.

Ogrodzenia panelowe przypominają wyglądem metalową kratkę z cienkich pionowych i poziomych prętów które, przecinają się pod kątem 90 stopni. Pręty mogą być, ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo w różnych kolorach. Odpowiednie zabezpieczenie prętów, chroni ogrodzenie przed szkodliwym działaniem  warunków atmosferycznych. Podczas produkcji paneli ogrodzeniowych poszczególne segmenty poddawane są wnikliwej analizie, dzięki temu eliminowane są uszkodzone i nierówne elementy.

Panele ogrodzeniowe dostępne są w wersji 2D i 3D.

Zalety ogrodzeń panelowych:

- niska cena,
- lekkość konstrukcji,
- wysoka jakość metalu,
- duża odporność na szkodliwe działanie warunków pogodowych,
ogrodzenia panelowe można montować z podmurówką i bez,
- estetyka.

Ogrodzenie panelowe na pochyłym terenie

Wady ogrodzeń panelowych

- jeśli panele ogrodzeniowe wykonane cienkiego drutu, są mniej wytrzymałe na uszkodzenia i deformacje,
- osoby które cenią sobie prywatność mogą nie akceptować faktu, że widoczne będzie wszystko co znajduje się na działce dla postronnych osób.

Problem z prywatnością może być łatwo rozwiązany, wystarczy dookoła posesji posadzić tuje lub krzewy.
Ogrodzenie panelowe oprócz pełnienia funkcji ochronnej, stanowi także ważny element dekoracyjny nieruchomości.
Liczy się trwałość, funkcjonalność oraz estetyka i wszystkie te walory z czystym sumieniem można przypisać ogrodzeniom  panelowym.


Wykonanie ogrodzenia zlecić firmie czy wykonać samodzielnie?

Zapewne są osoby które, podejmuję się samodzielnego wykonania ogrodzenia ze względu na jego łatwość w montażu. Niestety prywatnie nie zawsze posiadamy, specjalistyczny sprzęt i wiedzę jaką dysponują firmy ogrodzeniowe.

Zanim powstanie ogrodzenie, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach takich jak:

- dokładne wykonanie pomiarów,
- oczyszczenie i wyrównanie terenu,
- odpowiedni montaż dzięki któremu ogrodzenie będzie stabilne.

Jeśli podejmiemy decyzję o zleceniu pracy firmie, należy szukać profesjonalnych i doświadczonych wykonawców.

Montaż ogrodzenia panelowego w zimie.

Dlaczego warto wybrać firmę

Piekarz nie koniecznie poradzi sobie, z naprawą pojazdu i odwrotnie - profesjonalny mechanik nie będzie miał, doświadczenia i wiedzy w procesie wypieku chleba. Aby praca była efektywna, najlepiej kiedy każdy rzemieślnik będzie rozwijał swoją dziedzinę w zakresie produkcji i usług. Firma wykonująca ogrodzenia, posiada profesjonalny sprzęt, narzędzia oraz doświadczenie i wiedzę dotyczącą wykorzystania materiałów i techniki montażu. Ekipa zajmie się, usuwaniem roślinności oraz pozostałości takich jak korzenie, gruz, kamienie, w miejscu których przebiegać będzie ogrodzenie. Aby ogrodzenie wyglądało estetycznie, nie może jeden element przylegać do ziemi a drugi wisieć w powietrzu, dlatego w razie takiej potrzeby wkracza ciężki sprzęt i niweluje nierówności. Wykonanie ogrodzenia również wiąże się z podjęciem pewnych decyzji, czy montaż ogrodzenia będzie na betonowym cokole czy z punktowym betonowaniem słupków.

Jeśli jesteś właścicielem małej działki na prostym terenie, dodatkowo dysponujesz wolnym czasem i chcesz spróbować własnych sił pamiętaj o kilku sprawach zanim zaczniesz budowę:

- do skracania paneli powinno używać się specjalnych nożyc,  a miejsce cięcia zabezpieczyć farbą antykorozyjną,
- praca będzie bardziej efektywna i oszczędna, jeśli najpierw wykopiemy większość dołków a  później dopiero będziemy je zalewać betonem.
- ogrodzenie zawsze powinno być położone powyżej poziomu drogi.

Ogrodzenia panelowe
Ocena: 5.0 Głosów: 2
comments powered by Disqus